Zamanda yolculuk mümkün… (Time travel is possible…)

Sponsorlu Bağlantılar

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Bunu söylebildiğine göre sen hergün karadelik üzerinde yatıp tekrar uyanıyorsun demekki ruh ancak o şekilde yakalanır başka alternatifi yok...
Ya bilmem anlamadım ben ruh dediğimiz şey soyut sonuçta.kara delik de bu işe uygun olabilir belki ama denenemedi hala :)

hasan356

hasan356

Üye
    Konu Sahibi
oo konuyu hala ciddiye alanlar var alırım bir dal umudunuzdan.

bence de zamanda yolculuk mümkün mesela ben bunları yazarken saat 00:18'di şimdi 00:20 oturdugum yerden 2dklık zaman yolculugu yaptım bir de koşşam falan ohoo en az 10 yıl yolculuk yaparım.
Sen koşsan o hızla 10 yılda en fazla 10 yıl ilerlersin, 10 yıl sonrada akılsız başın ağrısını ayaklar çekermiş dersin. Lütfen konunun altına saçma sapan mesajlar yazmayın varsa teorinin tersini ıspatlayacak buyursun buradaki yazıları çok ciddi kişiler okuyor bu şekil ciddiyetsizliğe izin veremem
Dünyanın Hızını Geçmenin Zaman da Yolculuk Anlamına Geleceğini Sanmıyorum Dostum
Çok Sert Davranıyosun Adama Sadece Bilim Adamı Olma Çabasında Garip Teorilerlede Olsa :D
Benimle dalga geçmeye hakkın yok yoksa bu işin sonu mahkemede biter haberin olsun konunun altına boş boş mesajlar yazmayın
Ya bilmem anlamadım ben ruh dediğimiz şey soyut sonuçta.kara delik de bu işe uygun olabilir belki ama denenemedi hala :)
Ruh varsa yakalanır yoksa yakalanmaz, ruhu yakalama işi teknolojide en son konu en son yapılacak iş o. Nanoteknoloji ile önce ruhun yeri tespit edilmeli varmı yokmu görülmeli....

DDorlion

DDorlion

Üye
Sen koşsan o hızla 10 yılda en fazla 10 yıl ilerlersin, 10 yıl sonrada akılsız başın ağrısını ayaklar çekermiş dersin. Lütfen konunun altına saçma sapan mesajlar yazmayın varsa teorinin tersini ıspatlayacak buyursun buradaki yazıları çok ciddi kişiler okuyor bu şekil ciddiyetsizliğe izin veremem
Benimle dalga geçmeye hakkın yok yoksa bu işin sonu mahkemede biter haberin olsun konunun altına boş boş mesajlar yazmayın
Ruh varsa yakalanır yoksa yakalanmaz, ruhu yakalama işi teknolojide en son konu en son yapılacak iş o. Nanoteknoloji ile önce ruhun yeri tespit edilmeli varmı yokmu görülmeli....
Birincisi Dalga Geçmedim Sadece Saçma Olduğunu Dilegetirdim İkincisi Mahkemeye Ne Diye Suç Duyurusunda Bulunucan Merak Ediyorum Teorimi Paylaştım Katılmadı Fikir Olarak Saçma Olduğunu Söyledi Şikayetçiyim mi Diyecen :D

hasan356

hasan356

Üye
    Konu Sahibi
Birincisi Dalga Geçmedim Sadece Saçma Olduğunu Dilegetirdim İkincisi Mahkemeye Ne Diye Suç Duyurusunda Bulunucan Merak Ediyorum Teorimi Paylaştım Katılmadı Fikir Olarak Saçma Olduğunu Söyledi Şikayetçiyim mi Diyecen :D
Orada benimle alay eder gibi konuşmuşsun ben senin askerlik arkadaşın değilim. Ben teorim bu şekilde mümkün diyorsam sende şu şekilde mümkün değildir demen lazım zamanı yakalayabilmenin tek yolu hız dır. Birde sen böyle birşeymişsin :D gülümsemek değil bu demi, ne demek bu :D

DDorlion

DDorlion

Üye
Orada benimle alay eder gibi konuşmuşsun ben senin askerlik arkadaşın değilim. Ben teorim bu şekilde mümkün diyorsam sende şu şekilde mümkün değildir demen lazım zamanı yakalayabilmenin tek yolu hız dır. Birde sen böyle birşeymişsin :D gülümsemek değil bu demi, ne demek bu :D
Sen herşeyi ciddiye aliyon mu boyle

hasan356

hasan356

Üye
    Konu Sahibi
Sen herşeyi ciddiye aliyon mu boyle
Benim işim ciddi bir iş şakaya alınacak bir tarafı yok. Bu projede benim yanımda olan kişiler işini ciddiye almazlarsa ya canlarından olurlar yada işlerinden, bu mesajın üstünede daha mesaj yazma boş mesajla doldurma konuyu...

DDorlion

DDorlion

Üye
Benim işim ciddi bir iş şakaya alınacak bir tarafı yok. Bu projede benim yanımda olan kişiler işini ciddiye almazlarsa ya canlarından olurlar yada işlerinden, bu mesajın üstünede daha mesaj yazma boş mesajla doldurma konuyu...
Bence Sen Böylesine Bir Projeyle İnsanları Boşuna Uğraştırma Bunun Yerine Başka Bir Şey Okusaydım En Azından Yararlı Bir Alanda Bilgilenirdim :locked:

reaurora

reaurora

Üye
yolculuklara bayılırım. yolda Atatürkü de görebilecekmiyiz?

hasan356

hasan356

Üye
    Konu Sahibi
Bence Sen Böylesine Bir Projeyle İnsanları Boşuna Uğraştırma Bunun Yerine Başka Bir Şey Okusaydım En Azından Yararlı Bir Alanda Bilgilenirdim :locked:
İnsanlar böyle projelerle uğraşsalardı her türlü hastalığın tedavisi olurdu hiçkimse bir iş yapmak zorunda kalmazdı tıpkı jetgillerdeki baba rolündeki kişi gibi gibi öğlen 12 de işe gidip öğleden sonra 3'e kadar bir düğmeye basıp eve döner ve eşine niye bu kadar çok çalışıyorum diye şikayet ederdi şimdi diceksinki jetgiller çizgi film evet biliyorum çizgi film...
yolculuklara bayılırım. yolda Atatürkü de görebilecekmiyiz?
Einstain zaman yolculuğunun gerçek olduğunu farketince gelecekteki zaman yolcularına bir mesaj bırakmıştır. Ben Albert Einstain gelecekdeki zaman yolcularına sesleniyorum lütfen gelip beni bulun bana geleceği anlatın, daha öncedende dediğm gibi samanyolu galaksisi kütüphane gibidir geçmişe dair bilgiler barındırır galaksiyi tersine döndüre bilseydik geçmişe yolculuk yapardık fakat bu pek mümkün değil onun yerine başka bir yöntem kullanarak geçmişe gitmek mümkün fakat tehlikeleride mevcut öncelikle bir maymun göndermekde fayda var.

DDorlion

DDorlion

Üye
İnsanlar böyle projelerle uğraşsalardı her türlü hastalığın tedavisi olurdu hiçkimse bir iş yapmak zorunda kalmazdı tıpkı jetgillerdeki baba rolündeki kişi gibi gibi öğlen 12 de işe gidip öğleden sonra 3'e kadar bir düğmeye basıp eve döner ve eşine niye bu kadar çok çalışıyorum diye şikayet ederdi şimdi diceksinki jetgiller çizgi film evet biliyorum çizgi film...
Einstain zaman yolculuğunun gerçek olduğunu farketince gelecekteki zaman yolcularına bir mesaj bırakmıştır. Ben Albert Einstain gelecekdeki zaman yolcularına sesleniyorum lütfen gelip beni bulun bana geleceği anlatın, daha öncedende dediğm gibi samanyolu galaksisi kütüphane gibidir geçmişe dair bilgiler barındırır galaksiyi tersine döndüre bilseydik geçmişe yolculuk yapardık fakat bu pek mümkün değil onun yerine başka bir yöntem kullanarak geçmişe gitmek mümkün fakat tehlikeleride mevcut öncelikle bir maymun göndermekde fayda var.
Hastalıkları nasıl tedavi etmeyi planlıyosun ?

