Haber OnePlus One Donanım ve Fiyatı Kesinleşti !

Sponsorlu Bağlantılar

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Tasarım perfect

• Beğen
Tepkiler: Dede

Silinen Üye 2392690

Silinen Üye 2392690

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Aynen katılıyorum

Yani metin abi bu telefonun bizde yaşattığı haz ve etki ortak bir noktada birleşir.Amiral dediğimiz telefonların yarı fiyatına ve bazılarının donanım olarak üzerinde.Kamera noktasında dahi bir çoğunu tokatlamaya elverişli bir telefona şahit oluyoruz.Yazılım ekibi bir çoğuna toz yutturur.Bu telefonun alınmaması için bir bahaneye imkan yok benim gözümde.

• Beğen
Tepkiler: Dede
KayraBey

KayraBey

Üye
Yani metin abi bu telefonun bizde yaşattığı haz ve etki ortak bir noktada birleşir.Amiral dediğimiz telefonların yarı fiyatına ve bazılarının donanım olarak üzerinde.Kamera noktasında dahi bir çoğunu tokatlamaya elverişli bir telefona şahit oluyoruz.Yazılım ekibi bir çoğuna toz yutturur.Bu telefonun alınmaması için bir bahaneye imkan yok benim gözümde.
Tasarım olsun, özellik olsun harika... Bize sadece almak düşer. Tabi gelirse... Valla acele etsinler yoksa elite Lite cebime girecek :)

Silinen Üye 2392690

Silinen Üye 2392690

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Tasarım olsun, özellik olsun harika... Bize sadece almak düşer. Tabi gelirse... Valla acele etsinler yoksa elite Lite cebime girecek :)

Ona ne söz ne hacet :)Telefon ilk partda gelmiyecek Metin abi bunun farkındasındır.2.sayfa yani bir diğer listede favori olarak yer alıyoruz. Türkiye'de One'den nasibi alacak.Ama zamanlama konusunda hiçbir bilgi yok.Sana tavsiyem telefon geldiğinde çok büyük zarar etmeden ve elinden çabuk çıkarabileceğin bir modele yönelmen.Yoksa pişmanlığın acısı büyük olur :) Olduda gelmedi diyelim aynı donanım ve kaliteyi kendinde barındıran Xiaomi geliyor olmadı ona geçiş yaparsın.Alternatifin şu sıralar çok yani :)

NEXUS

NEXUS

Üye
cyanogenmode'de yapabildiğimiz root özelliklerini bu telefonda direk mi yapıyoruz yada cyanogenmode'nin rom'da yaptıklarını eğer öleyse listede bende varım :tebessüm:

Silinen Üye 2392690

Silinen Üye 2392690

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
cyanogenmode'de yapabildiğimiz root özelliklerini bu telefonda direk mi yapıyoruz yada cyanogenmode'nin rom'da yaptıklarını eğer öleyse listede bende varım :tebessüm:
Bunu duymamış varsayıyorum Ahmet :) Konuyu biraz incelesen sorunun cevabı orada yatıyor. Kısaca değinmek gerekirse, Oneplus sadece işin donanım yanını üstlendi.Yazılımda tek söz sahibi Cyanogen olacak.Konuyu uzunca bir süre takip edip bıraktık ki dönüş yaparken aklımda telefonu almak vardı.Ve Oppo'dan sonra Opo'ya da sonunda kavuştum.Bu kadar bilgiye ve dökümanlara fazlasıyla güvendim.Şu an için telefondan aldığım hazda bunu doğrular nitelikde.
Teknolojinin Türkiye ayağı fiyat yanıyla canımızı yakmaya devam ederken,Global yanı ise hem iyi ürün hemde hesaplı geliyor.
Oneplus One gördüğünüz an almaktan bir an bile tereddüt etmeyin.Çin sürümü yada Global sürümü bu şekilde ayrıştırabilir ancak Oppo'da olduğu gibi göze batan bir fark yok.Avrupa'da davetiye usülü satılan (telefonun arkasında Cyanogen yazan)Global sürümde daha çok şikayetlere rast gelmek mümkün.Kısaca Oppo ve Cyanogen ekibi gerek Oppo Find 7'de gerekse de Oneplus One'de egoistlere tokat niteliğinde telefon çıkarmışlar.Premium kalite ve uygun fiyat herkezin değerlendirmesi gerek.

Fiyat soracaklar için Oneplus One'i (64 GB) Türkiye'den aldım ve bana maliyeti 1.200 Tl oldu.
Oppo Find 7'yi yurt dışından gümrükten geçirerek aldım fiyat hemen hemen 1.500 denk geldi.
2 telefon arasında seçim yapmak gerekirse ilk önceliğim Oppo Find 7'dir.
Hoparlör ve kamera performansı bir adım önde.Ön tasarım birbirine benziyor olsada Oppo Find 7'de ki alt led ışığı bariz bir fark yaratıyor.Arka kasa Oneplus One'de çok kaygan ve her an düşebilir hissiyatı yaşatıyor.Find 7'de ise tırtıklı bir görünüm ve ele yapışan bir algı oluşturmakta.Donanım olarak birbirlerinden pek farkı yok.Ancak ColorOs ile Cyanogen mod arasında seçim yapmak gerekiyor.ColorOs kendinde bir çok özelliştirmeye barındırıyor.En iyi arayüzlerden bir tanesi.Ancak bunun ram olarak yüklenmesi ve telefonun Oneplus One'ye göre yavaş kaldığınıda belirtelim.Cyanogen mod ise bir çok özelleştirmeden feragat edip telefonu olabildiğince hızlı olmasına dayalı bir arayüz.Bu çok kafaya takılcak birşey değil ki telefon alacaklar için bir seçenek sunuyor.Sadelikten yana olanlar için, bir diğeri ise görsellik ve farklılık.Son olarak dokunmatik hassasiyeti ise Oppo'ya göre daha seri.Cebinizde dahi her an açılabilir :)

• Beğen
Tepkiler: Dede ve .NeXuS.

magnumxx

Üye
trde satılsa yarın alırdım :D

Üst Alt