Windows 10 Mobile Insider Preview Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bu yeni mi ? Uygulamalara eklenti desteği?!!

Ekli dosyalar

xiseyn

Üye
Göz atma ekranını gece 12'den sabah 6'ya kadar daima açık seçeneğinde bıraktım şarj %100'den %87'ye düşmüş bu değer normal mi ?
Ekran TFT bu arada
hocam bildiğim kadarıyla göz atma ekranı amoled ekranlarda en iyi performansı veriyor..tft ekranda daima açık yerine aralıklı kullanırsanız şarj açısından daha iyi olur diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
İlerlemeye var mı diye geldim ama görünen köy kılavuz istemezmiş :halay1:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Microsoft Fotoğraflar, Facebook Beta, Messenger Beta güncellendi

serinaga

serinaga

Üye
Microsoft Kişiler'de güncellendi ...

skynet

Üye
Benim tel güncellemelere küstü herhalde hiç birini bulmadı

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Uzun zaman sonra tekrar yazıyorum. Windows Phone (Windows 10 Mobile) yani Microsoft'un yeni nesil mobil işletim sisteminin bu hallere düşeceğini hiç tahmin etmemiştim. Kesinlikle Android ve iOS için gerçek bir rakip olacağını düşünüyordum ve bu düşüncemi her zaman dile getirdim. Ancak şu günkü duruma baktığımızda görüyoruz ki, işler gün geçtikçe kötüye gidiyor. Mağaza gelişmiyor, hatta destek kaybediyor, yeni çıkarılan modeller isteneni veremedi, kullanıcı sayısında sürekli bir düşüş var, hal böyleyken ne yazık ki Android ve iOS'a gerçekten rakip olacak bir mobil işletim sistemi gün geçtikçe eriyor. Sizce bunun en önemli sebebi nedir? Sizce nasıl bir strateji izlenseydi veya nasıl bir yol izlenseydi, başarılı olunurdu ?

Geliştiriciler sisteme yeterince çekilemedi.
İnsanlar aradıkları oyun ve uygulamalar bir türlü gelmeyince, üstüne üstlük sistemin gelişim süreci çok yavaş ilerleyince sistemden uzaklaştılar. Çünkü bu bekleyiş sürecinde insanların kullandıkları telefonlar eskiyip gitti. Kimisi bırakın akıllı veya gelişmiş sistem özelliklerini, temel fonksiyonları bile doğru dürüst kullanamadı. Bu da yetmiyormuş gibi MS pek çok modele W10M güncellemesini resmi olarak vermedi. Yani MS geçen süre içinde bindiği dalı kestikçe kesti. Dolayısıyla özellikle MS ve Windows tutkunu olanlar hariç olmak üzere kullanıcıların çoğu kızgınlıkla küskünlükle ve hayal kırıklığıyla bırakıp gittiler.

Sistem yeterince hızlı gelişmediği için, geliştiriciler sisteme yeterince çekilemediği ve mağaza zenginleşemediği için kullanıcı kitlesi sınırlı kaldı. Kullanıcı kitlesi dar olan bir sisteme de büyük telefon üreticilerinin hiç biri girmek istemedi. Bu kısır döngüde sistem tutkun kullanıcı kitlesi içinde test edilen demo bir sistem olarak, emekleme halinde kaldı.

Gabe denen uyuzun yerini Dona'ya bırakmasıyla süreç biraz biraz hızlanmaya başladı gibi. Ancak hala iOS ve Android ile rekabet edebilecek noktada değil. Ne olursa olsun, sistem daha hızlı ve daha çok gelişse bile, bu işin geliştirici desteği olmadan başarılamayacağı ortada. ( Yoksa şunun gibi kampanyaları daha çok görürüz: ). MS'nin bir yolunu bulup geliştiricileri sisteme çekmesi ve mağazayı büyütmesi gerekiyor. Yoksa sistemi belli bir düzeye getirip ultra telefonlar çıkarsa bile istediği başarıyı yakalayamayacaktır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve Dexter Morgan
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Geliştiriciler sisteme yeterince çekilemedi.
İnsanlar aradıkları oyun ve uygulamalar bir türlü gelmeyince, üstüne üstlük sistemin gelişim süreci çok yavaş ilerleyince sistemden uzaklaştılar. Çünkü bu bekleyiş sürecinde insanların kullandıkları telefonlar eskiyip gitti. Kimisi bırakın akıllı veya gelişmiş sistem özelliklerini, temel fonksiyonları bile doğru dürüst kullanamadı. Bu da yetmiyormuş gibi MS pek çok modele W10M güncellemesini resmi olarak vermedi. Yani MS geçen süre içinde bindiği dalı kestikçe kesti. Dolayısıyla özellikle MS ve Windows tutkunu olanlar hariç olmak üzere kullanıcıların çoğu kızgınlıkla küskünlükle ve hayal kırıklığıyla bırakıp gittiler.

Sistem yeterince hızlı gelişmediği için, geliştiriciler sisteme yeterince çekilemediği ve mağaza zenginleşemediği için kullanıcı kitlesi sınırlı kaldı. Kullanıcı kitlesi dar olan bir sisteme de büyük telefon üreticilerinin hiç biri girmek istemedi. Bu kısır döngüde sistem tutkun kullanıcı kitlesi içinde test edilen demo bir sistem olarak, emekleme halinde kaldı.

Gabe denen uyuzun yerini Dona'ya bırakmasıyla süreç biraz biraz hızlanmaya başladı gibi. Ancak hala iOS ve Android ile rekabet edebilecek noktada değil. Ne olursa olsun, sistem daha hızlı ve daha çok gelişse bile, bu işin geliştirici desteği olmadan başarılamayacağı ortada. MS'nin bir yolunu bulup geliştiricileri sisteme çekmesi ve mağazayı büyütmesi gerekiyor. Yoksa sistemi belli bir düzeye getirip ultra telefonlar çıkarsa bile istediği başarıyı yakalayamayacaktır.
Microsoft, Blackberry'nin yaptığıhatayı yapmazsa bir şeyler başaracak. Ki gelen açıklamalar da o hataların yapılmayacağı yönünde.

Nirvana92

Nirvana92

Üye
Lumia 525 için en ideal win 10 mobile sürümü arıyodum ama doğru yerdemiyim?

furyzer0

furyzer0

Üye
Lumia 525 için en ideal win 10 mobile sürümü arıyodum ama doğru yerdemiyim?
Bence o cihaza 10586 yapsını yükle redstone kararlı hali gelince yüklersin ancak gelmeden redstone yüklememen daha iyi olur

Sent from mTalk using lumia950

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Viber güncellenerek video arama özelliği kazandı.

• Beğen
Tepkiler: serinaga
Nirvana92

Nirvana92

Üye
Bence o cihaza 10586 yapsını yükle redstone kararlı hali gelince yüklersin ancak gelmeden redstone yüklememen daha iyi olur

Sent from mTalk using lumia950

windows insider ile cihaz yeniden başlatılıyo ancak tekrar açıldıgında herhangi Bi güncelleme bulamıyo şuan lumia denim.

skynet

Üye
darısı whatsappa

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
Viber güncellenerek video arama özelliği kazandı.
Hocam bende yok video arama butonu üzerinde soon yazıyor ayrıca Türkçe destek aldığı söyleniyor ama hala ingilizce bende sıkıntı nerede acaba, nasıl çözebilirim?

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Şu wifi sorunu can sıkmaya başladı artık. Son 2 güncelleme öncesine kadar bağlandığım hiç bir ağa erişemiyorum artık. Hayrına biri şu wifi ayarları paylaşabilir mi ?
wifi sorunu ayarlara girince otomotik ara sunucu seç sorun çözülüyor
Yemedi gene. Bağlanmıyor bağlanmıyor bağlanmıyor!!!!

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Şu wifi sorunu can sıkmaya başladı artık. Son 2 güncelleme öncesine kadar bağlandığım hiç bir ağa erişemiyorum artık. Hayrına biri şu wifi ayarları paylaşabilir mi ?

Yemedi gene. Bağlanmıyor bağlanmıyor bağlanmıyor!!!!
Yapı 14388 ile bende sorun kalmadı.

Bay H

Bay H

Üye
Sıradaki Redstone yapısının 14390 olacağı ve ayrıca bu yapının RTM adayı olabileceği belirtiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı ve Krnl386

Üst Alt