NOKIA 701 BELLE FP1 (112.010.1404) Süper CFW 30.06.2012

Sponsorlu Bağlantılar

ozcangoral

Üye
    Konu Sahibi
şu an tekrar telefonuma flash attım. c:\resource\effects içine efekt atıp teli kapatıp açtım çalışıyor, hiç bir problem yok. sana tavsiyem telefona flash atmadan önce 3 parmak olayıyla hard format atıp öyle flashla.

mustipa

mustipa

Üye
nasıl atılıyor hard format birde öyle deneyeyim olur inşallah

- - - Eklendi - - -

hard format attım sonra tekrar senin cfw yi flashladım effects klasörünüde c resourceye yine olmuyor sadece senin cfwye yüklediğin effects çalışıyor

- - - Eklendi - - -

hard format attım sonra tekrar senin cfw yi flashladım effects klasörünüde c resourceye attım yine olmuyor sadece senin cfwye yüklediğin effects çalışıyor

ozcangoral

Üye
    Konu Sahibi
nasıl atılıyor hard format birde öyle deneyeyim olur inşallah

- - - Eklendi - - -

hard format attım sonra tekrar senin cfw yi flashladım effects klasörünüde c resourceye yine olmuyor sadece senin cfwye yüklediğin effects çalışıyor

- - - Eklendi - - -

hard format attım sonra tekrar senin cfw yi flashladım effects klasörünüde c resourceye attım yine olmuyor sadece senin cfwye yüklediğin effects çalışıyor
bir yerlerde bişeyleri eksik yapıyorsun sanırım ama ne? tüm dosyaları indiriyorsun değil mi? rofs2 - rofs3 - core - uda. sonra zip ten çıkarıyorsun, c:\program files\nokia\phoenix\products\RM-774\ klasörü içine atıyorsun 7 adet dosyayı değil mi? daha sonrada phoenix programıyla dead flash atıyorsun?

mustipa

mustipa

Üye
evet aynen dediğin gibi yapıyorum linkten indirdiklerimin hepsini rm-774 e atıyorum benim kafamı effects klasörün içindeki manifest dosyası karıştırıyor nokiacokerle senin core dosyasını açıp effect klasörünün içindeki manifest dosyasına baktığımda effects yolu c resource olarak gözüküyor telefona flashladığımda core dosyasını effects yolu z resource olarak gözüküyor hiç anlamıyorum neden böyle oluyor sen depo hafızayada format atıyormusun flaslamadan önce sen bu flashlama işini istersen daha ayrıntılı anlatta bende bakayım nerde yanlış yapıyorum

ozcangoral

Üye
    Konu Sahibi
rofs3 renkli olan için şebeke ikonu ve batarya ikonunu yeniden düzenledim. şebeke ikonu küçük kalıyordu, şimdi daha güzel oldu. resim ilk sayfada.

mustipa

mustipa

Üye
evet aynen dediğin gibi yapıyorum
linkten indirdiklerimin hepsini rm-774
e atıyorum benim kafamı effects
klasörün içindeki manifest dosyası
karıştırıyor nokiacokerle senin core
dosyasını açıp effect klasörünün içindeki manifest dosyasına
baktığımda effects yolu c resource
olarak gözüküyor telefona
flashladığımda core dosyasını effects
yolu z resource olarak gözüküyor hiç
anlamıyorum neden böyle oluyor sen depo hafızayada format atıyormusun
flaslamadan önce sen bu flashlama
işini istersen daha ayrıntılı anlatta
bende bakayım nerde yanlış yapıyorum bu soruma cevap bekliyorum tema effectslerini kullanamıyorum

ozcangoral

Üye
    Konu Sahibi
telefona flash atmadan önce yedeğimi alıp depo hafızasına, hafıza kartına ve telefona format atıyorum. temiz olsun diye. firmware indirme linkinde 2 adet rofs3 var bir tanesi renkli batarya ve şebeke ikonlu (ilk sayfa 2. resim).diğeri ise orjinal beyaz ikonlu (ilk sayfa 1. resim).ikisinden birini seçip indiriyorsun değil mi? en temizi dosyaları yeniden indirip öyle dead flash atmayı denermisin. en son sürüm phoenix için 3 farklı indirme linki.

