Asus X550LN-XO069D İnceleme Konusu

Sponsorlu Bağlantılar

sinemisis

Üye
Yahu siz gerçekten notebooklarda işlemci değiştiğini bilmiyormuydunuz arkadaşlar :konus:

Bizim notebook için en uygun işlemci şuan zaten i7 4500u bakalım ben garantisi bitince değiştirmeyi düşünüyorum işlemci bulabilirsem..

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Yahu siz gerçekten notebooklarda işlemci değiştiğini bilmiyormuydunuz arkadaşlar :konus:

Bizim notebook için en uygun işlemci şuan zaten i7 4500u bakalım ben garantisi bitince değiştirmeyi düşünüyorum işlemci bulabilirsem..
2 yıla 4. jenerasyon işlemci kalırsa tabii :)

sinemisis

Üye
i7 4500u işlemciyi 2 yıl sonra bulurum ben takıldığında baya bir performans artışı olacaktır makinanın ,birde ssd taktık mı tamamdır..

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
intel genelde her 1-2 seride soket değişimi yapıyor yani diğer nesillerde soket uyumsuzluğundan yeni nesil işlemcileri kullanamazsınız.
şu ana kadar 3 ve 4 aynı mi soket 5 olsa yeter :)4702mq yu kaldırmaz mi ki ya bizim makine ayrı adaptör alırız :)ssd şart zaten öncelik ssd işlemci den önce zaten şu ana kadar işlemciyi stres testi hariç 100 kullanan varmı ki yoktur. Öncelik ssd ram işlemci olması gerekir :)hemde 4500u ile 4200u arasında %3 luk fark var :(
4200h ta %6 fark var 47W kaldırır mi @L-LumieRe :) adaptör alsak :)4210u ile 4500u arasında %1 fark var :)

The Shadow

The Shadow

Üye
şu ana kadar 3 ve 4 aynı mi soket 5 olsa yeter :)4702mq yu kaldırmaz mi ki ya bizim makine ayrı adaptör alırız :)ssd şart zaten öncelik ssd işlemci den önce zaten şu ana kadar işlemciyi stres testi hariç 100 kullanan varmı ki yoktur. Öncelik ssd ram işlemci olması gerekir :)hemde 4500u ile 4200u arasında %3 luk fark var :(
4200h ta %6 fark var 47W kaldırır mi @L-LumieRe :) adaptör alsak :)4210u ile 4500u arasında %1 fark var :)
:aha:

sinemisis

Üye
%3 fark var diye öyle görme Core i7 4500U işlemcisi bizim işlemciden çok daha performanslı bir işlemci keşke bulabilsekte taksak ama anca 1-2 sene sonra bulunur.. Ssd fiyatları şuan bana pahalı geliyor 1 yıl beklerim daha düşsün fiyatlar diye 1 yıl sonra felan takarım ben nasip olursa..

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Adaptör alırız derken ne adaptöru o

TeKnoArda

Üye
Bence o kadar fark yoktur ikisi de sonuçta çift çekirdekli işlemci. Ben ram takacağım seneye, sonrada ssd :) 5 yıl günlük kullanımda sorun çıkarmaması yeterli benim için :D

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
en önemli ram değil ssd kardeşim 4 gb ram normal kullanımda en fazla kaç yaptın ki bilgisayarı öldüren hard disk. 4500U testlere göre %3 ki o kadar önemli değil kanımca ki ona o kadar para verilecek. Simdi batuhan mesela 4200h a gereken enerji fazla bunu bizim adaptör karşılamayabilir :)bana da 5-6 yıl günlük işlerde kasmasın yeter :)

TeKnoArda

Üye
İşlemciyi değiştirmeyi unutun zaten işlemci anakarta tümleşik :sirit:
şurayı bir okumalısın :)

sLeepLe

sLeepLe

Üye
bende yakında bilgisayar alıcam bu konuyu görünce asus x serilerine bakmaya başladım 2 model buldum sizce hangisini alayım? yeni oyunlardan oynarım hızlı olması lazım bölümüm için otoket falan kullanıcam onları rahat çalıştırmalı sağlam olsun bideki asus sağlam diyolar şikayet almadım hiç. Yardımcı olursanız sevinirim

TeKnoArda

Üye
Onu sakın alma ekran kartı berbat. Kesinlikle bu canavarı almalısın. Ekran kartı da, işlemci de canavar :)

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe
ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
İşlemciyi değiştirmeyi unutun zaten işlemci anakarta tümleşik :sirit:
şurayı bir okumalısın :)
Konuya Güvenemedim Asusu Haksız Yermiş Adam Gitmiş Casper Önermiş. Yanar Lan O Bilgisayar. :) Bilgisiz Gibi Geldi. Ram in tümleşik olmasına gelince kasayı inceltmek için :)

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Onu sakın alma ekran kartı berbat. Kesinlikle bu canavarı almalısın. Ekran kartı da, işlemci de canavar :)
ram 4 gb onu alınca 4 daha takıp artırsam mı çünkü 4 az gibi geldi ben bunu 4 5 sene kullanırım ve hızlı olsun istiyorum şuanki pc den çok çekiyorumda :D

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
bende yakında bilgisayar alıcam bu konuyu görünce asus x serilerine bakmaya başladım 2 model buldum sizce hangisini alayım? yeni oyunlardan oynarım hızlı olması lazım bölümüm için otoket falan kullanıcam onları rahat çalıştırmalı sağlam olsun bideki asus sağlam diyolar şikayet almadım hiç. Yardımcı olursanız sevinirim

Kesinlikle Bu Ikisini Alma Kardeşimin Önerdiği Tam Anlamıyla Süper Bilgisayar :)

TeKnoArda

Üye
Ram arttırmak garantiyi bozmuyor. 4 gb daha alıp takabilirsiniz tabiki. Ama low version olmasına dikkat edin ramin. Bunun gibi mesela.

• Beğen
ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
ram 4 gb onu alınca 4 daha takıp artırsam mı çünkü 4 az gibi geldi ben bunu 4 5 sene kullanırım ve hızlı olsun istiyorum şuanki pc den çok çekiyorumda :D
o zaman o siteden bi de düşük voltaj ram al aç kasayı tak garanti de sıkıntı olmuyo ram takmak

• Beğen

Üst Alt