Mesleki Açık Öğretim Lisesi hakkında ufak bir kaç soru..

Sponsorlu Bağlantılar

rojin_72

rojin_72

Üye
Aynen :)

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Bence sınav tarihi yaklaşmadan hemen Halk Eğitim Merkezi'ne girip, hatayı düzelttir.

Ben 1 ortak, 3 de alan kredisi için tekrar sınava girmiştim.

Bir de elinden geldiğince notları yüksek tutmaya çalış.

Üniversite düşünüyorsan eğer, Açıköğretim okul puanını yüksek veriyor.

Mesela örgün okuyan bir öğrenci, okul birincisi dahi olsa 80 puan veriyor okul..

Bir Açıköğretim öğrencisine maximum 100 puan veriliyor.

Ben 78 puanı alarak ÖSS'ye girdim.. :)

rojin_72

rojin_72

Üye
Ne güzel siz kurtulmuşsunuz :)

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Evet kurtuldum.

Nüfusa 2 yaş büyük yazıldığımdan dolayı araya askerlik de girdi ve iki engeli de aradan çıkardım. :)

rojin_72

rojin_72

Üye
İyimiş :D

orJinal_bebeq

Üye
bnde acık meslekdeyim bizde 20krediliq secioruz. cewremdeqi herkes böyle. haTa yOk :nono:

orJinal_bebeq

Üye
Nasıl 20 kredi ?

Meslek dersleri dahil mi buna peki?

mesLek dersini okuLda qördüqünz için meslek dersi snawlarınıda okulda oLuoruz ya, sene sonunda meslek dersi kredisini eqliorlar. ama kültr derslernden 18den kücüqsen senede 2defa sınawa qirosun 20 krediliq secilior.

alisyadilek

Üye
arkadaşlar bişey sormak istiyorum ben meslek yüksekokulu terkim ve mesleki açık öğretim lisesine kayıt olmak istiyorum olabilirimiyim lütfen bana yardımcı olun çok zor durumdayım

neslihan0610

Üye
mrb ben acık lıseye gecen donem kayıt oldum lıse 3uncu sınıftayım toplam 97 kredım var alan kredım ise 37 bu sartlardaa nasıl mezun olurum 9 sınav mecburı dıolar dogrumu

--------------- Ekleme ---------------

mesaj gonderecek allahınkulu yokmu bıra acelemrb ben acık lıseye gecen donem kayıt oldum lıse 3uncu sınıftayım toplam 97 kredım var alan kredım ise 37 bu sartlardaa nasıl mezun olurum 9 sınav mecburı dıolar dogrumu

hicooo

hicooo

Üye
Selamün aleyküm herkeze,açıköğretim lisesine bu yıl başladım hayatımda hiç liseye gitmedim,ve açıköğretimde bu yıl uygulamaya girdi diye bişi duydum''iki buçuk yılda bitirme olacakmış'' Ben meslek lisesi tercih ettim ama yaşım baya var ve 4 yıl beklemek istemiyorum bir an önce liseyi bitirmeliyim bu yüzden meslek lisesi bölümümü düz liseye aktarmak istiyorum.Bunun da bu yılı tamamlamadan olacağını söylediler yani ben düz liseye gidersem hangi bölümleri seçebilirim ve şuanki duruma göre hangisini seçsem daha mantıklı olur bu konuda ve 2buçuk yılda bitirmekle ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim cevabınızı bekliyorum şimdiden herkeze tşk ler...

ebrumbenim

ebrumbenim

Üye
arkadaşlar ben açık öğretime yazıldım 12.sınıfı okuyacağım ama şu sorunum var yüz yüze eğitimim sınav yerim kendi okuluma çıktı ama bizim okulda açık öğretimde staja göndermiyorlar başka okula alınıyormu yardımcı olursanız sevinirim

KAYSE

Üye
meraba ben aslı ben şimdi üye oldum açkö öğrncsyim bana açık öğ tanıtacak biri varmı:bye2::aman2:

hicoo onu bende duydum aslı yok inanma:evet:

soruma cevap gelmedi hala

Üst Alt