Telefon Tavsiyesi Z2 vs M8 vs G3

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zgonacy

Üye
Hocam sesi nasıl diğer xperia z1 gibi kısık mi çıkıyor yoksa hoparlörler hakkını veriyor mu basslari falan elinde hissedebiliyn mu? :-)
z1 gibi kısık hocam. ama xda da tweakler var artırabiliyorsunuz. ses kalitesi çok iyi özellikle kulaklık.

• Beğen
Tepkiler: yakupb03

tufless

tufless

Üye
Ben genelde kıyasla sitesini kullanıyorum karşılaştırma konusunda. Ben bu site üzerinden biraz yorum yapmak istiyorum.

Bu iki karşılaştırmayla başlıyalım. G3 Z2 ye göre biraz daha büyük bir telefon 0,3" kadar. Fakat ağırlık bakımından Z2 ye göre daha hafif bir telefon. Bence bu bir artık. Piksel yoğunluğu konusunda G3 açık ara önce. Piksel yoğunluğunun önemli olduğunu düşünüyorum. Yazıların resimlerin daha keskin olması demek. G3 bu konularda Z2 ye göre bir adım önce şuanda.İşlemci konusunda çok küçük farklar var G3 önce gözüküyor bu konuda da. Fakat pekte önemli olduğunu düşünmüyorum bunun. Depolama sizin için önemliyse değerleri incelemenizi tavsiye ederim.
Z2 nin artılarına bakarsak daha küçük olmasını bir artı olarak görebilirsiniz bu size kalmış bir şey. İncelik konusunda Z2 bir adım önce gözüküyor. Kamera konusunda Sony nin kalitesini hepimiz biliyoruz zaten.

Suya toza dayanıklılık daha önceki yorumlarda zaten ele alınmış. Bunlarda bir artı.
Tasarım ise ikisininde iyi bir tasarıma sahip olduğunu düşünüyorum. İkisinden birini seçmek zorunda kalsaydım çok zorlana bilirdim.

Bu karşılaştırma konusunda benim şahsi tercihim LG G3 olarak olurdu. Tabi bu söylediklerim yazdıklarım çok küçük ince ayrıntılar gibi.

Burdan G3 ü tercih etmiş ben. Birde G3 ile M8 i karşılaştıralım.

Burda G3 ün ram konusunda önce olduğunu görüyoruz. G3 3 gb M8 ise 2 gb. Kamera konusu biraz tartışmaya açık olduğunu düşünüyorum. Görünürde M8 4 MP fakat üstün teknolojiler sayesinde iyi fotoğraflar çekebilmekte. Bunun tartışmaya açık olduğunu düşünüyorum. Boyut konusunda G3 M8 e göre daha büyük 0,5" lik bir büyüklük söz konusu.Boyut konusundan girmişken incelik konusunda G3 daha ince görünüyor M8 e göre. Ve ağırlık konusundada G3 daha hafif. Yukarıda piksel yoğunluğuna değinmiştik burda da değinelim burda G3 üstün gözüküyor. İşlemci konusunda G3 yine bir tık önce gözüküyor.

Ben bayağı yazıyı uzatmışım arkadaşlar kusura bakmayın. Burda ki şahsi karşılaştırmam da G3 diğer iki telefondan önde gibi gözüküyor. Bu verdiğim sitede ki değerlerin tam doğruluğu konusunda bir fikrim yok. 3 telefonda gerçekten güzel telefonlar. Bunların arasından birini seçmek istersek bu ine ayrıntılara bakmak gerekiyor. Ama bu ince ayrıntılarında bazen önemi olmuyor. Kullanıcılar bunları pek önemsemiyor.

Kısaca sona gelirsek benim sıralamam G3>Z2>M8 şeklinde olur.
Tasarım konusu ise biraz tercihe bağlı. 3 telefonunda tasarımının çok güzel olduğunu düşünüyorum.
Yazdıklarımda yanlışlıklar varsa düzeltin lütfen arkadaşlar. Alıcak arkadaşa yanlış bilgi vermiş olmıyım.

0MG90

0MG90

Üye
Sitelerden kıyaslama yaparak telefon mu alınır ya
Eline alıp bakacaksın hangisi sana iyi gelirse alacaksın bu yani

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu
tufless

tufless

Üye
Bende kıyaslama yap al demedim zaten. Fikir olması açısından sayısal değerler üzerinden yürüdüm

nimeemin

Üye
    Konu Sahibi
Z2 kullanıcısı olarak öneririm sana. Öyle çok çok aşırı bir ısınma yok cihazda. 4k video özelliğini kullanmıyorum tabi kullanıcaksan bilemem. Kitkatta bir tek hafıza sorunu vardı. Onu da root yaparak aştım. Ben tabi bootloader kilidini açtım sen açmadan da yapabilirsin rootu. Foldermount adlı uygulama hafıza sorununa çözüm oluyor. Kamerası çok iyi telefonun dememe gerek yok. Kısaca öneriyorum.

hm çok sağolun peki ön kamaresi nasıl
Ben genelde kıyasla sitesini kullanıyorum karşılaştırma konusunda. Ben bu site üzerinden biraz yorum yapmak istiyorum.

Kısaca sona gelirsek benim sıralamam G3>Z2>M8 şeklinde olur.
Tasarım konusu ise biraz tercihe bağlı. 3 telefonunda tasarımının çok güzel olduğunu düşünüyorum.
Yazdıklarımda yanlışlıklar varsa düzeltin lütfen arkadaşlar. Alıcak arkadaşa yanlış bilgi vermiş olmıyım.

teşekkürler:D

zgonacy

Üye
Ön kamerası 2mp pek farklı bir şeyi yok. 1080p video çekebiliyomuş ama denemedim hiç

zgonacy

Üye
Valla daha önceki cihazımda ön kamera yoktu yorum yapamicam fena değil. Selfie için ideal :D

yakupb03

yakupb03

Üye
Z2 aldım mutluyum :-) :-)

• Beğen
Tepkiler: zgonacy ve Invoke
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Hayırlı olsun, cihaz hakkındaki sormak istediklerin olursa Android kategorisinden devam edebilirsin.
keyifli forumlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt