Zamanda yolculuk mümkün… (Time travel is possible…)

Sponsorlu Bağlantılar

hasan356

hasan356

Üye
    Konu Sahibi
"biz bir saat boyunca saat'de
1601 km/h ile hareket edersek 1 saat zamanda ileri gitmiş oluruz
sizce ve bu hızı dahada artırırsak dünya zamanını sollayarak
zamanda 10 yıl ileri gidebiliriz ? "

Merhaba, güzel yazmışsınız aklıma takılanları sormak istiyorum.
1601 km/h ile gerçekte gerekli araç hazırlandığıda nereye doğru hareket edeceğiz?
A noktasından B noktasına hareket ettigimizde tek fark; otobüs bir noktadan diger noktaya 6 saatte gider iken daha hızlı bir otomobil ile bu yolu 4 saatte gitmek ile aynı değil mi, yani zaman ve mekan aynı sadece yapılan iş daha hızlı?
Ve şuanda ben bu zamandayken örnegin bir hafta sonrasını yaşamadım. Zamanda ileriye gittiginizde yaşamadığım bir şekilde beni nasıl göreceksiniz?
Ne tarafa doğru hareket edeceğimiz önemli değil örnekde dünyayı örnek verdim dünya güneşin karşısında kendi etrafında dönüyo ve dönüş hızı 1600km/h ile 24 saat dönerek 1 gün oluşturuyo ister kendi etrafınızda isterseniz ileri doğru ilerleyerek önemli olan çok yüksek hızlara çıkabilmek.
Hızlı olan araç yavaş olana göre 2 saat daha hızlı ilerler daha genç olur 2 saat daha genç olur birde büyüklükleri var tabi karınca 50 metrelik mesafeyi 50 günde alırken siz 50 adımda alırsınız ve karıncaya göre tüm işleriniz 50 gün daha hızlı ilerler.
Işık hızına çıktığınızda gözden kaybolursunuz tekrar yavaşladığınızda kendinizi 1 hafta sonrasında görünür halde bulursunuz
mümkün olursa ben 10 sene öncesine gideyim. trafik kazasında ölen amcamı kolundan tutup arabanın önünden çekeyim belki hayata geri döner :hmmm :zong:
Bu mümkün tabi geri bugüne geldiğinizde 10 sene içinde birşey olmadıysa tekrar bir kaza geçirmediyse bugün ve yarın yaşamaya devam eder
sen karadeliği çok yanlış anlamışsın. kara deliğin adı delik ama kendi delik değil :)
Kara delikler aslında evrende 2. boyutlara açılan kapılardır
modern fizikçiler nerde gösterin kendinizi :) :pro:
Karşıma çıkabilecek fizikçi bu dünyada kalmadı istersen başka gezegenlere veya andromeda galaksisine bak...

ByKatre

ByKatre

Üye
olabilir +1 ama ecel 1 yaw değişmez diye düşünüyorum :)

hasan356

hasan356

Üye
    Konu Sahibi
bu arkadaşı başka forumda daha görmüştüm. kendi evreninde yaşayan uçuk biri.
usta eğer bilime yardımcı olmak istiyorsan zaman yolculuğunu boşver uzay asansörü yapmaya çalış. köşeyi dönersin.
Benim gibi düşünen çok kişi var örneğin geçen televizyonda spiker taksiciye zamanda yolculuk mümkün olsa ne yaparsınız diye sordu ben taksici zamanda yolculuk yok mümkün değil demesini beklerken taksici geçmişe gider yaptığım hataları düzeltirdim dedi ve ona benzer şeyler anlattı şimdi o taksiciyi bu foruma çıkarsanız belki sizin gibi mesajlar yazamayacak belki burada yazılanları okuyamayacak bile şimdi ben ve benim gibi düşünenler ve o taksici başka evrende yaşıyorsak siz hangi evrende yaşıyorsunuz taksici böyle şeyler düşünürken siz burada neler söylüyorsunuz.

