We Travel Navigasyon Yazılımı Görsel ,Kurulum ve Kullanım Rehberi (Video Anlatım İçerir)

Sponsorlu Bağlantılar

-sayit-

Üye
internetten nimbuzz u indirdim kurdu ? (cepten baglantım internete) acaba dosyaları bilgisayardan attıgım icin mi tanımıyor yada bunun da nokia ovi suite gibi bit bilg. baglama programı var mı ondan mı atmak gerekiyor.

Aynı şekil bende yurt dışından getirttim s8000 jet hiç bi türlü jar dosyasını telefonda açamadım.bir çözüme ulaşınca bilgiyi paylaşırsan sevinirim.Aynı şekilde bende araştırıyorum bir sonuca varırsam bildiririm..Ayrıca Konuyu açan arkadaşada teşekkür ederim.Her Keze Yardımcı olmaya çalışmış..:oke:

TheHoc

TheHoc

Üye
Yönergelerin hepsini uyguladım. Uygulamayı açınca nedense harita gelmiyor. Sadece boş sayfa ve bir ok çıkıyor üstte ise saat falan var. Nedeni haritadan mı kaynaklanıyor acaba ??:hmmm

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
    Konu Sahibi
Yönergelerin hepsini uyguladım. Uygulamayı açınca nedense harita gelmiyor. Sadece boş sayfa ve bir ok çıkıyor üstte ise saat falan var. Nedeni haritadan mı kaynaklanıyor acaba ??:hmmm

Sizden bazı şeyleri kontrol etmenizi isteyeceğim.
1-We Travel kalsörünün eksiksiz olarak telefona ve Bulunfuğunuz yerin haritasının da Maps klasörüne yine bir klasör olarak aktarıldığından emin olun.
2-We Travel yazılımında Menü>Ayarlar>Gelişmiş>Harita Ayar yolunu izleyip harita kısmından Maps klasörüne aktardığınız haritanın seçili olduğundan emin olun.
3-Ayarlar>Telefon Ayarları>GPS Ayarları kısmından GPS+Ayarları'na girip "Verileri İndir" işlemini yapın.Bu işlem başarı ile tamamlanınca açık alana çıkıp bu seferde "GPS Konumu" na girin.Bir süre bekleyin algıladığı uyduları listeleyecektir.Eğer üçten az uydu görüyorsa konumu tespit edemiyor.Hiç uydu bulamama ihtimali de söz konusu.Bazen telefon GPS ile alakalı problem çıkarabiliyor.Bu durumda telefonunuzu kapatıp açın düzelecek ve uyduları görecektir.

Tüm bunlardan sonra olası bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.
(We Travel da tüm ayarları gösterdiğim gibi yaptığınızı varsayıyorum.)

tcbeg

Üye
Aynı şekil bende yurt dışından getirttim s8000 jet hiç bi türlü jar dosyasını telefonda açamadım.bir çözüme ulaşınca bilgiyi paylaşırsan sevinirim.Aynı şekilde bende araştırıyorum bir sonuca varırsam bildiririm..Ayrıca Konuyu açan arkadaşada teşekkür ederim.Her Keze Yardımcı olmaya çalışmış..:oke:

bu linkte bir program var onu kullanarak ben jar dosyalarını telefona yuklemeyi basardım we traveli de yukledim cok sukur :D

programın kullanımın su sekilde oldugunu soylediler :
''Arkadaşlar yine ben: Bi önceki yazımda belirttiğim firmware da easy java yok malesef.
ama oyun veya program yüklemenin çocuk oyuncağı gibi bir yolunu buldum. çok komik gerçekten. mükemmel bulmuşlar. buradan paylaşıyorum.
hiç öyle internals delan uğraşmayın. bir tıkla yükleniyo. easy java gibi bişey.
adımlar şöyle:

1) linkteki programı indirin. aslında program değil basit bir bat dosyası görevi görüyor.

2) bu rar'ın içindeki "jar4htm" adlı uygulamayı, ne kadar yüklemek istediğiniz jar dosyası varssa pc de, onlarla aynı konuma atın.

3) bu uygulamayı çalıştırın (tercihen yönetici olarak çalıştırın) ve gelen ms-dos penceresine enter tuşuna basın.

4) ms-dos penceresi gittikten sonra; o klasöre "install_apps" adında birdosya daha oluşmuş olacak.
bu dosyayla beraber oyunlarımızı (telefonu pc ye medya oynatıcı modunda bağlayıp) telefonumuzda açtığımız herhangi bir klasöre kopyalıyoruz.

5) telefonun usb bağlantısını söküp, "install_apps" dosyasına telefonun dosyalarım kısmından ulaşıp tıklıyoruz.

6) telefonun kendi web tarayıcsısı açılıyor ve sanki bir download page gibi bizim oyunlarımız listeleniyor (link şeklinde)

7) istediğimiz oyunu, sanki internetten yüklüyormuşuz gibi, linkine tıklayıp yüklüyoruz.

BU KADAR BASİT.

benim çok hoşuma gitti ve paylaşmak istedim. çünkü internals> storage settings yöntemlerinin hiçbiri bende işe yaramadı yükleyebilen varmıdır bilmiyorum.

ama bu yöntem tarafımdan denenmiştir ve çalışması garantidir.

zaten yayınlayan alman sitesi de "for ALL FİRMWARES" adıyla yayınlamış.

ben uygulamayı sizin için siteye üye olup indirip tekrar 4shared sitesine upload ettim. sitede attach durumundaydı çünkü üye olmadan inmiyodu.

bi de o linki verip de sizi uğraştırmak istemedim.

SAYGILARIMLA. ''

isinize yarayabilir.:D

• Beğen
Tepkiler: fotino21
SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
    Konu Sahibi

bu linkte bir program var onu kullanarak ben jar dosyalarını telefona yuklemeyi basardım we traveli de yukledim cok sukur :D

programın kullanımın su sekilde oldugunu soylediler :
''Arkadaşlar yine ben: Bi önceki yazımda belirttiğim firmware da easy java yok malesef.
ama oyun veya program yüklemenin çocuk oyuncağı gibi bir yolunu buldum. çok komik gerçekten. mükemmel bulmuşlar. buradan paylaşıyorum.
hiç öyle internals delan uğraşmayın. bir tıkla yükleniyo. easy java gibi bişey.
adımlar şöyle:

1) linkteki programı indirin. aslında program değil basit bir bat dosyası görevi görüyor.

2) bu rar'ın içindeki "jar4htm" adlı uygulamayı, ne kadar yüklemek istediğiniz jar dosyası varssa pc de, onlarla aynı konuma atın.

3) bu uygulamayı çalıştırın (tercihen yönetici olarak çalıştırın) ve gelen ms-dos penceresine enter tuşuna basın.

4) ms-dos penceresi gittikten sonra; o klasöre "install_apps" adında birdosya daha oluşmuş olacak.
bu dosyayla beraber oyunlarımızı (telefonu pc ye medya oynatıcı modunda bağlayıp) telefonumuzda açtığımız herhangi bir klasöre kopyalıyoruz.

5) telefonun usb bağlantısını söküp, "install_apps" dosyasına telefonun dosyalarım kısmından ulaşıp tıklıyoruz.

6) telefonun kendi web tarayıcsısı açılıyor ve sanki bir download page gibi bizim oyunlarımız listeleniyor (link şeklinde)

7) istediğimiz oyunu, sanki internetten yüklüyormuşuz gibi, linkine tıklayıp yüklüyoruz.

BU KADAR BASİT.

benim çok hoşuma gitti ve paylaşmak istedim. çünkü internals> storage settings yöntemlerinin hiçbiri bende işe yaramadı yükleyebilen varmıdır bilmiyorum.

ama bu yöntem tarafımdan denenmiştir ve çalışması garantidir.

zaten yayınlayan alman sitesi de "for ALL FİRMWARES" adıyla yayınlamış.

ben uygulamayı sizin için siteye üye olup indirip tekrar 4shared sitesine upload ettim. sitede attach durumundaydı çünkü üye olmadan inmiyodu.

bi de o linki verip de sizi uğraştırmak istemedim.

SAYGILARIMLA. ''

isinize yarayabilir.:D

Sorununuzun çözüme kavuşmasına sevindim.Ayrıca buradan da paylaştığınız için teşekkürler.Aynı konudan muzdarip olan arkadaşların işine yarayacaktır.Belkide forumda ayrı bir konu açarak bunu paylaşmalısınız.Böyle daha etkin olur.

ati04

Üye
aynısını yaptım ama kurma aşamasında dosya açılmıyor dosya açılmıyor :hmmm

kskmehmet

Üye
merhaba bende samsıng s3353 ch@t var jarı yüklemeye çalıştığımda java hatası geçersiz bilgi diye bir hata alıyorum acaba nedeni nedir ?

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
    Konu Sahibi
merhaba bende samsıng s3353 ch@t var jarı yüklemeye çalıştığımda java hatası geçersiz bilgi diye bir hata alıyorum acaba nedeni nedir ?
Kurulabilecek maksimum dosya boyutu ile ilgili olabilir.Tabi ki benim ki sadece varsayım.Telefonunuzla ilgili forumda açılmış bir konu var.O başlık altında sorunuzun yanıtı daha önceden verilmiş olabilir.Yada orada sorarak bu telefonu kullanan diğer üyelerin tecrübelerinden istifade edebilirsiniz.
http://www.maxicep.com/samsung/asamsung-s3353-chat-335-a-iceriiiiiii-465243.html

Yigit315

Yigit315

Üye
Hocam eline sağlık.güzel.Ama çok yavaş gibi geldi bana.:hmmm

1925td

Üye
eline sağlık. Ama bende bir sorun var. sokak adını giriyorum şehir ismi istiyor. İzmir yazıyorum herhangi bir şey olmuyor. video da yaptığınız aynısnı yaptım ama hiçbir şey olmadı. Ayrıca gideceğim adresi ona tanıtıp yolu göstermesini nasıl sağlayabilirim?

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
    Konu Sahibi
eline sağlık. Ama bende bir sorun var. sokak adını giriyorum şehir ismi istiyor. İzmir yazıyorum herhangi bir şey olmuyor. video da yaptığınız aynısnı yaptım ama hiçbir şey olmadı. Ayrıca gideceğim adresi ona tanıtıp yolu göstermesini nasıl sağlayabilirim?

Konu içerisinde de belirttiğim gibi bu yazılım için mükemmel diyemeyiz.Ücretsiz seçenekler içinde kötünün iyisi konumunda.Sizin karşılaştığınız sorun haritanın kendisiyle alakalı bir sorun.Harita hazırlanırken hem içerik açısından hemde Türkçe karakterler açısından sıkıntı yaşadık.Düzeltmeye çalıştık ama tam olarak çözüme kavuşturamadık.

Hal böyle olunca üzülerek bildiriyorum ki her sokağı her caddeyi yazarak bulmak pekte mümkün olmuyor.

resat-19

resat-19

Üye
kardeşim benım telefon Samsung Gt-5603 ama telefon ayarlarında GPRS ayarını bulamadım yok ! nasıl olacak bunu ben kullanamam mı? kurulum felan her şey tam ama bir tek orda takıldım

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim benım telefon Samsung Gt-5603 ama telefon ayarlarında GPRS ayarını bulamadım yok ! nasıl olacak bunu ben kullanamam mı? kurulum felan her şey tam ama bir tek orda takıldım

Samsung GT s5600 'da GPS var.Bu versiyon Türkiye'de satılmıyor.Türkiye'de 5603 adıyla piyasada ve onda da GPS yok.Bu nedenle gerçek zamanlı navigasyon amaçlı kullanmanız imkansız.

bygezen

Üye
denedim ve oldu muhteşem birşey birde telefon tutucusu alıp araçta navigasyon olarak kullanıyorum :)

vakay26

Üye
arkadaşlar elinde eskişehir haritası olan varmı netten baktım bulamadım eski konularada baktım yok

trip@lisli

Üye
Bu proğram GT-S5233W de çalışırmı yani uygunmudur

matador77

Üye
hatay haritası olan yok mu ? monte de navigasyon olarak kullanabilir miyiz?

tturkali

Üye
hatay haritası olan yok mu ? monte de navigasyon olarak kullanabilir miyiz?
Hatay haritası bana da lazım. Ancak sormak istediğim bir soru var. Yau komple Türkiye haritası olsa olmuyo mu

----------Eklendi @ 11:07:51 ---------- Yazıldı @ 10:55:17 ----------

teşekkür ederim. bana hatay haritası lazım. ikinci bir husus neden komple türkiye haritası yok

ucut

Üye
bu programı sesli olarak kullanabiliyor muyuz acaba?

cunior_19

cunior_19

Üye
çok ağır yaa adamı verem eder bu :)

Üst Alt