Acer 5720g Xp Kurmak Resimli Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

Atakan

Atakan

Üye
    Konu Sahibi
Acer 5720g Xp Kurmak Resimli Anlatım
Sevgili Maxicep Üyeleri Uzun Beklemeden Ve Uzun Uğraşlardan Sonra 5720g Ye Xp Kurmayı Başarabildim.

Birkaç Resimle Başlayalım:

Acer aspire 5720 özellikleri

Anakart/İşlemci Özellikleri :
Chipset :Intel GM 965 Express
Marka Model No :Intel Core 2 Duo T7300
Hızı :2.0 GHz
FSB :800MHz
L2 Cache :4MB

Ekran Özellikleri :
Ebadı : 15.4"
Türü : WXGA (220nits) CrystalBrite, 8ms
Çözünürlüğü :1280 x 800

Grafik Kartı Özellikleri :
Marka Model No : Intel GMA X3100
Türü aylaşımlı
Grafik belleği maks. :358MB DVMT

Bellek Özellikleri :
Mevcut Kapasite :1024MB
Türü : DDR2
Hızı : 667MHz
Toplam yuva :2
Boş yuva : Yok
En fazla desteklenen : 4GB

Sabit Disk Özellikleri :
Kapasitesi :160GB
Hızı :5400rpm
Arayüz : SATA (DASP)

Bütünleşik Parçalar :
Optik Sürücü : DVD Super Multi Double Layer
Kart Okuyucu :5'li (MMC,SD, xD-Picture,MS ve MS Pro)
Kamera :CrystalEye (0.3M piksel)
Ses Sistemi :MS Sound uyumlu ses sistemi
Hoparlör :Acer 3DSonic Stereo
Mikrofon :Bütünleşik

İletişim Arabirimleri :
Modem :56K ITU V.92 data/faks modem
LAN :Gigabit ethernet,Wake-on-LAN ready
Wireless LAN :Intel® PRO/Wireless 3945ABG 802.11a/b/g
Bluetooth :Yok
PCMCIA :ExpressCard / 54 slot
RJ-45 :1 adet
RJ-11 :1 adet
USB 2.0 :4 adet
IEEE1394 :Var
Kızılötesi :Var
VGA out :1 adet
S-Video TV-out :1 adet
DVI Port :Yok
Line-In :1 adet
Line-Out :1 adet

Pil Özellikleri :
Türü :6 cell Li-Ion
Ömrü :3 saat
Şarj Süresi :2.5 saat hızlı şarj- 3.5 saat çalışırken

Ebat / Ağırlık :
Genişlik :360mm
Yükselik :30.3/43mm
Derinlik :267mm
Ağırlık :2.88kg

Yazılım Özellikleri :
İşletim Sistemi :Vista Home Premium Türkçe

Giriş Arabirimleri :
Klavye :88 Tuşlu Türkçe Q klavye
Mouse :Touchpad ve 4 yollu fonksiyonel scroll mouse

Garanti Süresi :24 Ay

Acer aspire 5720 recovery disk oluşturma

Bilgisayarı ilk açtığınızda ürün kurtarma cd'nizi mutlaka oluşturunuz. Aksi takdirde ileride sisteminizi yeniden yapılandırmanız çok ama çok uğraştırıcı olacaktır.

Ürün kurtarma cd'sini nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız bilgisayarınızla gelen kullanma klavuzunda "Ürün kurtarma ve Yeniden Yükleme Çözümleri" kısmını okuyabilirsiniz.

Yada aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

• Öncelikle 3 adet boş dvd satın alın ve kenara koyun.
  • "Acer araçlarından Empowering" i açın.
  • "Acer eRecovery Management" i seçin.
  • Gelen ekrandan altta kalan "Burn disk"i seçin.
  • Burada gelen seçeneklerden "Create factory default disc"i seçin. 2 dvd gerekiyor. Bu komple yedek alıyor.
  • Diğer bir seçenekte "Create driver and application backup disc" ile sürücü ve hediye programların yedeğini almaktır. 1 dvd gerekiyor. Bence iki seçeneği de yapın.
Recoverylerinizi oluşturduktan sonra mutlaka
1-Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın
nasıl yapılır?
nlite indirin

xp dosyalarınızı d ye xp diye klasör açıp kopyalayın
boş bir cd alın
sata driverleri indrin
şifre:

başlıyoruz
1-nlite ı kurup çalıştırın
2-türkçeyi seçin
3-d ye açtığınız xp klasörünü seçin
4-devam deyin
5-sürücüler ve iso deyin
6-gelen sayfada ekleye basın
7-indirdiğiniz sata drivers klasöründeki ıaachi yi seçin
8-gelen sayfada üstteki ikisi hariç hepsini işaretleyin
9-gelen sayfada yazdır deyin
10- sata diskleeri tanıyan xp cd niz hazır.

