We Travel Navigasyon Yazılımı Görsel ,Kurulum ve Kullanım Rehberi (Video Anlatım İçerir)

Sponsorlu Bağlantılar

canerhg

Üye
ya arkadaşlar navigasyonu bir türlü çalıştıranadım. wetrawell kurdum, videodaki gibi ayarları yaptım. fakat indirme yapmadı ve hiçbir uydu bulmadı sebebi ne olmalı. ben kütahyadayım deneme amaçlı ankara haritası ,ndirip kopyaladım map kalasörünün içine ve kütahyada ayarları yapmaya çalıştım bundan kaynaklanabilirmi? bana yardımcı olursanız sevinirim selametle..

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
    Konu Sahibi
Üstadım ellerine sağlık Çok güzel anlatmıssın bende akşam biraz ugraştım ve kurdum telefonuma klasör hafıza kartında olunca root hatası verdi sonra klasörü dediginiz gibi telefonun kendi hafızasına attım gayet güzel çalışıyor şimdi :)

Rica ederim.Telefonunuzun modelini ve hafıza kartında klasörü nereye aktardığınızı paylaşır mısınız?

----------Eklendi @ 23:34:46 ---------- Yazıldı @ 23:29:25 ----------

ya arkadaşlar navigasyonu bir türlü çalıştıranadım. wetrawell kurdum, videodaki gibi ayarları yaptım. fakat indirme yapmadı ve hiçbir uydu bulmadı sebebi ne olmalı. ben kütahyadayım deneme amaçlı ankara haritası ,ndirip kopyaladım map kalasörünün içine ve kütahyada ayarları yapmaya çalıştım bundan kaynaklanabilirmi? bana yardımcı olursanız sevinirim selametle..

Eğer tüm ayarlamaları gösterdiğim gibi yaptıysanız sorun sanırım harita kaynaklı. OpenStreet Map 'in Türkiye haritasını indirip ilgili klasöre atın ve birde bu harita ile deneyin.Bu haritada sorun yaşamamanız gerekiyor.Yine sorun varsa ya birşeyleri yanlış yaptınız yada başka bir problem var.

Veri indirme işlemine gelince bağlantı için uygun profili seçmelisiniz.Muhtemelen o yüzden indirme gerçekleşmiyor.

Not: Sayın canerhg göndermiş olduğunuz özel mesaj bana ulaştı size cevap yazdım fakat özel mesajlarınızın limiti dolduğundan cevabımı gönderemedim.Bilginize.

irda

Üye
yok dostum sorunum telefona kurmakta yada atmakta map generatorda harita hazırlarken load deyip haritaları gösteriyoruz orada haritayı göstediğimde no cities available in map hatası veriyor ve ilerisine geçemiyorum ilgilendiğin için teşekkürler birde elinde komple türkiye haritası varsa paylaşırsan sevirim

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
    Konu Sahibi
yok dostum sorunum telefona kurmakta yada atmakta map generatorda harita hazırlarken load deyip haritaları gösteriyoruz orada haritayı göstediğimde no cities available in map hatası veriyor ve ilerisine geçemiyorum ilgilendiğin için teşekkürler birde elinde komple türkiye haritası varsa paylaşırsan sevirim

OpenStreet Map Türkiye haritasını indirip bir de onu deneyin.Bir önceki mesajımda link vermiştim fakat gözünüzden kaçmış sanırım.

Bu harita pek detaylı değildir fakat çalışırlığı %100'dür.Bu indirip kurun ve sonucu paylaşın.Ona göre devam edelim.

irda

Üye
OpenStreet Map Türkiye haritasını indirip bir de onu deneyin.Bir önceki mesajımda link vermiştim fakat gözünüzden kaçmış sanırım.

Bu harita pek detaylı değildir fakat çalışırlığı %100'dür.Bu indirip kurun ve sonucu paylaşın.Ona göre devam edelim.

yok dostum olmuyor onu daha öncede indirmiştim yine kabul etmedi map genaratorde harita eklemeden önceki sayfada Downloads maps ile upload to phone wizard seçenekleri aktif olarak görünmüyor sorun o olabilirmi

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
    Konu Sahibi
yok dostum olmuyor onu daha öncede indirmiştim yine kabul etmedi map genaratorde harita eklemeden önceki sayfada Downloads maps ile upload to phone wizard seçenekleri aktif olarak görünmüyor sorun o olabilirmi

*Şöyle bir sağlama yapalım.

