S4 Imei Null / Null Hatası Imei Bilinmiyor Simkart Okumuyor

Sponsorlu Bağlantılar

ykpknl

ykpknl

Üye
ben telefonu rus 5.0.1 romu yüklüyken ve rootluyken garantiye verdim şarj tutmuyo dyee adamlar yazılımı 4.4.2 ye düşürüp geri verdiler bataryada sorun yokmuş yazılım atıldı dyee sonuç kağıdı verildi aldım telefonu imei null hatasıyla karşılaştım hemen geri getrdim ana kartını değişip verdiler sorun düzeldi bnce sorun anakartla alakalı

canapo_21

Üye
bendede aynı sorun var note 3 neo imei null hatasıveriyor
bendede aynı sorun var note 3 neo imei null hatasıveriyor

Faster82

Üye
Arkadaşlar, imei null hatası da, yanlış modem dosyaları nedeniyle konuşurken sesin cızırtılı gelmesi de, lollipop Türkiye ROM yükledikten sonra düzeldi, rom tr olduğu için, içindeki modem bizim telefonları uygun, 4.4.2 den 5 e geçtiği için de imei yi düzeltti, sammobiles dan lollipop orijinal Türkiye ROM Flash layın sorun kalmaz inşallah.

canapo_21

Üye
bu sorun note 3 neo da yanlız orada en son sürüm baktığımda 4.4.2 var

consume

Üye
@megamehmet Allah razı olsun sorun şipşak çözüldü.
buda modemi indirdiğim link:

Promets

Üye
merhaba arkadaşlar aynı durumda olan telefondan elimde mevcut. rusya romu ve roma uygun modemlede denedim olmadı türkiye romunu indirdim sammobileden ona uygun modemi de indirdim xda forumdan yine sonuç aynı. imesi s4 te null olarak gözüküyor artı wifi da açılmıyor. telefon hangi ülkeden alındı bilmiyorum. efs klasöründeki dosyalarmı bozuldu acaba? odinde phone efs claer seçeneğini aktif etsem wipe data falan yapsam düzelirmi acaba? bu konuda tavsiyeleriniz nedir?

Pc_CaNaVaRi

Pc_CaNaVaRi

Üye
Guncelleme geldi 5.0.1 e guncelledim ilk guncelleme sonrasi baktim hos deqil 4.4.2 ye donmek istedim fakat imei null oldu ve forumda uygun modem dosyasini buldum donus sagladim skntisiz sekilde 4.4.2 kullanmaya basladim fakat yaklasik 4 ay sonra wifi acilmamaya basladi Bluetooth da ayni sekilde tekrar odinle 5.0.1 kurdum duzelir belki diye ama duzelmedi ne yapsam olmadi sonunda garantiye verdim ve anakart deqisimi yapildi ve 4.4.2 yuklu olarak telefon geri geldi yaptiginiz seylere dikkat ederseniz sorun yasamazsiniz adimlari dikkatli takip edin umarim yardimci olmusumdur

İyi Forumlar.

delimatkap

delimatkap

Üye
telefonun orjinal imeisi var ama ağda kayitli degil hatasi veriyor nasil cözebilirim bu sorunu ? :(

Promets

Üye
merhaba, yurtdışından alınmış ve pasaporta kayıtlı s4 orjinal telefonum var kitkat ve lolipop romları arasında geçiş yaptıktan sonra imei null hatası aldığım için kullanamıyorum telefonu. Farklı ülke romları denedim, modem,pid dosyaları denedim, orjinal rom denedim rusya gibi yinede olmadı. Telefonunun hangi ülkeden alındığını bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı acaba?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
merhaba, yurtdışından alınmış ve pasaporta kayıtlı s4 orjinal telefonum var kitkat ve lolipop romları arasında geçiş yaptıktan sonra imei null hatası aldığım için kullanamıyorum telefonu. Farklı ülke romları denedim, modem,pid dosyaları denedim, orjinal rom denedim rusya gibi yinede olmadı. Telefonunun hangi ülkeden alındığını bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı acaba?
IMEI yedeğinizin olması lazım eğer silindi ise
Bazı romlarda Modemden dosyası farkından dolayı imeiyi görmeyebiliyor
bazı durumlarda bkz AOSP tabanlı stabil olmayan bir rom imeinizi silebilir

Üst Alt