MUTLAKA SP 2 Yİ İNDİRİN

MUTLAKA BİOS AYARLARINI YAPIN

AŞAGIDAKİ SÜRÜCÜLERİ İNDİRİN
SIRAYLA KURMANIZ ÇOK ÖNEMLİ

1-
  1. Acer Aspire 5720 Intel PM965 Chipset driver: kurun ve yeniden başlatın.
  2. Kurun ve yeniden başlatın. (eğer sata sürücüsü olan bir xp cd si ile windows kurduysanız buna gerek yok. )
  3. Acer Aspire 5720 Ekran kartı kurun. Yeniden başlatın.
  4. Ses Kartı kurulumu

1. Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz

Önce kuruyoruz. Daha sonra normal bir şekilde kuruyoruz.

İki dosyayı birden indirebilirsiniz
Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz
Sürücüyü güncelleştir > Hayır Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın
Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.
5.Acer Aspire 5720 Modem: kurun. Yeniden başlatın. Not: Modemi kullanmayacak olsanız bile kurun.
6.Acer Aspire 5720 Etherneti kurun. kurun. Yeniden başlatın.
7.Acer aspire 5720 kurun. Yeniden başlatın.
8.Acer aspire 5720 kurun. Yeniden başlatın.

9.Acer aspire 5720 'u kurun. Yeniden Başlatın.

10. kurun yeniden başlatın

11.Acer aspire 5720 i kurun ve yeniden başlatın.

12.Acer aspire 5720 i kurun.

VE EN ÖNEMLİSİ
EKRAN KARTI
Sadece ekran kartı driverı için aşağıdakilerden kendinize uygun olanı seçiniz.

Acer aspire 5720g için ati hd2300 ekran kartı driverini indirebilirsiniz.

Acer aspire 5720g için Nvidia 8400 ekran kartı driverini indirebilirsiniz. Şifre ""www.notebook.gen.tr""

BU DRİVERLERİ FLASH BELLEĞE YADA BİR CD YE YAZIN KOYUN KENARA AKSİ TAKTİRDE ÇOK UĞRAŞIRSINIZ(NEDEN Mİ XP İŞLETİM SİSTEMİNDE İNTERNETE BİLE GİREMEZSİNİZ MODEM VE ETHERNET,YADA WİRELLS DRİVERİ OLMADAN TABİ BU SORUN BENDEDE OLMUŞTU ALLAHTAN PARDÜS VARDI MUTLAKA DRİVERLERİ VİSTADA İKEN YEDEĞE ALIN :))

XP KURULUMU
ozan ağbi verdi zaten
http://www.maxicep.com/pc-teknik-yardim/format-atmak-ve-windows-xp-kurmak-anlatim-143455.html

acer 5720g ye xp kurulumu bitirdik.
BU ARADA TEŞEKKÜR ETMEYENN LAPTOPU MAVİ EKRAN VERSİN,HAYRINI GÖREMESİN,KAYNANASI ÖLSÜN İNŞALLAH

--------------- Ekleme ---------------

o bakan 9 kişi
BU ARADA TEŞEKKÜR ETMEYENN LAPTOPU MAVİ EKRAN VERSİN,HAYRINI GÖREMESİN,KAYNANASI ÖLSÜN İNŞALLAH

görmediniz galiba

• Beğen
Tepkiler: Cici_Kız_Derya, ramazan909, Silinen Üye 777448 ve 8 diğerleri

mimar_8525

Üye
tşk inşallah çalışır...

yakupbaz

Üye
olursa çok saol olmassa da canın sağola

remeus

Üye
aga süpersin. bu laptopu alalı tam 5 ay oldu. ilk aldığım gün xp kurmayı denemiştim tahmin edersin servise gitti kullanamadan. ama vista hata üstüne hata vermekten daraltmıştı beni. sayenizde yaptım bugün. şu an size xp den yazıyorum :) s.a.

Atakan

Atakan

Üye
    Konu Sahibi
aga süpersin. bu laptopu alalı tam 5 ay oldu. ilk aldığım gün xp kurmayı denemiştim tahmin edersin servise gitti kullanamadan. ama vista hata üstüne hata vermekten daraltmıştı beni. sayenizde yaptım bugün. şu an size xp den yazıyorum :) s.a.
yardım edebildiysem ne mutlu xp zevki başka oluyo laptopta driverlerda sorun yok dimi varsa yardımcı olayım

murat0058

Üye
tsk

Ozan

Ozan

Admin
Teşekkürler güzel bilgi ..

gggghhhh

Üye
selam kardes, ben de her sey eksiksiz oldu ama ekran karti driver i olmadi, sistem bi türlü tanimiyor. Ekran ATI Radeon HD 2300. Yardimci olursaniz sevinirim.

Atakan

Atakan

Üye
    Konu Sahibi
selam kardes, ben de her sey eksiksiz oldu ama ekran karti driver i olmadi, sistem bi türlü tanimiyor. Ekran ATI Radeon HD 2300. Yardimci olursaniz sevinirim.

buyur arkadaşım bu olmazsa yarıdmcı olurum

gggghhhh

Üye

buyur arkadaşım bu olmazsa yarıdmcı olurum

selam kardes, öncelikle yardimin icin tesekkür ederim, gönderdigin linki indirdim, "program bu platform tarafindan desteklenmiyor" uyarisi aldim, maalesef olumlu sonuc alamadim. Tekrar yardimini bekliyorum. Simdiden tesekkürler...

semazenx

Üye
Mutlu olacaksan teşekkürün lafı mı olur! Al sana kocaman bir TEŞEKKÜR!

Atakan

Atakan

Üye
    Konu Sahibi
Mutlu olacaksan teşekkürün lafı mı olur! Al sana kocaman bir TEŞEKKÜR!
tabi mutlu oluyorum çünkü emek harcıyorum saol yorumun için:)

selam kardes, öncelikle yardimin icin tesekkür ederim, gönderdigin linki indirdim, "program bu platform tarafindan desteklenmiyor" uyarisi aldim, maalesef olumlu sonuc alamadim. Tekrar yardimini bekliyorum. Simdiden tesekkürler...

şunu dene

olmazsa

ikinciyi önce dene arkadaşım eğer bunların bizle alıp veremediği varsa ben sana hep yardımcı olurum panik yok :oke:

selam garanti olan driver i buldum
Ekran kartı sürücüsü(5710G):</SPAN>

oldu mu

gggghhhh

Üye
tabi mutlu oluyorum çünkü emek harcıyorum saol yorumun için:)

şunu dene

olmazsa

ikinciyi önce dene arkadaşım eğer bunların bizle alıp veremediği varsa ben sana hep yardımcı olurum panik yok :oke:

selam garanti olan driver i buldum
Ekran kartı sürücüsü(5710G):</SPAN>

oldu mu

yok arkadas bunlar da ise yaramadi:( baska yardimlarini bekliyorum.Saygilar

gggghhhh

Üye
hala bekliyorum, bu arada ben de ariyorum ama nafile. Olmuyor, olmuyor. Bi türlü driver bulamadim, tekrar vistaya mi gecsem acaba?

Atakan

Atakan

Üye
    Konu Sahibi
hala bekliyorum, bu arada ben de ariyorum ama nafile. Olmuyor, olmuyor. Bi türlü driver bulamadim, tekrar vistaya mi gecsem acaba?
  1. Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun

2. Ses kartı kurulumu
    Ses yaması ve sürücüsünü kurduktan sonra Sırasıyla Donanım -Aygıt yöneticisi'ne tıklayın. Burada sistem aygıtları içinde sarı ünlem işaretiyle pci device göreceksiniz. Üzerine sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştirin. Sürücüyü internetten değil bilgisayardan arayın. Gerekirse az önce kurduğunuz driverların olduğu klasörleri gösterin.
Anakart sürücüsü:</SPAN> Ekran kartı sürücüsü (5710):</SPAN> Ekran kartı sürücüsü(5710G):</SPAN> Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu</SPAN>

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz

Önce dosyasını kuruyoruz. Daha sonra normal bir şekilde kuruyoruz.

İki dosyayı birden indirebilirsiniz. Eğer dosyalar açılırken şifre isterse şifresi "www.notebook.gen.tr"

Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz
Sürücüyü güncelleştir > Hayır Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın
Kod: C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShieldDaha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr":
Ethernet kartı sürücüsü:</SPAN> Kablosuz ethernet sürücüsü:</SPAN> Bluetooth sürücüsü:</SPAN> Webcam sürücüsü:</SPAN> Kart okuyucu sürücüsü:</SPAN> Touchpad sürücüsü:</SPAN>

yeniden formatlaman lazımmış maalesef anakart yüzünden olmuş bunlar kesin olur ok.
Acer empowering techonology Xp driver linkleri.

formatladıktan sonra yükle kardeşim uğraşacan biraz söleseydin keşke 5710g yi anlat diye anlatırdım sorun çıkarsa msj yaz:oke:

gggghhhh

Üye
tesekkür ederim de kardes, ama benim laptop acer aspire 5720G, 5710G degil ki. 5710G nin driverleri 5720G icin de uygun mudur ki?

Üst Alt