*Programı telefona sorunsuz kurdunuz ve ilk ayarları yaptınız.
Harita klasörünü programın ilgili klasörüne aktardınız.
Daha sonra da ilgili ayar menüsünden bu haritayı seçtiniz.

*Ama hala sorun yaşıyorsunuz.

*Şimdi şunu söylemeliyim ki bir yerde bir şeyi ya yanlış yada eksik yapıyorsunuz.Diğer haritalarda sorun olsa bile OpenStreet Map haritasında sorun yaşamanız çok ilginç.

*OpenStreet Map haritasında da problem ortaya çıkıyorsa şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki birşeyi yanlış/eksik yapmışsınız.

*Videoda gösterdiğim gibi yapıpta sonuç alamadım diye geri dönüş yapan başkaları da oldu fakat daha sonradan ortaya çıktı ki ya video dakinin dışında birşeyler yapmışlar yada videodakileri eksik yapmışlar.

caglarorhan

Üye
Merhaba öncelikler paylaşımlarınız için teşekkürler...

Ben daha öncden ROUTE 66 Sync kurdum ve halen yüklü telefonumda (monte S5620) ama sür ve yürü ücretli :( bu programı da üzerine kura bilirmiyim çalışırmı ? birde adres,rota girdiğimizde yolu bize tarif ediyormu..

Teşekkürler...

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba öncelikler paylaşımlarınız için teşekkürler...

Ben daha öncden ROUTE 66 Sync kurdum ve halen yüklü telefonumda (monte S5620) ama sür ve yürü ücretli :( bu programı da üzerine kura bilirmiyim çalışırmı ? birde adres,rota girdiğimizde yolu bize tarif ediyormu..

Teşekkürler...

We Travel java ile yazılmış bir programdır.Java destekleyen her telefona kurulabilir.GPS var veya yok farketmez.GPS yoksa navigasyonda olmaz o ayrı.

Tabiki Route 66 varken kurabilirsiniz.İkisi birbirinden farklı programlar.Yani telefonunuza bir tane navigasyon yazılımı kurulacak yer var işte bir tane kurdum diğeri üstüne mi kurulacak gibi düşündünüz sanırım ama öyle birşey olmaz.Dediğim gibi farklı şeyler bunlar.

We Travel ne yazıkki bazı eksiklikleri barındıryor.Sesli navigasyon sorunlu henüz çalışmıyor.Pek çalışacakmış gibide durmuyor işin aslı.Ama onun dışında noktadan noktaya görsel navigasyon mümkün.Noktadan noktaya güzargahı belirler ve rotayı çizer videoya baktıysanız kırmızı hatla bunu gösterir.Diğer navigasyon yazılımlarında olduğu gibi rotadan sapılması halinde yeni rotayı hesaplar.

Ben arada göz ucuyla ekrana bakarım derseniz işinizi görür ama sesli olmaz derseniz işinize yaramaz.

caglarorhan

Üye
Peki siz hangisini önerirsiniz....ROUTE 66 da sür ve yürü yok anladığımda kadarıyla araba kullanırken sağ- sola dön uyarısı almak için lisans satın almamız gerekiyor...Bu olay We Travel de varmı?

Teşekkürler...

irda

Üye
*Şöyle bir sağlama yapalım.

*Programı telefona sorunsuz kurdunuz ve ilk ayarları yaptınız.
Harita klasörünü programın ilgili klasörüne aktardınız.
Daha sonra da ilgili ayar menüsünden bu haritayı seçtiniz.

*Ama hala sorun yaşıyorsunuz.

*Şimdi şunu söylemeliyim ki bir yerde bir şeyi ya yanlış yada eksik yapıyorsunuz.Diğer haritalarda sorun olsa bile OpenStreet Map haritasında sorun yaşamanız çok ilginç.

*OpenStreet Map haritasında da problem ortaya çıkıyorsa şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki birşeyi yanlış/eksik yapmışsınız.

*Videoda gösterdiğim gibi yapıpta sonuç alamadım diye geri dönüş yapan başkaları da oldu fakat daha sonradan ortaya çıktı ki ya video dakinin dışında birşeyler yapmışlar yada videodakileri eksik yapmışlar.

evet dostum haklıymışsın sorun bendeymiş dediğin haritayı indirip yükleyince çalıştı ama ben hala harita yapmayı beceremiyorum ben hep kaynak dosya olarak telefona yüklediğim türkiye haritasını gösteriyordum. (belkide onun için no cities falan diye hata veriyordu) meğer yanlış yapıyormuşum doğru kaynak dosya hangisi bunuda paylaşabilirmisin . yada benim gibi harita yapamayanlar içinde bir video hazırlayabilirmisin.

deliogz

Üye
arkadaş yaptım çalışıyor saol :evet: ama harita fixx yazısı çıkıyor bide o zoom için + - işaretini nasıl çıkartabilirim?

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
    Konu Sahibi
arkadaş yaptım çalışıyor saol :evet: ama harita fixx yazısı çıkıyor bide o zoom için + - işaretini nasıl çıkartabilirim?

Şimdi azarlama gibi olacak ama Allah aşkına konuda yer alan tüm mesajları okuyamaya gayret gösterin lütfen.cevap versen ne olur diyebilirsiniz, sizde haklısınız ama bizde haklıyız be kardeşim.Biri soruyor yazıp cevaplıyorum.Ardından biri daha soruyor aynı şeyi ee yine cevaplıyorum.Ardından yine yine yine.Bu yetmezmiş gibi okuma zahmetine girmeden özel mesaj atanlarda cabası.Ne biliyorsak öğreniyorsak yazıyoruz.

Bu nedenle lütfen tüm mesajları okuyalım eğer cevabı orda yoksa soralım.Böyle çıkışmak istemezdim ama aynı şeyi seksen kere seksen farklı kişiye hemde aynı yerde yazmaktan yoruldum.Şahsınıza değil direk yazdıklarım ama yeri gelmişken yazmak istedim.

Sorularınıza gelince :
İlk sorunuzun cevabı daha önceki bir mesajımda mevcut bakınız > http://www.maxicep.com/samsung/we-t...ideo-anlatim-icerir-3-472149.html#post3299772

Diğer sorunuza gelince :

Menü>Ayarlar>Gelişmiş>Ekran Detayları bu yolu izleyin ve "Dokunmatik" kısmını evet oalrak işaretleyip kaydedin.

bugra058

Üye
sivas haritaları nasıl yüklüyeceğiz

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
    Konu Sahibi
sivas haritaları nasıl yüklüyeceğiz

*Sivas Haritasını temin edip bilgisayarınıza indirin.Daha sonra telefonunuzu bilgisayara USB kablonuz ile (Bluetooth bağlantısıda tercih edilebilir.) bağlayın ve "Yığın Bellek" modunu seçin.(Yazılımı hafıza kartına kurduğunuzu varsayarak yığın bellek modunu seçin dedim.Aksi takdirde telefonun dahili hafızasına kurduysanız kies modda kiesle erişin.)

*We Travel kalsörüne girin ve yeni haritanızı klasör olarak Maps Klasörünün içine kopyalayın.Telefonun bilgisayarla olan bağlantısını kesin.

*Telefonunuzda We Travel yazılımını çalıştırın.We Travel yazılımında Menü>Ayarlar>Gelişmiş>Harita Ayar yolunu izleyip harita kısmından Sivas haritasını seçip kaydedin.

tcbeg

Üye
benim telefonum samsung jet (yurtdısından getirtmistim) o yuzden ustunde route66 yoktu bu navigasyon yazılımını yuklemek istedim hafıza kartına soylediginiz gibi attım ve kurulumu yapmak icin telefona girdigimde .jar uzantılı dosyaya tıklayınca dosya desteklenmiyor yazısını gordum, acaba sorun nedir? jet icin bu yazılımı kuramazmıyım

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
    Konu Sahibi
benim telefonum samsung jet (yurtdısından getirtmistim) o yuzden ustunde route66 yoktu bu navigasyon yazılımını yuklemek istedim hafıza kartına soylediginiz gibi attım ve kurulumu yapmak icin telefona girdigimde .jar uzantılı dosyaya tıklayınca dosya desteklenmiyor yazısını gordum, acaba sorun nedir? jet icin bu yazılımı kuramazmıyım

İlginç bir durum bence.Çünki telefonunuz Java destekli bir model.Daha önce jar uzantılı herhangi bir yazılımda benzeri bir sorun yaşadınız mı?Yoksa sadece sorun We Travel ile mi alakalı? Kaldı ki dosyalar sağlam.

