Zıkkım İç...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
    Konu Sahibi
Zıkkım İç...
Genel Bilgi;

Meyvesi acı bir cins ağaç, ağu ağacı, cehennemde bitip acı meyvesi cehennemliklere yedirilecek ağaç. Arap dilindeki adı "Şeceretü'z-zakkûm"dur. Türkçe "zokum" olarak da telâffuz edilen Zakkum, (zıkkım) halk dilinde "çok acı, zehir zemberek", "zehir zıkkım" vb. deyimlerle günlük hayatımızda da kullanılmaktadır.

Yine Arap dilinde kelimenin aslı olan "ez-Zakm", yemek, içmek, oburca yemek ve yutmak anlamlarına geldiği gibi "Hurma ve kaymaktan yapılan yiyecek, zehirli, tehlikeli yiyecek" manalarına da gelmektedir (İbn Manzûr, Lisânü'l-Arab, Beyrut, 1968, XII, 268).

Hangi Durumlarda Kullanılır;

- Eve içkili gelen kişiler için söylenen serzeniştir, bedduadır.
- 40+ kadınların vazgeçilmez cümlesidir, başına ya da sonuna boyu devrilesice de eklenebilir.
- Sigara zamlarından sonra, hala akıllanmayarak ''ya çok zam geldi yaa!'' diyenlere söylenecek tek sözdür.

• Beğen
Tepkiler: Elektr0 ve Dede

u_cosar

u_cosar

Üye
bilgi için teşekkürler

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim :)

• Beğen
Tepkiler: u_cosar
Emrgncy

Emrgncy

Üye
Bilgi için teşekkürler Üstad'ım...

Ramazanla birlikte bıraktım sigarayı, inşallah birdaha içmemeye gayret edeceğim..

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
    Konu Sahibi
nokia_belle

nokia_belle

Üye
Nargilenin dumanından şeklimin,şemalimin kaydığını bilirim zaten sigaraya ve dumanına alerjim var:)

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
tempestshine

tempestshine

Üye
ben alıştım.bizim ailede nerdeyse herkes içer.benim dedem 11 yaşındayken sigara içmeye başlamış :hmmm ama ben içmem :)

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
40+ kadınların vazgeçilmez cümlesidir, başına ya da sonuna boyu devrilesice de eklenebilir.

:aha:

:tşk:

• Beğen
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
    Konu Sahibi
Demek ki para çok usta :)

- - - Eklendi - - -

Vay senin tebessümünü yerim :)
:kıskıs: ne ara gömdün mesajı yahu, yeni fark ettim :ah

- - - Eklendi - - -

Nargilenin dumanından şeklimin şemalimin kaydığını bilirim, zaten sigaraya ve dumanına alerjim var:)
:hmmm bildiğim kadarı ile 1 saatlik nargile keyfi ortalama 5 sigara paketine eşdeğermiş...

- - - Eklendi - - -

ben alıştım.bizim ailede nerdeyse herkes içer.benim dedem 11 yaşındayken sigara içmeye başlamış :hmmm ama ben içmem :)
:oke: :alkis

ben de uzunca bir süre içtikten sonra bıraktım çok şükür.

• Beğen
Tepkiler: nokia_belle
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
abi şimdiki ergenler nargile mi içiyo Allahaşkına asıl nargileyi saf bir şekilde kahvelerdeki yaşlılar içiyo şimdikler özenti elmalı melmalı...

- - - Eklendi - - -

dur bismillah zaten daha 13 yaşındasın :D

• Beğen
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
    Konu Sahibi
abi şimdiki ergenler nargile mi içiyo Allahaşkına asıl nargileyi saf bir şekilde kahvelerdeki yaşlılar içiyo şimdikler özenti elmalı melmalı...
Çok haklısın Oğuzhan, aynen katılıyorum sana. :oke:

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan
anılbaran

anılbaran

Üye
:pro:

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
:cigara:

Metin MF

Metin MF

Üye
asla sigara içmem ama 2-3 ayda bir falan nargile içerim :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...