hasan356

hasan356

Üye
    Konu Sahibi
Hastalıkları nasıl tedavi etmeyi planlıyosun ?
Tedaviyi burada anlattım.. Link veriyorum o forumdakilerde senin gibi aynı soruları soruyor hep:

Evet arkadaşlar bu projeyi bilim insanları ve devletlerle paylaşmaya başladığımdan bu yana başıma gelen olayları anlatıcam şimdi anlatıcam çünkü hala rahatsız ediliyorum. 1 yıl önce büyük 4X4 camları filmli araçlar önce yolumu kesti sonra yollarına devam etti sonra polis aracı yolda normal seyrinde devam ederken beni görünce yavaşladı yanıma yanaştı bir şeyler söylemeye çalıştı ve normal yoldaki seyrine devam etti bu olay 2 sefer oldu sonra haliyle projeyi cep telefonundan e-postayla gönderiyordum önce e-posta adreslerimin şifrelerini çaldılar e-posta kutusuna başka yerlerden giriş yaptıkları içindir herhalde telefon kitlenmeye başladı sonra bana bir e-posta geldi mesajda şüpheli bir e-posta girişi yapıldı giriş yapılan yer almanya siz şuan almanyadan mı giriş yapıyorsunuz dendi eğer almanyada değilseniz lütfen şifrenizi alttaki link'ten değiştirin bende hemen 2 e-posta adresiminde şifresini değiştirdim. Şifre değişikliğinden sonra telefonun kitlenmesi biraz azaldı telefon samsung galaksi note 2 bu marka telefonları kullananlar bilir telefonda hiçbir kitlenme takılma olmaz kullanırken yağ gibi kayar adeta sonra 2. telefonum olan nokia n8 e-postaları attıktan 3-5 gün sonra telefonu şarjdan çektim şarj %100 idi sonra telefonu kapattım işe gittim yarım saat sonra iş yerindeydim arayan olur diye telefonu açayım dedim telefon kapalı olmasına rağmen çok fazla ısınmıştı açtım şarj %100'den %57'ye düşmüştü daha öncedende kapatırdım böyle bir şey olmazdı tamire vermiştim tamirden öncede sonrada kapatırdım ne ısınırdı nede şarj durduk yerde biterdi. Daha sonra ise depresyona girdim (depresyon hastalığı duygusal çöküntü beyninizin radyo anteni gibi her kanaldan ses gelmesidir daha ayrıntılı bilgi için web: ) her yerden sesler duymaya başladım gece uyurken sırtıma 2'şer 3'er şiş saplıyorlar sanki bu işkenceyi kim yapıyor neden yapıyor dediğimde bir grup kendisine korgeneral diyor bir kişi kendine orgeneral diyor başkasıda şeytan diyor başka bir grupda korgeneralliğin adını lekeliyo bunlar deyip onlara burada söyleyemeyeceğim bir argo isim kullanıyo ve bu olaylar her gece veya gündüz devam ediyo başlarda demek ki teorim projem doğruymuş o yüzden bunlar bana musallat oluyor demiştim fakat sonradan acı vermeye ve rahatsız etmeye başladı. Arkadaşlar demekki benim uğraştığım işlerle uğraşırsanız kendilerine derin devlet diyen bu kişiler rüyanıza bile girip size işkence yapabiliyorlar ve etrafda dolaşıp bana böyle işkence yapıyorlar dediğiniz zaman size gülüyorlar hani nerene işkence yapıyorlar işkence izleri nerede diye şimdi benim yanıma gelseniz sizden bir farkım yok ama beynimde at koşturup futbol maçı yapıyorlar sanki eğer buraya kadar anlattıklarıma inanmıyorsanız benim projeme benzer projeleri etrafta paylaşıp kanlı canlı olarak yaşadığım şeyleri yaşabilirisiniz ama elinizde benimki gibi bir proje yoksa suyla çalışan araba projemi özelden mesaj olarak gönderebilirim ve bu aracı yapmaya çalıştığınızda veya ben böyle araç yatım diye çevrede duyurduğunuzda başınıza gelecek olan şeyleri kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Ayrıca kendilerine derin devlet deyip kendilerince Türkiye'nin avukatlığını yapmaya çalışan bu kişiler ben bu projeyi illa Türkiye için yapıcam diye bir kaide yok eğer siz bu projeyi hayata geçirmek desteklemek isterseniz bana beynimi yıkamaya çalışarak değil Çin'deki yatırımcılar gibi cep telefonu veya e-postayla ulaşın...

reaurora

reaurora

Üye
zamanda yolculuk şifozrenin kurdurttuğu bir hayal bence.

yenijenerasyon

yenijenerasyon

Üye
Zamanda yolculuk sadece kara deliklerle mümkün.
Belki insanoğlu bir gün gezegenleri teneke kutusu gibi ezen o enerjiye dayanabilmenin bir yolunu bulabilirse işte o zaman mümkün olabilir.

hasan356

hasan356

Üye
    Konu Sahibi
zamanda yolculuk şifozrenin kurdurttuğu bir hayal bence.

Bence konuyla ilgili araştırma yapmadan konuşuyorsunuz. Konuyla ilgili sorulan sorulara verilen cevaplara göz attıysanız fikrinizi değiştireceğinize eminim...
Zamanda yolculuk sadece kara deliklerle mümkün.
Belki insanoğlu bir gün gezegenleri teneke kutusu gibi ezen o enerjiye dayanabilmenin bir yolunu bulabilirse işte o zaman mümkün olabilir.
Teneke kutu gibi ezilmemek için anti madde enerjisinden faydalanıcağız, eğer daha güçlü bir enerji bulunursa ondan faydalanıcağız...

yenijenerasyon

yenijenerasyon

Üye
Bence konuyla ilgili araştırma yapmadan konuşuyorsunuz. Konuyla ilgili sorulan sorulara verilen cevaplara göz attıysanız fikrinizi değiştireceğinize eminim...

Teneke kutu gibi ezilmemek için anti madde enerjisinden faydalanıcağız, eğer daha güçlü bir enerji bulunursa ondan faydalanıcağız...

Öncelikle bir öneride bulunmak istiyorum. Mesela birisi yazmış şizofreni hayali falan diye.
Bizim ülkede bilime ve insana verilen değer, eleştiri ve saygı düzeyi maalesef yerlerde.
Öyle her fikrinizi her yerde beyan etmeyin. Moraliniz bozulur, canınız sıkılır.
Çünkü bizim toplumda empati diye birşey yok anasını satayım.
Adam topalsa gidip yüzüne "sen topalsın, kahroalsı topal!!!", körse köre karşı "sen körsün özürlüsün!!!" demeyi çok seviyor bu millet.

Açıkçası ben devletin bu projeye ödenek vereceğine ihtimal vermiyorum. Bakın imkansız falan demiyorum sadece bu konu devletin ilgisini çekmeyecektir.
Dikkatini çekse de Türkiye Cumhuriyeti bu projeyi hayata geçirebilecek kadar güçlü ve uzay biliminde ilerlemiş bir ülke değildir.
Tubitak'ın beğenmeyip geri çevirdiği nice projelere ve nice bilim adamına diğer yabancı devletler sahip çıktı bunu da unutmayın.
Bence İngilizce olarak NASA'ya e-mail yoluyla gönderin projenizi.
NASA, saçma olsun veya olmasın her türlü fikre, düşünceye değer veren bir kuruluştur.
NASA yalan söylemez oluru varsa size dönüş yaparlar, oluru yoksa da üzgünüz inceledik ama mantıklı bir sonuca varamadık diye dönüş yaparlar en azından içiniz rahatlar.

reaurora

reaurora

Üye
bu yolculuktan çok umutlu gördüm seni.

