Samsung S8000 Jet Firmware Güncelleme (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Bu konu işinize yaradı mı?

• Evet, faydasını gördüm.

Kullanılan: 32 69.6%
  • Hayır, bir faydası olmadı.

Kullanılan: 14 30.4%

• Kullanılan toplam oy
    46

AADEMIR06

Üye
sw ver = S8000XPIJ7

csc ver = S800MOXAIJ4

yazıyor bunlar ne demek.yuklemeye gerek varmı .yardımların icin sagolun.

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
s8000 XXIG3 bu yeni bir Fw midir güncellemeye gerek var mı sizce?

FW nin çıktığı tarih Temmuz 2009. Güncellemeye gerek var mı sen bilicen artık...

----------Eklendi @ 13:40:15 ---------- Yazıldı @ 13:34:07 ----------

sw ver = S8000XPIJ7

csc ver = S800MOXAIJ4

yazıyor bunlar ne demek.yuklemeye gerek varmı .yardımların icin sagolun.

XP ülke kodu. I çıkarıldığı yıl. J de ay oluyor. 7 ye gelince de versiyon numarası gibi bişi.
senin FW Ekim 2009da çıkmış anlican. Listeden bakabilirsin...
Yıl

A = 2001
B = 2002
C = 2003
D = 2004
E = 2005
F = 2006
G = 2007
H = 2008
I = 2009
J = 2010
Ay

A = January
B = February
C = March
D = April
E = may
F = June
G = July
H = August
I = September
J = October
K = November
L = December

xcodex

Üye
[video=youtube;kzgGbyyI4GY]http://www.youtube.com/watch?v=kzgGbyyI4GY[/video]

Dostlar, riske girdim gg den dokunmatik panel satın aldım ve IPHONE dan daha hassas oldu dokunmatik, büyük ihtimal ile yeni aldığım dokunmatik KAPASİTİF ondan kaynaklanıyor, çok güzel oldu şu an, bahsettiğim konuyu youtube da i900 omnia için izlemiştim ve oradan yola çıkarak yaptım inanın tavsiye ederim SAYGILARIMLA..

maivesiyah

maivesiyah

Üye
Teşekkürler arkadaşım telefon canavar gibi oldu. Navigasyonla ilgili konuya geçeyim hemen :)

kaankaynak

Üye
<SW VER>
S8000XXIEA
<CSC VER>
S8000OXAIDD(ED002)
<FFS VER>
DEF

bunun versiyonu nedir ? güncellemeli miyim ?

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
<SW VER>
S8000XXIEA
<CSC VER>
S8000OXAIDD(ED002)
<FFS VER>
DEF

bunun versiyonu nedir ? güncellemeli miyim ?

XX ülke kodu orayı geç I 2009, E Mayıs. Mayıs 2009 da cıkmış FW. Yukarıda kodların ne anlama geldiği yazıyor zaten...

katil53

Üye
S800MCEJC1 firmware yi yükledim.Her şey güzel ancak bir sorun var.Tuş kilidi kapandıktan sonra saati falan bakmak istediğimde öndeki tuşlar etkisiz kalıyor.Bende sadece yandaki kilit tuşuna basıp saati bakabiliyorum.Acaba diğer S800MPOJB1 firmwarde de aynı durum varmı?.Ben yüklerken bazı hatlarla karşılaştım.Biraz uğraştıktan sonra firmwareyi yükleyebildim.Bundan dolayı boş yere denemeyeyim,yoksa telefon elimde kalacak:D

starr22

Üye
Benim anlayamıdığım şey firmwareler garantileri bozuyo mu

----------Eklendi @ 14:17:27 ---------- Yazıldı @ 14:16:31 ----------

bide bazı arkadaşlar firmware yükleyince sorunları oluyo örnğ. kamera falan çalışmıyomuş ne blim

giraysemi

Üye
joe34 biladerim ben buraya yeni üye oldum fazla bilgim de yok. bu tür telefonlara navigasyon yüklenebiliyor mu? evet se ne yapmam lazım. saygılar.

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
S800MCEJC1 firmware yi yükledim.Her şey güzel ancak bir sorun var.Tuş kilidi kapandıktan sonra saati falan bakmak istediğimde öndeki tuşlar etkisiz kalıyor.Bende sadece yandaki kilit tuşuna basıp saati bakabiliyorum.Acaba diğer S800MPOJB1 firmwarde de aynı durum varmı?.Ben yüklerken bazı hatlarla karşılaştım.Biraz uğraştıktan sonra firmwareyi yükleyebildim.Bundan dolayı boş yere denemeyeyim,yoksa telefon elimde kalacak:D

Ayarlar/Dokunmatik panel/Arka ışık açık= Herhangi bir tuş u şeçtiğin zaman her tuşa bastığında saati göreceksin...

----------Eklendi @ 23:48:25 ---------- Yazıldı @ 23:46:04 ----------

Benim anlayamıdığım şey firmwareler garantileri bozuyo mu

----------Eklendi @ 14:17:27 ---------- Yazıldı @ 14:16:31 ----------

bide bazı arkadaşlar firmware yükleyince sorunları oluyo örnğ. kamera falan çalışmıyomuş ne blim

Garanti bozulur mu bir bilgim yok. Googleda arat bulursun. Firmware yükleme sorun çıkarmaz, yanlış yüklemeden doğan sorunlar olur. Konudaki FW'ler denenmiştir sorun yaşan varsa bi yerde hata yapmıştır...

