Mesleki Açık Öğretim Lisesi hakkında ufak bir kaç soru..

Sponsorlu Bağlantılar

Asenurr

Asenurr

Üye
    Konu Sahibi
Mesleki Açık Öğretim Lisesi hakkında ufak bir kaç soru..
Ben lise 3.teyim devamsızlıktan sınıfta kaldım,geçmiş güne raporum var fakat okul tarafından kabul edilmedi ve bile bile lades oldum... fakat derslerimde oldukça başarılıyım Mecburen Mesleki açık liseye devam edicem. amma velakin aklımda bi kaç soru var

*--> derslerim çok iyi,lise 3'ü baştan okumam gerekiyormu,cunku başarısız oldugum ders yok sınavlara girip hemen lise 4 olamazmıyım?..

*--> Kayıt için nasıl ne yapmam gerekiyor?

*--> ve lise 3den devam edersem ne kadar süre içinde mezun olabilirim?

*--> Meslek lisesi oldugum için Staj'a gideceğim,hafta sonu eğitim görecekmiyim?

*--> ve sanırım yüz yüze eğitim alacagım yanılıyormuyum?..

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim , Şimdiden Cok teşekkür ederim!

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Derslerinizden kalmamışsınız, kayıt olamassınız. Devamsızlığınızı sildirebilirseniz anca o zaman Lise 4'e geçiş yapabilirsiniz. Hafta sonu ders görmeyeceksiniz sadece hafta içi iki gün ders göreceksiniz. Yüz yüze eğitim alacağım derken bir kurumda çalışacaksınız.

Asenurr

Asenurr

Üye
    Konu Sahibi
Derslerinizden kalmamışsınız, kayıt olamassınız. Devamsızlığınızı sildirebilirseniz anca o zaman Lise 4'e geçiş yapabilirsiniz. Hafta sonu ders görmeyeceksiniz sadece hafta içi iki gün ders göreceksiniz. Yüz yüze eğitim alacağım derken bir kurumda çalışacaksınız.

devamsızlığımı sildirebilmem mümkün değil yada ben bilmiyorum bir yolu varsa,devamsızlıktan kalmış durumdayım,Kayıt olamazmıyım yani?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Bizzat kendi arkadasımın 25 gündü ve silindi bir anda 10 günlük karne verildi bilemiyorum.

Asenurr

Asenurr

Üye
    Konu Sahibi
Asenurr

Asenurr

Üye
    Konu Sahibi
Notları bu kadar iyi olan bir öğrenciye nasıl bunu yapmazlar anlayamadım.:(

Bana e - okul bahane edildi,yok yasakmış yok tehlikeliymiş .. yapamazlarmış.. bilmem ne.. Şimdi açık öğretime düştüm.. fakat nasıl olucak ne yapıcam hıc bı fıkrım yok :agla

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
----> Açık öğretim veya MEB sınıfta kalmış bir öğrencinin derslerinin iyi olup olmadığına bakmıyor ne yazık ki. Açık Öğretim'in bu konuda sağladığı kolaylıklar var. Bildiğim kadarıyla örgün eğitimde nerede kaldıysan açık öğretimde de kaldığın yerden devam ediyorsun. Daha fazla bilgi almak istiyorsan bir açık öğretim şubesine başvurup, oradaki memurlara sorman lazım. Yeni sistemde neler istendiğini bilmiyorum çünkü.

----> Kayıt için gerekli bilgileri de bulabilirsin.

----> Açık öğretimde kredili sistem uygulanmaktadır. Her dönem en fazla 30 kredilik ders seçersin ve senden istenilen kredi miktarını topladığında mezun olma hakkına kavuşursun.

----> Mesleki açık öğretimde haftasonları yüzyüze eğitim olur. Staj göreceğin zaman oluyor mu bilmiyorum. :hmmm

exper33

Üye
açık lisede kredili sistem nedir

--------------- Ekleme ---------------

arkadaşlar bilgi verin lütfen nedir kredili sistem bende yeni kayıt olacam ama hiçbir bilgim yok.

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Seçtiğin her bir dersin kredi miktarı vardır. Örneğin: Matematik sınavında 20 sorudan en az 9 doğru çıkarırsan 6 kredi verir. Dersin önemi de burada kendini gösteriyor. Sağlık Bilgisi 2 kredi verir. Tarih 3 kredi verir. Edebiyat 5-6 kredi veriyor. Sizden istenen kredi miktarına ulaşınca mezun oluyorsunuz. :oke:

rojin_72

rojin_72

Üye
----> Açık öğretim veya MEB sınıfta kalmış bir öğrencinin derslerinin iyi olup olmadığına bakmıyor ne yazık ki. Açık Öğretim'in bu konuda sağladığı kolaylıklar var. Bildiğim kadarıyla örgün eğitimde nerede kaldıysan açık öğretimde de kaldığın yerden devam ediyorsun. Daha fazla bilgi almak istiyorsan bir açık öğretim şubesine başvurup, oradaki memurlara sorman lazım. Yeni sistemde neler istendiğini bilmiyorum çünkü.

----> Kayıt için gerekli bilgileri de bulabilirsin.

----> Açık öğretimde kredili sistem uygulanmaktadır. Her dönem en fazla 30 kredilik ders seçersin ve senden istenilen kredi miktarını topladığında mezun olma hakkına kavuşursun.

----> Mesleki açık öğretimde haftasonları yüzyüze eğitim olur. Staj göreceğin zaman oluyor mu bilmiyorum. :hmmm
ya hani siz demişsiniz ya her dönem en fazla 30 kredilik ders seçersin iyi de ben 20 nin üstünde seçemiyom 20 kredi oluyor sonra başka ders kabul etmiyor... :S

bana yardımcı olursanız sevinirim

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
ya hani siz demişsiniz ya her dönem en fazla 30 kredilik ders seçersin iyi de ben 20 nin üstünde seçemiyom 20 kredi oluyor sonra başka ders kabul etmiyor... :S

bana yardımcı olursanız sevinirim

Hangi bölümde okuyorsunuz acaba?

rojin_72

rojin_72

Üye
Çocuk Gelişimi ...

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
:hmmm
Bildiğim kadarıyla, haftasonları örgün mesleki eğitim dersleri görüyorsunuz.
Peki mesleki dersler de dahil mi bu 20 kredinin içine?

Cenk AraS

Üye
öncelikle seLamLar ben bişey sormak istiyorum meslek lisesi okudum ama son sene 1 dersten finallere giremediğim için tasdikname aldım ve sene 2004 tü şimdi ise mesleki açık öğretime kayıt yaptırmak istiyorum peki sadece son senemi mi okurum yoksa en baştan mı okumak zorundayım yardımcı olursanız sevinirim ???

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
öncelikle seLamLar ben bişey sormak istiyorum meslek lisesi okudum ama son sene 1 dersten finallere giremediğim için tasdikname aldım ve sene 2004 tü şimdi ise mesleki açık öğretime kayıt yaptırmak istiyorum peki sadece son senemi mi okurum yoksa en baştan mı okumak zorundayım yardımcı olursanız sevinirim ???

Yüksek ihtimalle son seneyi okursunuz. :oke:

rojin_72

rojin_72

Üye
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
1. ve 2. DÖNEM
  • 26 kredilik ortak genel kültür dersini ve 8 kredilik seçmeli genel kültür dersini Uzaktan Öğretim yöntemi ile (merkezi sınavla) alırlar.
  • 16 kredilik ortak meslek derslerini, yüz yüze eğitimle okuldan alacaklardır.
3, 4, 5 ve 6. DÖNEM
  • 16 kredilik ortak genel kültür dersini ve 8 kredilik seçmeli genel kültür dersini, Uzaktan Öğretim yöntemi ile (merkezi sınavla) alırlar.
  • 26 kredilik ortak meslek dersini, yüz yüze eğitimle okuldan alacaklardır.
  • Ortak genel kültür dersi kalmayan öğrenciler 24 kredilik seçmeli genel kültür dersi alabilirler.

En yakın bir Halk Eğitim Merkezi'ne başvurup, düzelttirmen lazım.
Açıköğretim'de böyle hatalar oluyor malesef...

Durduk yere hakkın yenmesin.. :oke:

rojin_72

rojin_72

Üye
ya hata mı bilmem ama benim sinirlerim çok bozuluyor 3.cü sınava girecem hala 39 kredi diyor :S

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Ben okurken toplam 40 kredilik ders seçebiliyordum fakat bazı dönemlerde 30 kredilik ders verebiliyorlardı.
Üstelik seçtiğim derslerle alakasız dersler...

Liseyi okuyorken, ortaöğretim Almanca, Fransızca kitaplarını bile veriyorlardı.
Bu yıl bu hatalar en aza indirildi belki ama hâlâ devam ediyor ne yazık ki..

Üst Alt