1 - Phoenix'i kurduktan sonra indirdiğin flash dosyalarını rar dan çıkarıp

2 - C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-774 klasörü içine at. toplam 7 dosya 252 Mb civarı.

3 - Phoenix açıldığında üst barda settings'e tıkla.Nokia Fuse açılacak.oradaki tüm bağlantı seçeneklerini (USB vs.) Delete yap.

4 - File tıkla Open Product tıkla RM-774 tıkla OK.

5 - Flashing tıkla Firmware Update tıkla.

6 - Product Code nin karşısındaki ... (üç noktalı) olan kutucuğa tıkla _eu_euro2_turkey_dark_steel olan yere çift tıkla.

7 - Dead Phone Usb Flashing kutucuğunu işaretle.

8 - Options'a tıkla orda Kırmızıyla yazılı gördüğün RM-774_M010.17_emmc.fpsx üstüne tıkla ve delete yap. Gelen soruya evet de. Sonra OK deyip o ekrandan çık.

9 - Refurbish'e tıklayıp biraz bekle bir uyarı yazısı gelecek sonra telefonunu pil olmadan bağlayıp hemen ardından pilini takacaksın.flashlama otomatik başlayacak.

10 - Başlamazsa açma tuşuna hemen bas.veya telefonu çıkarıp pilinide çıkarıp yeniden bağla ve pili tak.

Bu yazdıklarımı sırası ile harfiyen yaparsan temiz bir flash atmış olursun. ve inşallah sorununa da çözüm olur.
Kolay Gelsin.

mavela

Üye
merhaba hocam; rarları çıkartırken rofs3 colour eksik indirildi diye uyarı veriyor. bu haliyle flash atmayı denedim hata verip atmıyor. yardımcı olabilir misin?

ozcangoral

Üye
    Konu Sahibi
merhaba hocam; rarları çıkartırken rofs3 colour eksik indirildi diye uyarı veriyor. bu haliyle flash atmayı denedim hata verip atmıyor. yardımcı olabilir misin?
şu an indirdim ve açtım hiç bir sıkıntı yok.tekrar indirmeyi bir denermisin. ayrıca chrome tarayıcı kullanıyorsan firefox veya explorer ile indirmeyi dene.çünkü chrome 1 haftadır bende dosya eklerini eksik indiriyor.

mustipa

mustipa

Üye
tamam yazdıklarının hepsini yapacam bu sefer olursa tam süper olur teşekkür ederim yardımların için

- - - Eklendi - - -

yok yine olmadı bu sefer cfwyi düzgün flashladım ama olmadı nedense c resourcede effects klasörü var ama içinde sadece manifest dosyası var tema effectsleri nasıl atıcam c resourceyd

THe_PRoTeCToR

Üye
Özcan arkadaşımızın dediğini yap. Doğru flash atıyorsan sorun yok. Telefona efektlerin dosyalarını at. Manifest.mf dosyasını atma ama. x-plore ile efekti nereye attıysan efekt dosyalarını seç. C:resource/effects klasörünün içine at tamamdır.
Telini yeniden başlat.
Efektler %100 çalışır. Eğer hala çalıştıramadıysan sen bir yerlerde hata yapıyorsundur.

mustipa

mustipa

Üye
öyle yaptımda bilmiyorum neden böyle oluyor anlamadım hangi effectleri kullanabilirim

THe_PRoTeCToR

Üye
forumda sistem modlama bölümünde tema efektlerini kendin düzenle die bi konu var. O konudaki quad efekti çok harika.. Onu kullanabilirsin..

