F480 Usb bağlantı sorunu yardım bekliyorum

Sponsorlu Bağlantılar

qazwsx1313

Üye
    Konu Sahibi
F480 Usb bağlantı sorunu yardım bekliyorum
arkadaşlar telefona oyun vs atmak için qualcomm yüklemeye çalıştım usb ayarını değiştirirken ne yaptıysam ondan sonra bilgisayar görmemeye başladı telefonu. tekrar samsung usb seçeneğine geçtim ama hala olmuyor.

kirmizibyz1982

Üye
pc de samsung pc suite 3 yüklü degilse bence bir denemelisin..yükle daha sonra tekrar dene arkadasım

qazwsx1313

Üye
    Konu Sahibi
Pc de pc suıt 3 yuklu kablo drıverı da yuklu sorun telefonu pc ye bağladığımda pc nin tepki vermemesi 4 bilgisayarda da denedim tepki yok.

zirve39

Üye
telefon un ayarlar kısmında usb ve pc stidyou ile bağlansın mı die seçenekler cıkıyor onu şu şekilde ayarla herzamn sor.

sorun un düzeleektir.

qazwsx1313

Üye
    Konu Sahibi
Onuda denedim telefona oyun yüklemek için qualcomm yapmayı denemiştim malum kodlarla falan uğraşarak. Kodlardan sonra sadece usb şarj etmeye yarıyor.

zirve39

Üye
alnış anlama ama o telefon orjinal samsung değil ozmn böyle bişi olması imkansız ya yazılım yüklet yada orjinal olup olmadığını kontrol et.

qazwsx1313

Üye
    Konu Sahibi
qualcommdan önce herşey normaldi. ondan sonra bu sorunlar başladı

sera2714

Üye
arkadaşım aynı sorun bendede var ama ben telefonu sıfır aldığımda bu sorun vardı yani ben hiç bir ayarı ile oynamadan fakat *#0523# ile 9 menüdeki 6 sırada bulunan yere gelip bağlantı türünü ne yaptıysam olmadı sen sorunu çözebildinmmi acaba çözdünse bizede yardımcı olabilirmisin
teşekkürler

qazwsx1313

Üye
    Konu Sahibi
malesef bende çözemedim hala. oyun ve programları netten indiriyorum telefona aylık paket aldım daha basit oluyor:)

sera2714

Üye
arkadaşım sorunu o şekilde çözmüşsün ama diğerinide mutlaka çözmek gerkiyor ben çözersem buraya yazarım acaba telefona neler yükleyebildin ve adres verebilirmisin özellikler yükleyebildiğin programları söylersen merak ettim mesela opera mini 5 yüklenebiliyormu birde google map in yüklenebildiğini duymuştum sende neler var acaba

kmgr_x

kmgr_x

Üye
Samsung Pc Suite 3 yükle öyle dene ..

sera2714

Üye
wap sitesini buldum oyun ve programlar için m.jetgar.com gir telefondan ordan istediğin oyun ve programı indir.

qazwsx1313

Üye
    Konu Sahibi
dün sorunu çözdüm çakma şarj aleti yada usb kablosu kullanıyorsanız girişte arızaya neden oluyor arıza nedeniyle sadece şarj çalışıyor diğer fonksiyonlardan yararlanılmıyor. ben telefona ebuddy ve nimbuzz yükledim artı bir kaç java oyunu öyle detaylı bir araştırma yapmadım. ama googleda 240x320 games diye arattığınızda bir sürü oyun ve yazılım çıkıyor.

sera2714

Üye
peki arkadaşım sen naptın orjinal bir kablo ilemi denedin orjinal kablo olursa benimkide çalışırmı yani ne dersin birde bu telefonda tam html desteği yok galiba normal internet sitelerini bilgisayardaki gibi açmıyor sadece mobil internet sitelerini açıyor öyle değilmi opera mini 5.0 yükleyebildinmi onu destekliyormu tel acaba bende birkaç şey yükledim mesela ebuddy nimbuzz gibi burdan yüklediklerimizi ve güzel olan çalışan uygulamaları paylaşırsak sevinirim.

qazwsx1313

Üye
    Konu Sahibi
tüm sitelere girebiliyorum kendi tarayıcısından herhangibir problem yaşamadım. orjinal kablo ile denersen sorunun çözülür sanıyorum. ebuddy ve nimbuzz haricinde program yüklemedim operayı deneyeceğim eğer bulabilirsem:)

s8300t

Üye
arkadaşlar bendede s 8300 var programı falan yükledim bilgisayara ama telefonu görmüyo bilgisayar sadece şarjı doluyo orjinal kablomu almak lazım yada başka ayarmı var ???

qazwsx1313

Üye
    Konu Sahibi
büyük ihtimalle kablo gerekiyor. bu arada opera mini kurdum telefona gayet güzel çalışıyor. ekran klavyesini kullanmak zor ama yinede güzel.

büroteknikadana

Üye
arkadaşım bu telefonun aynısını bende kullanıyorum memnunum ancak cihazın iki genel sorunu var biri tuş kilidi için kullandığımız hold ve ses tuşunun filmi kopuyo sormuş olduğun problem ise usb bağlantısından kaynaklanıyor büyük ihtimalle aynı sorun bendede var soketin iç bağlantıları fazla hassas olduğundan cihaz sadece şarz alıyo hiç bir şekilde bağlantı kurmuyo sağlıklı çalışmış olsa en azından yığın bellek olarak görmesi lazım ancak onuda görmüyor telefonun garantili ise servise göstermeni tavsiye ederim

A.Bozoğlu

A.Bozoğlu

Üye
arkadaşım aynı sorun bendede var ama ben telefonu sıfır aldığımda bu sorun vardı yani ben hiç bir ayarı ile oynamadan fakat *#0523# ile 9 menüdeki 6 sırada bulunan yere gelip bağlantı türünü ne yaptıysam olmadı sen sorunu çözebildinmmi acaba çözdünse bizede yardımcı olabilirmisin
teşekkürler

Merhaba sorununuzu çözebildiyseniz yardımcı olurmusunuz acaba? benzer bir sorunda benim f480'de var kulaklık ve usb çalışmıyor ama tel şarj oluyor?

tobhes

Üye
bendede F480V var. normalde yığın bellek olarak bilgisayar tanıyor am PC studio ile bağlandığımda "data interface" sürücüsü istiyor. telefoncudan orjinal kablo da aldım. aynı sürücüyü istemeye devam etti. bir çözüm bulamadım.