Samsung S8000 Jet Firmware Güncelleme (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Bu konu işinize yaradı mı?

• Evet, faydasını gördüm.

Kullanılan: 32 69.6%
  • Hayır, bir faydası olmadı.

Kullanılan: 14 30.4%

• Kullanılan toplam oy
    46

pleasure29

Üye
kardeş menüden ayarlara gel ordan dokunmatik panel var ona tıkla orda otomatik kilit acık yap aşagıdakinide herhangi bir tuş yap sende sadece kilit düğmesi secili kolay gelsin..

JamesD

JamesD

Üye
Arkadaşlar ben güncellemeyi yaptım çok güzel oldu. Ama mesajlarda i ü ğ gibi harfler boşluk olarak gözüküyor. Acaba neden bir fikri olan var mı ??? Yardım please....:(

Keşke aynı mesajı 2 kere yazmasaydın. Onun nedeni dil paketiyle alakalı telefon Türkçe'yi algılamıyor mesaj gönderirken ya da internette sorun yok diyeceksin biliyorum ama gelen mesajda olmuyor işte yapacak birşey yok ben mesela bu mesajı S8000'den yazdım Türkçe karakterler var gördüğün gibi :)

gökhanek

Üye
hmm anladım peki birader bunun çözümü yok mu??

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar ben güncellemeyi yaptım çok güzel oldu. Ama mesajlarda i ü ğ gibi harfler boşluk olarak gözüküyor. Acaba neden bir fikri olan var mı ??? Yardım please....:(

2010 yılına ait türkçe desteği olan hemen hemen tüm FWleri denedim. hepsinde aynı sorun var ve çözümü yok. mesaj geldiğinde yapıyor sadece onun dışında karakter destiği var. Sık mesajlaştığın arkadaşlarına söyle mesaj giriş dillerini ingilizce yapsınlar karakter aralarında boşluk kalmaz...

LEVİS506

LEVİS506

Üye
tşkler

Yoqsull

Üye
slm arkadaşlar kusura bakmayın yazmak için bu kadar geç kaldım fakat mağlum Vanda yaşıyorum sıkıntılı günler yaşıyoruz hala teli fw sini güncelleyemedim bu günlerde inşallah fırsat bulabilirsem denicem joe34 kardeş ben daha önce yazdığım mesajda eklediğim resimi gördün deilmi o şekilde yerlerini bulup yapsam aceba sorun olurmu birde sorun yaşasam bana direkt olarak yardımcı olablirmisin bu sıkıntı da bide telsiz kalmak istemem ilginiz için şimdiden teşekkürer

maviyle

Üye
Merhaba üstadlar easy java lı firimware yükledim telefon kapandı artık açılmıyor yapabileceğim bir işlem varmıdır yardımcı olabilirmisiniz.

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
slm arkadaşlar kusura bakmayın yazmak için bu kadar geç kaldım fakat mağlum Vanda yaşıyorum sıkıntılı günler yaşıyoruz hala teli fw sini güncelleyemedim bu günlerde inşallah fırsat bulabilirsem denicem joe34 kardeş ben daha önce yazdığım mesajda eklediğim resimi gördün deilmi o şekilde yerlerini bulup yapsam aceba sorun olurmu birde sorun yaşasam bana direkt olarak yardımcı olablirmisin bu sıkıntı da bide telsiz kalmak istemem ilginiz için şimdiden teşekkürer

Öncelikle geçmiş olsun... multiloader hatasından bahsetmiştin sanırım. Yerlerini bulup falan yapmaya çalışma. konuda anlatıldığı gibi düzgün bi şekilde oluyorsa yap, olmuyorsa uğraşma. Telefonsuz kalma dediğin gibi...

----------Eklendi @ 19:40:54 ---------- Yazıldı @ 19:40:17 ----------

Merhaba üstadlar easy java lı firimware yükledim telefon kapandı artık açılmıyor yapabileceğim bir işlem varmıdır yardımcı olabilirmisiniz.

Aynı işlemi tekrarla baştan yükle bi sorun olmaz...

Yoqsull

Üye
ilgin için çok teşekkürler farklı bir pc de denicem olmazsa bu şekilde kalsın yinede çok teşekkürler

maviyle

Üye
joe üstad ilgin için teşekkürler aynı işlemi tekrar tekrar yaptım usb den bilgisayara bağlamadan açılmıyor cihaz benim cihaz almanya dan geldi burada sorunsuz kullanıyordum oyunlar yükleyemiyordum sadece firimware yi yüklediğimde siyah ekranda kırmızı yazı ile DOWNLOAD vs yazıyor yazdığım işlemi yapıyorum 3 tuşa basılı tutuyorum loader moduna geçmiyor loader modu nedir o nu da bilmiyorum gerçi şu an telefonu usb bağlayıp açtım kapandığında gidiyor yardımlarını bekliyorum iyi günler.

----------Eklendi @ 12:42:35 ---------- Yazıldı @ 12:32:39 ----------

joe üstad bu konuda arkadaşın birinin başına da gelmiş aynı sorun ama konu tam açılmamış o yüzden anlayamadım arkadaş demişki boot ayarlarını yapmadım artık telefon bilgisayara bağlanmadan açılıyor yazmış yardımlarınızı bekliyorum iyi günler.

maviyle

Üye
üstadlar sorun ha la devam ediyor yokmu yardımcı olacak.

maviyle

Üye
üstadlar yoğun araştırmalarım sonucu durumu düzelttim yazılımı atarken MultiLoader_V5.62 programında kutuların hiçbirisini işaretlemiyoruz. Yani boot change, download, master room differences only kutularını. Alt sekmede boot sekmesi sönük kalacak. Amss, apps, rsrc1, rsrc2 ve factory fs kutularını işaretleyip gerekli dosyaları bildiğimiz gibi giriyoruz ve port ve download deyip işlemi tamamlıyoruz .sorun yaşayan arkadaşların dikkatine!

JamesD

JamesD

Üye
Ben internet gerektiren herhangi bir uygulama açtığımda 'Oyunlar ve Daha Fazlası' bölümünden Turkcell internet paketimi kullanamıyorum otomatik olarak Wi-Fi'yı açıyor. Bulamayınca da internet ayarlarınızı kontrol edin diyor ama normal browserı kullandığımda internette dolaşabiliyorum. Bunu düzeltmenin bi yolu var mı?

bilal kom

Üye
easy java olanardada meenü düzenleniyor mu

JamesD

JamesD

Üye
Evet onların 3ünde de düzenleniyor.

----------Eklendi @ 22:44:01 ---------- Yazıldı @ 22:38:53 ----------

Ben şu 'Hareketli Eğitsel' bölümünü anlamadım. Test ettiriyor tamam sorun yok öğreniyorum neyin ne olduğunu ama uygulayamıyorum bunu da çözerseniz sevinirim.

canipsucu

Üye
Teşekkürler! Sayenizde artık java kullanabiliyorum. Yükledikten sonra telefon almanca açıldı. Sözlükten bakarak dil ayarlarını bulabildim. Bir de yüklemeden önce bilgileri yedeklemeyi unutmayın (fotolar gibi) zira telefona format atmış oluyoruz. Bir de sorum olacak: Herkes menu düzenlemeden bahsetmiş. Ben böyle bir ayar bulamadım Gözümden kaçan ne? Veya menü düzenlemeden kasıtları ne?

JamesD

JamesD

Üye
Menüyü açtığında sağ üstte turuncu bir kutucuk var ona tıkladığında menüdeki simgelerin yerlerini değiştirebiliyorsun sağa sola alıp bulunduğu sayfayı falan. İstersen telefonu yatay tutup tüm sayfaları görüp daha kolay düzenleyebilirsin.

kolombo_449

Üye
arkadaşlar hepinize merhaba ben s8000 almak istiyorum spot fiyatlar 250 350 arası tavsiye eder misiniz herhangi arıza durumunda samsung servisinde yaptırabilir miyim ayrıca spot telefon kullanan arkadaşlar telefonunuz hiç arıza yaptı mı? sonuçta para vereceğiz yardımcı olursanız sevinirim tavsiyelerinizi bekliyorum... ayrıca almak istersem kredi kartı ile nerden alayım sağlam bi satıcı var mı bildiğiniz izmirde yaşıyorum

canipsucu

Üye
Menüyü açtığında sağ üstte turuncu bir kutucuk var ona tıkladığında menüdeki simgelerin yerlerini değiştirebiliyorsun sağa sola alıp bulunduğu sayfayı falan. İstersen telefonu yatay tutup tüm sayfaları görüp daha kolay düzenleyebilirsin.

Teşekkürler!

Üst Alt