Uzay asansörüne gelince üstte gördüğünüz resimde yuvarlak olan dünya birbirini paralel kesenlerde asansör ray hattı ve bu asansör için hiçbir enerji kaynağı kullanmanıza gerek yok peki neden bulunduğunuz yerden bir delik açıp dünyanın öteki tarafından çıkalım öteki taraf B noktası bulunduğumuz yer A noktası olsun A noktasından asansörü bırakalım ve aşağı düşmesini sağlayalım dünyanın öteki tarafına çıkınca frenleyelim frenlemezsek uzaya kadar çıkar ve tekrar B noktasından aşağıya bırakalım yerçekimi bu sefer asansörü A noktasına çekecek ve uygun yerde durdurup yolcuları indirelim işte size uzay asansörü bu asansörün nasıl yapılacağını biliyorum nasıl bir frenleme sistemi yapılması gerektiğini ray hattında volkanık olaylardan koruması nasıl bir güvenlik sistemi olması gerektiğini biliyorum bu anlattığım özelliklere sahip birde film var filmin adı Gerçeğe Çağrı – Total Recall 2012 fakat filmdeki tasarım yanlış ona benzer yapılması kısa zamanda asansörün arızalanmasına neden olur.
Şimdi size bir soru dünyanın A ve B noktası şeklinde yine iki delik açtınız ve A noktasından çakıl taşını attınız çakıl taşının başına ne gelir ? Cevap taş hızla B noktasından çıkar ve tekrar A noktasına doğru düşmeye başlar ve bu hız gitgide yavaşlar en sonunda dünyanın merkezinde taş asılı kalır yerçekimsiz olarak.

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
dediğiniz mantıklı ama şu durum da var diyelim a noktasından b noktasına x hızında gitti durmadı fırladı dünyadan 90derecelik acı ile yukarı çıkıyor ama dünyanın ekseni etrafında dönmesi var birde bu bir taşı 90<x<0 açıyla atmaya benziyor yatay atış kuralına göre bu imkansız çıktığı gibi inmez bu asansör siz sadece Fy yi hesaba katmissiniz Fx kuvveti hiç değişmeyecek çıktığı hızla çarpacak dünyaya (Fx koordinat düzleminde x ekseni dogrultusudur)

hasan356

hasan356

Üye
    Konu Sahibi
bu yazıyı iki forumda daha paylaşmış belki vardır da zamanda yolculuk olsa gider geleceğe geleceğin telefonunu , bilgisayarını , oyunlarını filan çalar zamanıma döner millete hava atarım :ehe , 60 gb telefonda çıkar o zamanlar :hmm :ehe
Aslına bakarsanız elektronikçiler teknolojiyi çok ağırdan alıyorlar onlardaki imkanlar bende olsa bir atom çekirdeğinin üzerine 4 çekirdekli laptop sığdırabilirim ve ekstra donanım ile laptopa atom çekirdeğinin bulunması gereken posizyonları belirletip hastalıkları iyileştirebilirim birde vucudunuzdaki tüm atomların üzerinde laptop olduğunu düşünün herbirinin hardiskki 1Terabayt ve hepsi birbirine bağlı çalışıyor ortaya nasıl bir bilgisayar çıkar?
Hastalıkları iyileştirmeyi alttaki forumda anlatmıştım link veriyorum:

olabilir +1 ama ecel 1 yaw değişmez diye düşünüyorum :)
Tüm istediğim özelliklere sahip tasarlamayı düşündüğüm araç dünyadan 100 kat daha güvenli olacak araç içerisindeki giyeceğiniz nano kıyafet demir adam kostümünden 100 kat daha güçlü olacak örnek resim veriyorum resim tasrlamayı düşündüğüm kıyafete az çok benziyo:
dediğiniz mantıklı ama şu durum da var diyelim a noktasından b noktasına x hızında gitti durmadı fırladı dünyadan 90derecelik acı ile yukarı çıkıyor ama dünyanın ekseni etrafında dönmesi var birde bu bir taşı 90<x<0 açıyla atmaya benziyor yatay atış kuralına göre bu imkansız çıktığı gibi inmez bu asansör siz sadece Fy yi hesaba katmissiniz Fx kuvveti hiç değişmeyecek çıktığı hızla çarpacak dünyaya (Fx koordinat düzleminde x ekseni dogrultusudur)
Hepsi düşünüldü frenleme sistemiyle ilgili bilgi veremiyeceğim. Dünyanın dönmesiyle yerçekimi oluşuyor ve herşey merkeze doğru çekiliyor 90 derecelik açıya gelince asansörde 90 derecelik açı ile dünyanın bir parçası olarak yukarı çıkacak ayrıca biz yolda yan yatarak yürümüyoruz dik duruyoruz değilmi..

