X6 da Flaşlı çekim problemi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
X6 da Flaşlı çekim problemi
Arkadaşlar Nokia x6 aldım 2 gün önce Flaşlı foto çekiminde kamera flaştan etkileniyor ve fotolar sisli gibi çıkıyor. bu olay flaşsız çekimde olmuyor. Ve diğer sorun foto çekerken tam ekran kullanma gibi şansımız yokmu ve çektiğimi fotoyuda tam ekranda bakamıyoruz ben kurcaladım biraz yok gibi geldi ama video çekiminde tam ekran kullana biliyoruz nasıl bişey bu yaa. Diğer X6 kullanıcılarındada bu problemler varmı acaba. Diğer herşeyinden memnunum bunu söylemek gerekir.

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
Öncelikle hayırlı ugurlu olsun.
Nokianın ilk kapaif ekranlı telefonu.Artık bir inceleme bekleriz senden.
Sisli çıkması N95 ve N958gb kapak oturmadıgı için oluyordu ama x6 böle bir problemin olacagını sanmıyorum.
Umarım X6 kullanıcıları hemen cevap verir...

ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
Diğer X6 kullanıcılarını bulmak çok zor açıkcası çünkü X6 fazla satılan bir model olmadı çıktığından bu yana. Nokia son 1 yılda mallığını tavan seviyesine çıkardı. Peşpeşe onlarca akıllı telefon üretti durum öyle bi hale geldi ki artık müşteriler takip edemez hale geldi. 5800XM ile zaten çok büyük bir müşteri kitlesine ulaştı ardından N97 çıkardı geri kalanlar onu aldı ardından N97'den dili yananlar N97 mini ile değiştirdi sonra N900 duyurdu bir kısım telefonunu sattı yada bıraktı N900 aldı yakın zamanlı X6 çıkardı ama N900'e yaklaşamadı bile o yüzden çok sönük kaldı. 5800XM ile karşılaştırılırsa X6 çok pahalı aralarında Kamera ve Ekrandan başka hiç fark yok. Konudan çok saptım biliyorum demem o ki 5800XM/N97/N97Mini ile aynı altyapıya sahip bir telefon aradıklarının var olması muhtemel. Biraz daha incele istersen.

Ana kısmı sona yazdığım için kırmızı yazdım zaman kaybetmek istemezsen bütün metinle diye :)

Kamera konusunda ise, Kamera camındaki bantı çıkardın mı? :D

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederm arkadaşlar. Açıkcası teli nokia sitesinde görür görmez aşık oldum ve hemen ertesi gün İzmirdeyim aramadığım mağaza Nokia shop kalmadı en sonunda kafam attı neden gelmedi hala dedim görevlide Henüz Kvk yada genpa garantilisi gelmedi gelişi 2 ay bulur dedi bende hayal kırıklığıyla eve dönem üzereyken izmirliler bilir çankayada telefoncular çarşısı vardır bir gezineyim dedim 2,3 dükkan göz atışından sonra bir yerde gördüm hemen girip sordum soruşturdum fiyat falan aldım ve sonra çıkıp bi kaç dükkanda daha gördüm verdikleri fiyat 950 960 ytl falandı. en sonunda birinden gidip aldım. Tel gerçekten şahane ama dediğim gibi üsteki problemler canımı sıktı biraz ama kapak oturmama gibi sorunu yok bunun yani sabit kamera camı var içimden sök teki kamera ve flaş arasına siyah macun çek diyo. çünki problem ordan kaynaklanıyo flaş ışığı aradaki camdan merceği etkiliyo. neyse aradaşlar izlenimlerimi zevkle sizlerle paylaşabilirim her hangi bir soru işareti varsa bu model hakkında.

--------------- Ekleme ---------------

Ben yılmaz arkadaşımıza katılmıyorum öncelikli olarak hem yazılımsal olarak bahsetmişsiniz. Ama ben telefon alırken önce karizmasına bakarım ondan sonra özelliklerine bakarım. n86 8mp ile X6 arasında kalmıştım. N86 8 mp olmasına rahmen.. 5mp li x6 aldım umarım daha açıklayıcı olmuşumdur. 5800 kullanmadım değil bana plastik gibi bişey geldi ama x6 eline aldığınızda size sağlamlık hissini veriyor. Son olarak kamerada banrol falan yok arkadaşım.

ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
Tamam bana katılmıyosun da niye bağırıyosun :D Menülerde bulamadığın birşeyden bahsettin bnde aynı altyapı var muhtemelen vardır biraz daha bak dedim ne bu celallenme :D Adım Fatih bu arada:D

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
X6 tasarım açısında gerçekten çok güzel bir telefon.Ama incelemedigim için özellik açısından bir şey diyemeyecegim.
İzmir çankayada İstanbul garantilileri 1000 ile 930 arası N900 ise 1200-1100 arası gitmektedir izmirde almak isteyenlere duyrulur...

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
Memnun oldum fatih bende emre özür dilerim kızma yada bağırma gibi bir niyetim yoktu valla.. :)

Bu arada flashı foto sıkıntısında bişiy keşfettim az önce telin kamera camı çok hassasmış parmak izini çok çabuk kapıyor ve flaş patlayınca o izler beliriyor ekranda. Gözlük beziyle silip defalarca foto çektim hiç bir problem yok şimdi. :)

Parmak izli

Sonrası

Kblub

Kblub

Üye
Sorunun çözülmesine sevindim bir x6 kullanıcısı adayı olarak =) bu arada balıklar da fena değilmiş :D Bugüne kadar yaşadığın başka problem var mı ?

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
Sorunun çözülmesine sevindim bir x6 kullanıcısı adayı olarak =) bu arada balıklar da fena değilmiş :D Bugüne kadar yaşadığın başka problem var mı ?
Saol akvaryum hobim var :) Telde başka sorun yok şükür. ama bu son çıkan mdeller örn 5800,n97,x6 gibi tellerde tam ekran foto çekimi yok yaa çektiğimiz fotolarıda tam ekran izliyemiyoruz yanlardan kesme siyah oluyor. insallah ilerleyen güncelleştirmelerde bu sorunda çözülürse x6 yı uzun bi süre değiştiriceğimi sanmam. :D

fault

Üye
arkadaşlar yorumlarınız okudum bir arkadaşımızın biri 5800 ile arasında sadece kamera ve kapasitif farkı var demiş, bu görüşe bir nokia x6 kullanıcısı olarak katılmıyorum. bence en büyük fark x6'nın tasarım harikası 5800'ında bir okadar sönük bir tasarım olmasıdır. kameralarını ayıran özellik sadece mp leri değil aralarında dijital optik farkıda var. almayı düşünen arkadaşlara 5800, iphone 3gs, n 97 ve htc hd2 kullanan biri olarak hem fiyat hem performans olarak kesinlikle x6'yı tavsiye ediyorum. tek kötü yanı çok narin bir cihaz olması :)

katates

katates

Üye
Konu biraz sapacak ama x6 kullanan arkadaşlar facebooktan veya diğer video sitelerinden video izlemek için x6 da çalışan uygulama varmı

modexl48

Üye
eğer kenarlarn siyah deilde tüm resim olmadını istiyorsanız ''Mobile Photo Enhancer ''gibi resim düzenleme programlarına bak hem efekt eklersin sonrada slayt olarak baktığında tam ekran yapabiliyor.ama hepsinde bu varmı bilmiyorum(verdiğim programda olmayabilir.)

dexter88

dexter88

Üye
arkadaşlar yorumlarınız okudum bir arkadaşımızın biri 5800 ile arasında sadece kamera ve kapasitif farkı var demiş, bu görüşe bir nokia x6 kullanıcısı olarak katılmıyorum. bence en büyük fark x6'nın tasarım harikası 5800'ında bir okadar sönük bir tasarım olmasıdır. kameralarını ayıran özellik sadece mp leri değil aralarında dijital optik farkıda var. almayı düşünen arkadaşlara 5800, iphone 3gs, n 97 ve htc hd2 kullanan biri olarak hem fiyat hem performans olarak kesinlikle x6'yı tavsiye ediyorum. tek kötü yanı çok narin bir cihaz olması :)
KATILIYORUM...
:oke:

faruktml

faruktml

Üye
Tam Ekranda Bende Foto Çekemiyorum Kardeşim O problem bendede var ama flaş sorunu hiç yaşamadım..

Arkadaşlar Nokia x6 aldım 2 gün önce Flaşlı foto çekiminde kamera flaştan etkileniyor ve fotolar sisli gibi çıkıyor. bu olay flaşsız çekimde olmuyor. Ve diğer sorun foto çekerken tam ekran kullanma gibi şansımız yokmu ve çektiğimi fotoyuda tam ekranda bakamıyoruz ben kurcaladım biraz yok gibi geldi ama video çekiminde tam ekran kullana biliyoruz nasıl bişey bu yaa. Diğer X6 kullanıcılarındada bu problemler varmı acaba. Diğer herşeyinden memnunum bunu söylemek gerekir.

Usta Telefonumuı hacklemek istiyorum sertifika problemi çok yaşıyorum..

bana yardımcı olabilirmisin ?

[email protected] msn adresim eklersen sevinirim.

smyrak

Üye
Ben de uzun zamandır x6 kullanıyorum ve çok memnunum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt