• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

yeni Sony WX1 Dijital Foto Makinası

Sponsorlu Bağlantılar

elive

elive

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yeni Sony WX1 Dijital Foto Makinası

FORUMLARDA İLK KEZ SADECE MAXICEP TE!

-Sony firmasının en son ürettiği kompakt foto makinası desem sanırım yanlış olmaz..

-Sony nin orta ve üst düzey modellerinde yer verdiği Carlz Zeiss optik bu modelde yerini Sony G Lens e bırakmış..

-Sony nin ürettiği bu lens ile çok düşük ışık koşullarında bile güzel sonuçlar elde edebilmeniz mümkün..

-24mm süper geniş açı lens

-10 megapixsel 3648 x 2736

-2.7" Clear LCD (230K pixels)

-Cihazda ayrıca 1280x720 çözünürlüğünde HD video kaydı bulunmakta.. MPEG4 format

-ISO3200 değeri..

-Tam dolu bataryayla ortalama 350 resim poz çekimi..

-8 sahne tanıma modu..

-LCD ve plazmala tv le riçin özel HDMI çıkışı..

-5x optik zoom bu tarz kompakt makinalar için oldukça yeterli...

-Özel panaromik çekim modu sayesinde geniş açılı resimler elde etmeniz mümkün..Siz sadece deklanşöre basılı tutuyorsunuz makinayı sağa dogru kaydırıyorsunuz..İşte hepsi bu kadar kolay..Makina sizin için resimleri kendisi birleştiriyor bile..

-Yine güzel özelliklerinden bir tanesi saniyede ardarda 10 poz çekebilmesi.. evet siz daha ne olduğunu anlamadan sizin saniyede 10 kare resminiz çekilmiş oluyor..Anlık olayları bu mod sayesinde kaçırmak neredeyse imkansız..

-Cihazı ben genel olarak beğendim..Carlz Zeiss olmayışı beni ilkin biraz tedirgin etsede bu yeni nesil Sony G lens de gerçekten bence başarılı..

-Cihazın dış kasa kalitesi Sony nin W serisi makinalarından sanki biraz daha kaliteli bir his uyandırıyor(olsun o kadar o kadar fiyat farkı var)

-Özelliği bol ve gerçekten kaliteli olan bir makina isteyenlere bu cihazı öneririm..
Benden aldığı not (8,5/10)

-Cihazı piyasada 1000 TL. bulmak mümkün..

-Cihazla ilgili farklı sorusu olan arkadaşlarada ayrıca cevap verebilirim. :)

• Beğen
Tepkiler: -LiveYourLife-

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
hadi bakalım bekliyoruz şöle çok detaylı yaparsan sevinirim benim 2 tane var canons990 ve sonyt900
bakalım senin cihaz nsl
resmi ekleyememişsin senin yerine ekleyim dedim:oke:

elive

elive

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
hadi bakalım bekliyoruz şöle çok detaylı yaparsan sevinirim benim 2 tane var canons990 ve sonyt900
bakalım senin cihaz nsl
resmi ekleyememişsin senin yerine ekleyim dedim:oke:

Konuya ilgin ve eklediğin resimler için teşekkürler anl_tr..
sendeki makinalarda üst düzey kompakt makinalar.. iki makinayıda beğeniyorum..
ama Canon'un yeri bi başka benim için..:)

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
rica ederim ama teknik özelliklerinide eklesen iyi olurdu
mesal Hdmı çıkışı varmı iso degerleri ne ,video formatı ve çözünürlüğü tam olarak ne hazır çekimler kaçtane
vs vs vs.
Galiba ben çok iyi bir inceleme istedim??:ehe

elive

elive

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
rica ederim ama teknik özelliklerinide eklesen iyi olurdu
mesal Hdmı çıkışı varmı iso degerleri ne ,video formatı ve çözünürlüğü tam olarak ne hazır çekimler kaçtane
vs vs vs.
Galiba ben çok iyi bir inceleme istedim??:ehe

al sana çok iyi inceleme anıl :) ben fazla detaya girmek istemedim sadece.. hem extra bilgi için sorulara açıgım :) güncelledim konuyu

facacan

facacan

Üye
Güzel fena değil.Teşekkürler...

-LiveYourLife-

-LiveYourLife-

Üye
Eline Sağlık..

Çok GüzeL oLmus..

Aziz™

Aziz™

Üye