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
sen buralarda harcanıyorsun cern e gitmen lazım :)

ByKatre

ByKatre

Üye
ama kalp krizi de olsa insan ölür ecel bu

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
kalp krizi riskini kaldirirsan kalpten gitmez öyle değil mi :)

ByKatre

ByKatre

Üye
yine de ölür o adam bi şekilde

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
kararsız kaldım eceli ile ölmenin kanıtı yapılmadı hala bi nedenden dolayı insan ölüyor dinimize göre ruhun bedenden ayrılması.ama bilimsel bi açıklama yok galiba

NEXUS

NEXUS

Üye
Ecel varsa ne yaparsan yap öleceğin zaman ölürsün :)arabadan kurtarsan başka birşeyden onu engelle başka bir sebeb filan olur aynı dakikada ölür.

hasan356

hasan356

Üye
    Konu Sahibi
ama kalp krizi de olsa insan ölür ecel bu
Arabaylada giderken kalp krizi geçirebilirsiniz bunun garantisi hiçbir yerde yok ama yok illa ölmesin diyorsanız alltaki forumda anlattım gerekli şeyleri insan ruhunu kara delikle yakalamakla ilgili:
kalp krizi riskini kaldirirsan kalpten gitmez öyle değil mi :)
Kalp krizi riskini kaldırabiliriz doğru
kararsız kaldım eceli ile ölmenin kanıtı yapılmadı hala bi nedenden dolayı insan ölüyor dinimize göre ruhun bedenden ayrılması.ama bilimsel bi açıklama yok galiba
Bilimsel açıklamasını alttaki forumda yaptım ben:
Ecel varsa ne yaparsan yap öleceğin zaman ölürsün :)arabadan kurtarsan başka birşeyden onu engelle başka bir sebeb filan olur aynı dakikada ölür.
Evet hiçbirşeyin garantisi yok ölürsün tabi ama ölürüz deyip arabaya otobüse binmemezlik yapmıyoruz hepsini kullanıyoruz ama değilmi ?

• Beğen
Tepkiler: .NeXuS.
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
yok artık insan ruhunu karadelik ile yakalama çok ilginç çoook

Joker.

Joker.

Üye
bu yazıyı iki forumda daha paylaşmış belki vardır da zamanda yolculuk olsa gider geleceğe geleceğin telefonunu , bilgisayarını , oyunlarını filan çalar zamanıma döner millete hava atarım :ehe , 60 gb telefonda çıkar o zamanlar :hmm :ehe
Günümüzde 128 gb olan telefonlar var iken 60 gb telefon acayip geldi :hmmm

• Beğen
Tepkiler: .NeXuS.
reaurora

reaurora

Üye
mümkün tabi mesela ben geçen rüyada 70 yasinda oldugumu gordum

Amarus

Amarus

Üye
oo konuyu hala ciddiye alanlar var alırım bir dal umudunuzdan.

bence de zamanda yolculuk mümkün mesela ben bunları yazarken saat 00:18'di şimdi 00:20 oturdugum yerden 2dklık zaman yolculugu yaptım bir de koşşam falan ohoo en az 10 yıl yolculuk yaparım.

• Beğen
Tepkiler: coolasker54
DDorlion

DDorlion

Üye
Dünyanın Hızını Geçmenin Zaman da Yolculuk Anlamına Geleceğini Sanmıyorum Dostum
oo konuyu hala ciddiye alanlar var alırım bir dal umudunuzdan.

bence de zamanda yolculuk mümkün mesela ben bunları yazarken saat 00:18'di şimdi 00:20 oturdugum yerden 2dklık zaman yolculugu yaptım bir de koşşam falan ohoo en az 10 yıl yolculuk yaparım.
Çok Sert Davranıyosun Adama Sadece Bilim Adamı Olma Çabasında Garip Teorilerlede Olsa :D

hasan356

hasan356

Üye
    Konu Sahibi
yok artık insan ruhunu karadelik ile yakalama çok ilginç çoook
Bunu söylebildiğine göre sen hergün karadelik üzerinde yatıp tekrar uyanıyorsun demekki ruh ancak o şekilde yakalanır başka alternatifi yok...

Üst Alt