Amd 7660g 7670m fps düşüklüğü

Sponsorlu Bağlantılar

TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi
Amd 7660g 7670m fps düşüklüğü
Benim sorun mu yoksa normal mi bilmiyorum. Dün 2.el cazip bir fiyata bir bilgisayar aldım.
Samsung Notebook.
Amd A10 4600m 2.3Ghz işlemci var
8 Gb 1600 mhz ram.
1 tb harddisk var.
Amd 7660g+7670m dual grafik teknoloji var.
Ben sırf pes oynamak için aldım ve sorunum yok fakat 7670 m bildiğim kadarıyla iyi bir kart.
Ayarlarını tam yaptım ve iki oyun denedim.
Need for speed hot pursuit high ayarlarda 15 fps ye kadar düşüyor. Medium da ise 25-30 da geziyor.
Sniper elite 3 denedim onda ise mediumd 25 fps de geziyor bu normal mi bir sıkıntı mı var?

TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi
Fikri olan yokmu

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Notebooklarda genelde intel işlemci , AMD Grafik kartı kullanılır. AMD işlemcilerin tekil çekirdek performansları genelde intel'e göre düşüktür. Oynadığın oyunlar da tekil çekirdek için yapılmışsa düşük FPS alırsınız. Ayrıca FPS'e bakmak için video kayıt programını çalıştırmak da varolan FPS'i daha da düşürtür.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
7660g+7670m crosstan dolayı oyunlarda ani fps düşüşleri yaşaman normal.
kurduğun AMD driver tam sürüm olmalı. beta driver kurma. buna dikkat et.

Son düzenleme:
TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim yanıtlar için. Fakat driverlar filan tam. Oyunlarda ani düşüş değil komple düşük fps alıyorum. Yani ben eski bilgisayarımda Paylaşımlı ekran kartı ile daha aynı fpsi alıyordum.

TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi
Ayrıca crossfire i kapattığımdada düşük fps alıyorum. Sanki harici ekran kartı hiç çalışmıyor gibi hissediyorum

TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi
Ayrıca Aygıt yöneticisinde ekran kartı 7600M series diye gözüküyor. Normalde 7670m yazması gerekmez mi

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Bu kart zaten güçlü bir kart değil. Oyunun ayarlarını kısarak deneyin. Olmazsa gamebooster tarzı bir program deneyin.

TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi
Güçlü bir kart değil fakat bu fpsler normal midir