YouTube'un dönüşü !


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Anıl Umut

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

YouTube'un dönüşü !​
Alan adının sonuna .tr ya da .com.tr ekleyerek zararlı içeriği süzmeyi öneren YouTube, yeniden kullanıma açılıyor.

Atatürk'e hakaret eden içerik nedeniyle 6 hazirandan beri kapalı olan video paylaşım sitesi YouTube, yerelleşme sayesinde yasaktan kurtuluyor.
Telekomunikasyon Kurumu yetkilileri ve YouTube temsilcileri arasında yapılan görüşmelerde, sitenin Türkiye'ye özgü bir arama motoru kurması kararlaştırıldı. Siteye .tr ya da com.tr uzantılı adreslerden girildiğinde, İnternet Güvenliği Yasası'na göre suç sayılan Atatürk'e hakaret, *****, müstehcenlik, kumar ve intihara özendirme gibi içeriğe sahip videolar ayıklanacak.
Kurum başkanı Tayfun Acarer, YouTube'un Almanya, Çin ve ABD için de benzer uygulamalara gittiğini belirterek, Türk kullanıcıları YouTube'a "ülke hassasiyetlerini hassasiyetlerini dikkate alan youtube.tr ya da youtube.com.tr adreslerinden giriş yapmaya" davet etti. Ayrıca site Türkiye'ye bir temsilcilik açacak ve bundan böyle Türkiye ile YouTube arasındaki hukuki ve idari işlemler bu vasıtayla yürütülecek.
 
_dumanist_

_dumanist_

Üye
Aç kapa, aç kapa... Bakalım ne zaman son bulacak!
 
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Hmm GüzeL Bir UyguLama Ama Ya Yurtdışında Yaşayan Türk'Ler İçin.. Bu Konuda En Hassas oLanLar GurbetçiLerimiz..

aLan Adı Değişeceğine YouTube'daki VideoLarı AyıkLasaLar Ya.. :@
 
kurt bey

kurt bey

Üye
youtube oldu yalamatube :D
 
Hellboy®

Hellboy®

Üye
Sonunda bizi takmaya basladılar :)
 
xkadir61

xkadir61

Üye
böyle giderse unutulacak bu youtube.
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
O kadar çok hukuksal sorun oldu ki adamlar en sonunda temsilcilik açıyorlar! Bu da şu anlama geliyor : İstihdam! Yani iş imkanı! Bu iyi bir şey mi? Evet! Demek ki neymiş? Marazdan iyilik doğuyormuş :kop::kop::kop:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer KonularMaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt