NOKIA 701 BELLE FP1 (112.010.1404) Süper CFW 30.06.2012

Sponsorlu Bağlantılar

ozcangoral

Üye
    Konu Sahibi
NOKIA 701 BELLE FP1 (112.010.1404) Süper CFW 30.06.2012
Arkadaşlar deneme yanılma yoluyla aylarca uğraşıp geliştirdiğim firmwaremde geldiğim son noktadır.
Dosyaları yeniden düzenledim ve tamamını yeniden upload ettim.Tüm modları rofs3'e aldım.Dileyen sadece rofs3 ve core dosyasını indirebilir.rofs2 ile oynanmadı. UDA dan ise sadece aşağıda belirttiğim programlar silindi. dileyen orjinal UDA'yı da kullanabilir.Seçim sizin zevkinize kalmış.

Önemli Not: Arkadaşlar firmware de kullandığım modların ve görsellerin tamamı kendim düzenledim. Kesinlikle dışarıdan dosya alıp ekleme değildir. Firmware içindeki orjinal kendi dosyalarını editledim. Bu nedenle uyumsuzluk, resetleme, atma vs. gibi bir şeyler kesinlikle yok.Gönlünüz ferah olsun.

* Nokia DLNA 10.02(16) widgeti eklendi (Nokia 808'den alındı.)
* Müzik çalar metadataeditor eklendi.(Şarkı bilgilerini düzenleyebilirsiniz.
* Ekolayzere Maximum düzeni yüklü olarak geliyor.
* Açılışta Nokia hesabına giriş, mail ayarları vs gibi ekranlar kaldırıldı.Nokia'ya mesaj yollama iptal edildi.
* Heap boyutu 512 mb. (orjinali 128 Mb idi.) bu sayede programlar daha hızlı açılıyor ve kapanıyor.
* Sis / Sisx gönderme modu eklendi.
* Menü, Symbian Menu Editor ile düzenlendi.Klasörleri simgeleriyle ekledim.Uygulamalar klasörü varsayılan yani yüklediğiniz şeyler Uygulamalar klasörüne atılır.Klasör UID'lerini ekledim.Tema yüklediğinizde klasör simgeleri de değişir.ayrıca telefon dilini değiştirdiğinizde klasör isimleri de değişir. Tüm simgeleri kendim düzenledim.Haritalar simgesini kendim oluşturdum.
* Widgetlerin bir çoğu şeffaf. dileyen rofs3 resource\apps içindeki .mif leri silerek orjinal widget arka planlarını yükleyebilir.
* Dijital Saat widgeti yarı şeffaf ve rakamlar tam Beyaz. Orjinali (Siyah zeminli ve küçük dakika kısımlı olanı) değiştirdim.
* Tactile feedback (karşı taraf telefonu açınca ve kapatınca 1 kere titreme) eklendi,
* installserver hack eklendi, (formatta da gitmez)
* Efekt klasörü c:\resource\effects olarak değiştirildi. varsayılan efekti değiştirdim. Belle FP2 efekti ile zoom efekti baştan sona yeniden düzenledim. Umarım zoom efekt hoşunuza gider.Orjinal Belle FP1 efekti için rofs3 içinden resource\effects klasörünü silmeniz yeterli.
* Equalizer edit modu eklendi (Dilediğiniz gibi düzenleme, ekleme yapabilirsiniz.)
* UDA'dan (C Hafızası) gereksiz diller ve programlar (Nat Geo widget, NFC tanıtım widgeti, Nokia öneriler, Communicator, Traveller, Bounce, CNN int, Vlingo) silindi. Telefon hafızası açılışta 510 mb . civarında.
* Notlar ( Şeffaf) ve Metin Saat widgetleri ROM'a eklendi. Format atılsada silinmez.
* Eski orjinal Nokia zil sesleri eklendi (nokia tune, mesaj sesi, alarm sesi)
* Hava Durumu widgeti gece modu ve hava durumu bilgileri düzeltildi.artık bölgeniz için gerçek hava durumunu alabileceksiniz. Akşamları güneş simgesi çıkmıyor artık.
* Telefon ve Yazma Dilleri : Netherlands, English, Français, Deutchs, Italiano, Portugués, Espanol ve Türkçe'dir. dilediğinizi seçebilirsiniz. Tüm programlar bu dilleri destekliyor.
* Bilgisayara PC suite modu ile bağlandığında telefon adı NC29** vs gibi görünüyordu, o sorunu hallettim. artık Phone Memory olarak görünüyor.
* Ev ekranlarındaki ekran kağıtları düzenlendi.formattan sonra giriş ekranlarında duvar kağıtları yüklü olarak geliyor.2 adet duvar kağıdı eklendi.
* Renkli rofs3 için batarya ve şebeke ikonlarını tamamen yeniden düzenledim.
* Telefon açılış resmini değiştirdim.Tamamen kendim dizayn ettim.
* İşlemci, Ram, Video ram gibi ayarlarla oynamadım.çünkü batarya durumunu etkiliyor.
* Kamera ve diğer bazı ayarlarla oynamadım, sebep hacklı yazılım olduğu için C içine dilediğiniz gibi modları atıp yeniden başlatıp kullanabilirsiniz.

Adobe Reader :

Quickoffice Belle FP1 :

Dikkat : İki adet Rof3 yükledim.Sonunda Colour yazılı olan renkli batarya ve şebeke simgesi olandır.diğeri orjinal renk (Beyaz) olandır. zevkinize göre indirip flash atabilirsiniz.

İndir :

AÇILIŞ EKRANI

ORJİNAL BATARYA VE ŞEBEKE SİMGESİ (ROFS3)

RENKLİ BATARYA VE ŞEBEKE SİMGESİ (ROFS3 COLOUR)

KLASÖR SİMGELERİ

Güle güle kullanın

• Beğen
Tepkiler: ender04 ve mastercard2

alp047

alp047

Üye
Arkadaşlar yeni firmware ile yine karşınızdayım. FP1 ile 701'im gerçekten acayip hızlandı.
Kısa açıklama,
* klasörler eklendi (simgeleriyle)
* tactile feedback (karşı taraf telefonu açınca ve kapatınca 1 kere titreme) eklendi,
* installserver hack eklendi,
* orjinal efekt değiştirildi.
* Equalizer edit modu eklendi
* Bluetoothla sis/sisx dosyası gönderebilme,
* kamera ve diğer ayarlarla fazla oynamadım sebep hacklı yazılım olduğu için c içine dilediğiniz gibi modları atıp yeniden başlatıp kullanabilirsiniz.
* uda'dan gereksiz diller ve programlar (Nat Geo widget, NFC tanıtım widgeti, Nokia öneriler, communicator, Sosyal, Traveller, Bounce, CNN int, Vlingo) silindi. telefon hafızası açılışta 520 mb . civarında.
şimdilik idare edin fazla vaktim yok yarın konuyu düzenleyeceğim.

Güle güle kullanın

teşekkürler eline sağlık hangı equlaızer duzenleme modunu kullanıyorsun bende olanı rofs2 ye atıyorum çalışmıyor

savas_yal

savas_yal

Üye
tam düzenledikten sonra ben deneyeceğim bu nasıl yüklenecek ayrıca yeni bir güncelleme gelirse yükleyebilecekmiyiz

lance.lot

lance.lot

Üye
Bu güzel mi

lance.lot

lance.lot

Üye
İyi de link yok ki link ölü yeni link verir misin ?

ozcangoral

Üye
    Konu Sahibi
İyi de link yok ki link ölü yeni link verir misin ?
link çalışıyor. bir problem yok. tüm dosyaları bir klasör altında topladım. istediğinin üzerine tıklayarak indirebilirsin.

lance.lot

lance.lot

Üye
Link çalışmıyo...
Bana çalışan linki verir misin ?