- - - Eklendi - - -

şimdi mobil olduğum için link veremeyeceğim kusura bakma kardeşim..

mustipa

mustipa

Üye
olmuyor nedense ya deli olacam vallahi niye olmuyor birtürlü anlamadım her dediğinizi yapıyorum yok hiç effects değişmiyor tema effectslerini c resource effects klasörüne atıyorum sonra telefonu kapatıp açıyorum olmuyor hatta teli yeniden baslatıyorum yine olmuyor

THe_PRoTeCToR

Üye
bilemiyorum belkide arkadaşın cfw sinden kaynaklanıyor olabilir. Nokia cooker ile core dosyasını aç. Resource effects içine gir. Manifest.mf dosyasına tıkla açılsın içinde z:resource/effects yazıyorsa eğer z yerine c yazıp yeniden paketle. Belki arkadaşın gözünden kaçmıştır. Eğer c yazıyorsa sen yapamıyosundur..
Dediklerimi yap core dosyasını kontrol et. Birde uda dosyasını da kontrol et. Uda içinde resource effects içinde 1 dosya olması lazım. Manifest.mf dosyası. Onun da içinde c yazdığından emin ol..

mustipa

mustipa

Üye
core dosyasınada uda dosyasınada baktım nokıacookerla iki effects klasöründeki manifest.mf dosyasındada c resource yazıyor ama core dosyasını telefona flashladığımda manifest.mf de z resource yazıyor ondan olabilirmi acaba x plore ile bakıyorum manifest.mf dosyasına z resource yazıyor hiç anlamıyorum neden böyle oluyor vallahi pişman oldum fp1 e güncellediğim için versiyon düşüreyim diyorum oda olmuyor telefonu alalı bir ay oldu bu sorunlar yüzünden soğudum telefondan aslında bu nokıanın hatası tema efektlerini açıp kapatmayı kaldırmasaydı hiç böyle sorun olmazdı bu fp1 versiyonda n958gbaytımdada böyle oldu versiyonu 35 e yükseltim birdaha tema effecstlerini kullanamadım bekliyorum bakalım bu fp1 deki tema effectslerini kullanmama daha kolay bir çözüm gelir diye yinede çok teşekkürler

THe_PRoTeCToR

Üye
Kardeş bak ben yeni bi cfw yaptım. Şuan eksiklerini tamamlıyorum. Nokia 701 için. Harika bir cfw oldu. İçindeki efektler ve yaptığım değişiklikler ile gerçekten çok hoş bir cfw oldu. Yarın upload edeceğim istersen deneyebilirsin.

mustipa

mustipa

Üye
tamam yarın hemen deniyeceğim çok teşekkür ederim Allah razı olsun inşallah bu sefer sorun çıkmaz

Recep Özmen

Recep Özmen

Üye
core dosyasınada uda dosyasınada baktım nokıacookerla iki effects klasöründeki manifest.mf dosyasındada c resource yazıyor ama core dosyasını telefona flashladığımda manifest.mf de z resource yazıyor ondan olabilirmi acaba x plore ile bakıyorum manifest.mf dosyasına z resource yazıyor hiç anlamıyorum neden böyle oluyor vallahi pişman oldum fp1 e güncellediğim için versiyon düşüreyim diyorum oda olmuyor telefonu alalı bir ay oldu bu sorunlar yüzünden soğudum telefondan aslında bu nokıanın hatası tema efektlerini açıp kapatmayı kaldırmasaydı hiç böyle sorun olmazdı bu fp1 versiyonda n958gbaytımdada böyle oldu versiyonu 35 e yükseltim birdaha tema effecstlerini kullanamadım bekliyorum bakalım bu fp1 deki tema effectslerini kullanmama daha kolay bir çözüm gelir diye yinede çok teşekkürler

Rofs3 ve Rofs2 de ki manifest kontrol et uda da olmaz büyük ihtimal Rofs2 de dir.

mustipa

mustipa

Üye
uda da var manifest dosyası Rofs2ye bakmadım onada bakarım gerekirse

- - - Eklendi - - -

Rofs2ye baktım manifest.mf dosyası yok

Üst Alt