----------Eklendi @ 23:50:10 ---------- Yazıldı @ 23:48:25 ----------

joe34 biladerim ben buraya yeni üye oldum fazla bilgim de yok. bu tür telefonlara navigasyon yüklenebiliyor mu? evet se ne yapmam lazım. saygılar.

Konuya bakabilirsin belki yardımcı olur: http://www.maxicep.com/samsung/samsung-s8000-jet-gps-navigasyon-anlatim-528379.html

katil53

Üye
Ben S800MPOJB1 ŞUBAT 2010 (easy java) versyonunu yükledim. Ekranda şebekenin yanında sürekli olarak mavi renkte edge işareti var. Sürekli ekranda duruyor. Bu yüklediğim versyonun özelliğimi yoksa sadece bende olan bir durum mu, kapanabiliyorsa nasıl kapatırız?

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
Ben S800MPOJB1 ŞUBAT 2010 (easy java) versyonunu yükledim. Ekranda şebekenin yanında sürekli olarak mavi renkte edge işareti var. Sürekli ekranda duruyor. Bu yüklediğim versyonun özelliğimi yoksa sadece bende olan bir durum mu, kapanabiliyorsa nasıl kapatırız?

Bende de mavi renkte 3G+ işareti var sürekli. Bunun sana nasıl bir zararı var anlamdım. FW düzgün çalışıyorsa, kontörün veya vs. liraların gitmiyorsa niye dert ettin ki mavi edge yi?

katil53

Üye

Bende de mavi renkte 3G+ işareti var sürekli. Bunun sana nasıl bir zararı var anlamdım. FW düzgün çalışıyorsa, kontörün veya vs. liraların gitmiyorsa niye dert ettin ki mavi edge yi?
Telefonun şarzını kısaltır diye tedirgin olmuştum..İnternete bağlanınca E kırmızı olarak yanıyor.Diğer türlü mavi olarak ekranda kalıyor.3 gündür kullanıyorum sanırım şarj süresi değişmedi.Yani iyi bir FW.Saati de senin gösterdiğin ayarı yapınca artık kilit tuşuna basmadan görebiliryorum.Teşekkürler...

katil53

Üye
S800MCEJC1 sürümünde internet ayarlarını yaparken taşıyıcı türü: paket veri,wifi seçenekleri var.Ama UMTS yok.Bundan dolayı vodafone live servisine sorunsuz bağlanamıyorum.Bağlanınca sadece yazılar geliyor.Ne mobil tv sekmesi ne de resimler gözüküyor.(resim görüntüleme,java vs. kapalı değil,aktif).Yardımcı olursanız sevinirim.Uzun zamandır interneti kullanmamıştım.yeni fark ettim.Diğer güncelleyen arkadaşlarda böyle bir durum var mı?.Bu sorunun çözümü var mı? .teşekkürler.

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
S800MCEJC1 sürümünde internet ayarlarını yaparken taşıyıcı türü: paket veri,wifi seçenekleri var.Ama UMTS yok.Bundan dolayı vodafone live servisine sorunsuz bağlanamıyorum.Bağlanınca sadece yazılar geliyor.Ne mobil tv sekmesi ne de resimler gözüküyor.(resim görüntüleme,java vs. kapalı değil,aktif).Yardımcı olursanız sevinirim.Uzun zamandır interneti kullanmamıştım.yeni fark ettim.Diğer güncelleyen arkadaşlarda böyle bir durum var mı?.Bu sorunun çözümü var mı? .teşekkürler.

Bahsettiğin konu hakkında pek bir bilgim yok. Senin eski FWde UMTS seçeneği vardı herhalde? Ben birçok FW denedim telefonu aldığımdan beri öle bir seçenek görmedim. Konuyla ilgili fikri olan arkadaşlar varsa yardımcı olsunlar...

----------Eklendi @ 14:36:04 ---------- Yazıldı @ 14:03:19 ----------

İnternet profillerinde UMTS seçeneği olan arkadaşlar arama ekranında *#1234# yapıp FW versiyonlarını buraya yazarsa çok yardımcı olur...

boran42

Üye
merhaba üstat ben yeni aldım tel vodaon ayarlarını giriyorum fakat internete giremiyorum acaba versiyonla alakalı olabilirmi. veya vodafon internet ayarları nedir acaba
S8000XXIEA

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
merhaba üstat ben yeni aldım tel vodaon ayarlarını giriyorum fakat internete giremiyorum acaba versiyonla alakalı olabilirmi. veya vodafon internet ayarları nedir acaba
S8000XXIEA

versiyonla alakalı olabileceğini sanmıyorum. Kulladığım s8000 de ilk geldiğinde S8000XXIEA FW yüklüydü internet problemi yaşamadım.
Vodafone internet ayarları :
Ayarlar > Uygulama ayarları > Tarayıcı profilleri > Oluştur
İsim ayarla : Vodafone Live
Erişim adı : vflive
Kimlik denetim türü : Normal
Kullanıcı kimliği : vodafone
Parola : vodafone
Protokol : HTTP
Ana sayfa URL si : Sizin belirlediğiniz bir giriş sayfa olsun
Proxy adresi : 212.65.136.226:9401
Geçikme süresi : 90 sn
Kaydet deyin ve seçili profiliniz Vodafone Live olsun.

boran42

Üye
teşekkürler

JamesD

JamesD

Üye
Hata verdi NAK_INVALID_FCS diye ve durdu telefon öyle ne yapacam şimdi? Herşeyi resimdeki gibi yaptım hem de!!! Kitlendi açılmıyor Samsung S8000 yazıyor ama mavi şerit dolumu başlamıyor

Üst Alt