Zamanda yolculuk mümkün… (Time travel is possible…)

Sponsorlu Bağlantılar

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Güzel konu, ama zamanda sadece geriye görebilirsin, geriye yada ileriye gidemezsin. Bu zamanında insanlara televizyon yapılabilir mi sorusuna "imkansız" cevabına verdikleri, ama sonra dan televizyonun yapıldığı gibi bir şey degil. Zamanda yolculuğun imkansız olduğu paradokslarla kanıtlandı zaten. Paradoks dediğim, geçmişe gidip kendini yada babanı vursan ne olur? Benim fikrim bu.

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Güzel konu, ama zamanda sadece geriye görebilirsin, geriye yada ileriye gidemezsin. Bu zamanında insanlara televizyon yapılabilir mi sorusuna "imkansız" cevabına verdikleri, ama sonra dan televizyonun yapıldığı gibi bir şey degil. Zamanda yolculuğun imkansız olduğu paradokslarla kanıtlandı zaten. Paradoks dediğim, geçmişe gidip kendini yada babanı vursan ne olur? Benim fikrim bu.
bence gerisi izlenebilir ama ileriye filan gidilemez ve durdurulamaz onlar çok abartı olur ama geçmişi izlemek olağan ve çok lazım birşey bi cinayet hırsızlık olduğunda çok çok işe yarar ve geçmişteki bilim insanlarının büyük liderlerin vb düşüncelerini çalışmalarını daha rahat alabiliriz.
ama o babanı vurma olayı için geleceğe dönüş izlemeni tavsiye ederim hem kaliteli film hem de bunların hepsini açıklıyor öyle bir olay oldu mu zamanda kırılma oluyor ve yeni bir gelecek oluşuyor veya sen o anda yok oluyorsun hiç var olmamış oluyorsun.
Millet sanıyor her eve zaman makinesi.
o zaten imkansız öyle birşey olsaydı ben şimdiki halime gelip çoktan maç sonuçlarını filan verdiydim kendime :D
veya sadece geleceğe gidilebilir olabilir o anda yok olup zamanı sen hissetmezsin ama zaman geçer ve ileriye gidersin (bak deminden şimdiye geldim :D olayının gelişmişi :D ) ama asla geri dönemezsin benim düşüncem sadece bunlar olabilir yoksa dediğim gibi geçmişe dönüş olsa birsürü insan gelirdi geçmiş sadece izlenebilir gelecek ise bu şekilde dönüşsüz gidilebilir olma ihtimali var.

Emre

Üye
Teorik olarak zamanda geriye yolculuk mümkün. Bknz: John Titor

Jan

Jan

Üye
Teorik olarak, bilimsel olarak, geleceğe de gidilmesi son derece mümkün yeter ki okuyun !
Bknz: Allah C.c

" Sen elbette öleceksin, onlar da elbette
öleceklerdir." (Zümer / 30)

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Teorik olarak, bilimsel olarak, geleceğe de gidilmesi son derece mümkün yeter ki okuyun !
Bknz: Allah C.c

" Sen elbette öleceksin, onlar da elbette
öleceklerdir." (Zümer / 30)
Gaybı bir tek Allah bilir, yani geleceği. O ayetten onu nasıl çıkardın :ehe

Jan

Jan

Üye
En uzun süreli rüya 8 sn. Öldüktan sonra eminim ki Allah ım dünya gerçekten 2 dk mıydı diyeceğiz.. Gaybı elbette Yaradan bilir ve bizede bildirmiştir. Geçmiş ve gelecek ile ilgilenmemiz son derece yersiz bizim bu ana bakmamız lazım kardeşim. İmanımızı nasıl kurtarabiliriz diye. Yanlışım varmı ?

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Demeseydi belkide çıkacaktı?
çıkmadıysa gelecek değişmiş belki zaman makinesi icat olmamış belki de o adam ölmüş veya savaş hiç çıkmadığı için almaya geldiği bilgisayar o zamanda da var olabilir o zaman buraya yollanan halinin yok olması veya başka birşey olması gerekmez mi bence o adam sahtekar

Adilx05

Adilx05

Üye
Anti madde diyene kadar okudum :D yav o daha elle tutulur kesin bi
şey değil ki istiyor adam. Onu dışı da galiba ingilizce olan kısım da Türkçe'den Google translate ile çevrilmiş :D read diye çevirmiş graduate olması gerekmiyor mu :hmmm
Hocam anti madde gerçek hatta vücudumuz bile salgılıyor anti maddeyi. Anti maddedeki tezat bu kadar madde varken anti maddeler neden görünürde değil.

Ayrıca zamanda yolculuk bence kesinlikle mümkün ancak bu boyutta değil. 4 Boyutlu bi evrende yaşıyoruz fakat zamanda yolculuk için 5 boyutlu bi evrene çıkmamız veya oranın şartlarını sağlamamız lazım.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Diğer forumlardaki yorumlar silinmiş işte size diğer yorumlar.
Siz içerisinde ne olduğunuzu bilmediğiniz bir içeriği paylaşarak büyük bir yanlış yapmaktasınız, içerisinde bir kişiye ait kimlik bilgileri mevcut olan içerikler bu forumda müsaade edilmez. Paylaşım yapmadan önce içeriğini kontrol ediniz. İyi forumlar.

hasan356

hasan356

Üye
    Konu Sahibi
Diğer forumlardaki yorumlar silinmiş silinen yorumlara alttaki bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Einstein' ın Özel Görelilik teorisine göre zamanda geçmişe gidebilmemiz için ışık hızından daha hızlı bir hıza ulaşmamız gerekir ki buda geçmişe gitmeyi imkansız kılıyor. Çünkü kütlesi olan hiçbir cisim ışık hızına ulaşamayacağı gibi onu geçemez bile. Genel Görelilik teorisine göre ise sizin dediğiniz gibi solucan delikleri kullanılarak zamanda geçmişe gidilebilir. Fakat son derece yoğun olan bu delikten canlı çıkmak mümkün olmayacağı için bunu düşünmeye gerek yok sanırım.

Üst Alt