0MG90

0MG90

Üye
Ben sanmıyorum. Geçmişte biri demiştir ah keşke şunu yapmasaydım, keşke zamanı geri alıp şu hatamı düzeltseydim falan diye oradan da biri zamanda yolculuğu takmıştır kafasına öyle öyle teoriler çıktı şimdiye kadar.

reaurora

reaurora

Üye
Ben sanmıyorum. Geçmişte biri demiştir ah keşke şunu yapmasaydım, keşke zamanı geri alıp şu hatamı düzeltseydim falan diye oradan da biri zamanda yolculuğu takmıştır kafasına öyle öyle teoriler çıktı şimdiye kadar.
o kadar da basit değil ama şunu anladım ki yıllarca okuyup bilgin olan insanlarda hayal kurabiliyormuş :D

hasan356

hasan356

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle bir öneride bulunmak istiyorum. Mesela birisi yazmış şizofreni hayali falan diye.
Bizim ülkede bilime ve insana verilen değer, eleştiri ve saygı düzeyi maalesef yerlerde.
Öyle her fikrinizi her yerde beyan etmeyin. Moraliniz bozulur, canınız sıkılır.
Çünkü bizim toplumda empati diye birşey yok anasını satayım.
Adam topalsa gidip yüzüne "sen topalsın, kahroalsı topal!!!", körse köre karşı "sen körsün özürlüsün!!!" demeyi çok seviyor bu millet.

Açıkçası ben devletin bu projeye ödenek vereceğine ihtimal vermiyorum. Bakın imkansız falan demiyorum sadece bu konu devletin ilgisini çekmeyecektir.
Dikkatini çekse de Türkiye Cumhuriyeti bu projeyi hayata geçirebilecek kadar güçlü ve uzay biliminde ilerlemiş bir ülke değildir.
Tubitak'ın beğenmeyip geri çevirdiği nice projelere ve nice bilim adamına diğer yabancı devletler sahip çıktı bunu da unutmayın.
Bence İngilizce olarak NASA'ya e-mail yoluyla gönderin projenizi.
NASA, saçma olsun veya olmasın her türlü fikre, düşünceye değer veren bir kuruluştur.
NASA yalan söylemez oluru varsa size dönüş yaparlar, oluru yoksa da üzgünüz inceledik ama mantıklı bir sonuca varamadık diye dönüş yaparlar en azından içiniz rahatlar.
Bugüne kadar Senegal'den isim verilmesini doğru olmadığını düşündüğüm bir kişiden 20 Milyon Dolar, Malezyadaki Bmw'den 750 000 dolar, İngilterede isim vermek istemeyen bir hayırsever 5.2 Milyon Dolar, Fransa'dan isim verilmesini doğru olmadığını düşündüğüm bir kişiden 30.5 Milyar Dolar bağış yapılacağını söyleyen bir mesaj aldım fakat hepsindede yurt dışına çıkacak parayı ve yasal işlemler için gereken parayı bulamadığımdan hala beklemekteyim. Bu bağışların hesabıma aktarılması için bile tüm masraflar içerisinde ortalama 50 000 Tl. gerekiyor. Fransa'daki hayırsever belki masrafsız bir biçimde para havalesini gerçekleştirebilir diye düşünüyorum ve hala kendisiyle görüşmekteyim. Projem içinde olumlu sözler söylediğiniz içinde teşekkür ederim. NASA dahil tüm teknoloji kuruluşlarına başvurumu yaptım...
bu yolculuktan çok umutlu gördüm seni.
Bugün teknolojinin her ne türlü hizmetlerinden faydalanıyorsak, geçmişte bizim gibi umut eden insanların sayesindedir. Evet bu yolculuktan umutluyum...
Bu işin neden bu kadar zor gözüktüğünü biliyorum çünkü bugüne kadar ışıktan hızlı bir araç yapılmadığı için, projeyi baştan sona incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız...
Neyse işte, ben inanmıyorum
Ben kimseden bir şeylere inanılmasını beklemiyorum kimsede benden bir şeylere inanmamı beklemesin, çünkü fizik elle tutulur gözle görülür kanıtlar neticesinde işleyen bilim dalıdır. Konuyu daha ayrıntılı incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: RetaXter ve Alo_Azrail

Üst Alt