Çalıştığından emin olduğunuz başka bir java yazılımı (jar) telefona aktarıp kurmayı deneyim.

İlginç gelebilir fakat ikinci bir sağlama yöntemi olarakta internetten bir java yazılımını kurmaya çalışın.Örneğin GETJAR sitesinden bir java yazlımı kurun.

Sonucu paylaşırsanız ona göre devam ederiz.

tcbeg

Üye
İlginç bir durum bence.Çünki telefonunuz Java destekli bir model.Daha önce jar uzantılı herhangi bir yazılımda benzeri bir sorun yaşadınız mı?Yoksa sadece sorun We Travel ile mi alakalı? Kaldı ki dosyalar sağlam.

Çalıştığından emin olduğunuz başka bir java yazılımı (jar) telefona aktarıp kurmayı deneyim.

İlginç gelebilir fakat ikinci bir sağlama yöntemi olarakta internetten bir java yazılımını kurmaya çalışın.Örneğin GETJAR sitesinden bir java yazlımı kurun.

Sonucu paylaşırsanız ona göre devam ederiz.

jar uzantılı worms 2010 - cepsozluk ve monstersz diye bir kac uygulama yuklemeyi denedim hepsinde aynı sey basıma geldi dosya turu desteklenmiyor diyor.daha once hic samsung kullanmamıstım hep(nokia kullanmıstım 5800 vardı bundan once) simdi bakıyorum ama isin icinden cıkamadım , acep neden dir ki ben bu telefonun ustune jar uzantılı dosyayı kuramıyorum, bir yardımcı oluver aga.

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
    Konu Sahibi
jar uzantılı worms 2010 - cepsozluk ve monstersz diye bir kac uygulama yuklemeyi denedim hepsinde aynı sey basıma geldi dosya turu desteklenmiyor diyor.daha once hic samsung kullanmamıstım hep(nokia kullanmıstım 5800 vardı bundan once) simdi bakıyorum ama isin icinden cıkamadım , acep neden dir ki ben bu telefonun ustune jar uzantılı dosyayı kuramıyorum, bir yardımcı oluver aga.

Size iki yol önermiştim.İlk olarak dosyaları telefona aktarıp kurmayı deneyin.İkinci yol oalrak ise cepten internete girip direk internetten deneyin java yazılımı kurmayı.

İlk yöntemde hata alırken ikinci yöntemde hata almama durumunuz var bir deneyin.

tcbeg

Üye
Size iki yol önermiştim.İlk olarak dosyaları telefona aktarıp kurmayı deneyin.İkinci yol oalrak ise cepten internete girip direk internetten deneyin java yazılımı kurmayı.

İlk yöntemde hata alırken ikinci yöntemde hata almama durumunuz var bir deneyin.

internetten nimbuzz u indirdim kurdu ? (cepten baglantım internete) acaba dosyaları bilgisayardan attıgım icin mi tanımıyor yada bunun da nokia ovi suite gibi bit bilg. baglama programı var mı ondan mı atmak gerekiyor.

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
    Konu Sahibi
internetten nimbuzz u indirdim kurdu ? (cepten baglantım internete) acaba dosyaları bilgisayardan attıgım icin mi tanımıyor yada bunun da nokia ovi suite gibi bit bilg. baglama programı var mı ondan mı atmak gerekiyor.

Tamam tahmin ettiğim bir durum söz konusu.Forumda Samsung bölümünde DB veri tabanı değerini arttırma ile konuları inceleyip sorunu çözmeye çalışın.Sorun telefonda yönetici ayarlarıyla ilgili.

Üst Alt