ozcangoral

Üye
    Konu Sahibi

lance.lot

lance.lot

Üye
teşekkürler denicem yarın

ASC33

ASC33

Üye
eline sağlık güzel CFW'ye benziyor öncelikle bişey soracam içinde bildirimler widgeti varmı?eğer yoksa içine atsak çalışırmı ben bu bildirimleri fp1'de bir türlü çalıştıramadım.ne yapmamız lazım bi bilgin varmı?

lance.lot

lance.lot

Üye
Bu arada bu cfw de sadece 4 tane ana dosya var. Diğer dosyaları 3 dosyayı original fw den mi alıp flash atıcaz

ozcangoral

Üye
    Konu Sahibi
eline sağlık güzel CFW'ye benziyor öncelikle bişey soracam içinde bildirimler widgeti varmı?eğer yoksa içine atsak çalışırmı ben bu bildirimleri fp1'de bir türlü çalıştıramadım.ne yapmamız lazım bi bilgin varmı?
teşekkürler. maalesef anna bildirimler widgeti fp1 de çalışmıyor.çok denedim.

---------- Eklendi @ 07:46:26 ---------- Yazıldı @ 07:44:57 ----------

Bu arada bu cfw de sadece 4 tane ana dosya var. Diğer dosyaları 3 dosyayı original fw den mi alıp flash atıcaz
Dostum sen dosyaları indirip rar'dan çıkardın mı? istersen dosyaları bir indir, yükle sonra yorum yaz.

lance.lot

lance.lot

Üye
Dostum seni kötülemeitorum yanlış anlama bugün indirip kurunca yorum yaparım

storovi

Üye
Arkadaşlar yeni firmware ile yine karşınızdayım. FP1 ile 701'im gerçekten acayip hızlandı.
Kısa açıklama,
* Klasörler eklendi (simgeleriyle)
* Tactile feedback (karşı taraf telefonu açınca ve kapatınca 1 kere titreme) eklendi,
* installserver hack eklendi,
* Orjinal efekt değiştirildi.
* Equalizer edit modu eklendi (Dilediğiniz gibi düzenleme yapabilirsiniz.)
* Kamera ve diğer ayarlarla fazla oynamadım sebep hacklı yazılım olduğu için C içine dilediğiniz gibi modları atıp yeniden başlatıp kullanabilirsiniz.
* uda'dan gereksiz diller ve programlar (Nat Geo widget, NFC tanıtım widgeti, Nokia öneriler, Communicator, Sosyal, Traveller, Bounce, CNN int, Vlingo) silindi. telefon hafızası açılışta 520 mb . civarında.
* Batarya ve Şebeke simgesi değiştirildi.
* Notlar (Şeffaf) ve Metin Saat widgetleri eklendi.

Güle güle kullanın
Selam kardes,
Bu CFW de Almanca dil var mi?...iyi forumlar.

ozcangoral

Üye
    Konu Sahibi
evet Almanca var..

Buhara15

Üye
kardeş eline sağlık bu ajanda widgetini nasıl şeffaf yaptın...

storovi

Üye
Evet kurdum ve cok memnun kaldim,ellerine saglik güzel CFW olmus...iyi forumlar.

blue_dream_25

blue_dream_25

Üye
bende kurdum eline sağlık dostum fakat c/private dosyalarına ulaşamıyorum neden üstelik xplore programı ile ve daha bunun gibi dosya yöneticisi programları ile de denedim ama hiç bir private dosyasına ulşamadım yardımını bekliyorum

ozcangoral

Üye
    Konu Sahibi
bende kurdum eline sağlık dostum fakat c/private dosyalarına ulaşamıyorum neden üstelik xplore programı ile ve daha bunun gibi dosya yöneticisi programları ile de denedim ama hiç bir private dosyasına ulşamadım yardımını bekliyorum
rompatcher programını yükleyip open for all yamasını aktif edin. ve private vs dosyalara x-plore vs bir programla ulaşabilirsiniz.

Üst Alt