YouTube video kalitesi sabitleme

Sponsorlu Bağlantılar

xqz5

Üye
    Konu Sahibi
YouTube video kalitesi sabitleme
arkadaşlar orijinal YouTube programı ile bir video aciyorum mesela hemen 240p olarak ayarliyorum ancak video değiştirince bi bakıyorum 480p filan olmuş kıtayı yemiş atmış bazen darda oluyoruz MB konusunda :) bunun çözümü yok mu hep 240p olmasını istiyorum hatta 144p olsun müzik dinlerken:)neyse iste bunu nasil sabitleyecegim varsa yöntemi söyler misiniz Wi-Fi zamanı sorun yok da mobil veride olunca sıkıntı cikiyor

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Öyle bir ayar olduğunu şahsen duymadım. Ama cihazda, Youtubeyi açıp ayarlardan "Mobil veri kullanımını sınırla" seçeneğini aktif edebilirsin.
Böylece HD videolar, sadece WiFi açık iken izlersin.

• Beğen
Tepkiler: ghstr
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Hesap Ayarlarındamıydı Acaba O Ayar Vardı

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
arkadaşlar orijinal YouTube programı ile bir video aciyorum mesela hemen 240p olarak ayarliyorum ancak video değiştirince bi bakıyorum 480p filan olmuş kıtayı yemiş atmış bazen darda oluyoruz MB konusunda :) bunun çözümü yok mu hep 240p olmasını istiyorum hatta 144p olsun müzik dinlerken:)neyse iste bunu nasil sabitleyecegim varsa yöntemi söyler misiniz Wi-Fi zamanı sorun yok da mobil veride olunca sıkıntı cikiyor

Öyle bir ayar olduğunu şahsen duymadım. Ama cihazda, Youtubeyi açıp ayarlardan "Mobil veri kullanımını sınırla" seçeneğini aktif edebilirsin.
Böylece HD videolar, sadece WiFi açık iken izlersin.

hocamızın dediği ayar işine yarar ama 480p ye düşürür videoları 144p ye düşürmez :D

edit : müzik dinlerken video kalitesini düşürüsen seste te bozulmalar olduğunu görüceksin ( kalite düşmesi yani )

• Beğen
Tepkiler: Bab-ı Umut

xqz5

Üye
    Konu Sahibi
hocamızın dediği ayar işine yarar ama 480p ye düşürür videoları 144p ye düşürmez :D

edit : müzik dinlerken video kalitesini düşürüsen seste te bozulmalar olduğunu görüceksin ( kalite düşmesi yani )
hocam haklisiniz da benim amacım su mesela bir video arıyorum onu bulana kadar 480p ile açılınca video 50-60mb kafadan gidiyor. YouTube uygulamasını her seferinde actigimda 240p ile başlarsa zaten ben videoyu buldugumda yüksektir im :)

The Pancar

The Pancar

Üye
O zaman benimde 1 sorum var.Cm12 romunda videoları 480P izleyebilirken Cm11 de en yüksek 360P de izleyebiliyorum.Bu durumun çözümü yok mu ?

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Ben Birkeresinde Pc'de Chrome'da Eklenti İle Yapmıştım Hep İstediğim Kaliteye Sabitliyordu. Yani Böle Bir Şeyin Mobildede Olması Muhtemel Hiç Bakmadım Mobilde Bu Tarz Uygulama,Eklentiye :hmmm
Hatta O Ekleti Buydu Sanırsam

• Beğen
Tepkiler: emr_eey ve firostr

xqz5

Üye
    Konu Sahibi
Ben Birkeresinde Pc'de Chrome'da Eklenti İle Yapmıştım Hep İstediğim Kaliteye Sabitliyordu. Yani Böle Bir Şeyin Mobildede Olması Muhtemel Hiç Bakmadım Mobilde Bu Tarz Uygulama,Eklentiye :hmmm
Hatta O Ekleti Buydu Sanırsam
bende kullanmıştır onu bir ara hatırlıyorum:) simdi bunu yapmak telefonda olmazsa olmaz değil ama bazen gerçekten 5 10 MB a bile muhtaç kalıyoruz onun için bu sabitleme olsa çok iyi olurdu

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
hocam haklisiniz da benim amacım su mesela bir video arıyorum onu bulana kadar 480p ile açılınca video 50-60mb kafadan gidiyor. YouTube uygulamasını her seferinde actigimda 240p ile başlarsa zaten ben videoyu buldugumda yüksektir im :)

mobilde belki xposed ile bişiler yapılabilir ama pc için AdBlock HD for YouTube yükle o eklenti ile videoları istediğin kalitede açabilirsin hemde reklamsız

snapdroid

snapdroid

Üye
Pancar bendede benzer sorun var. Cm12 de görüntü kalitesi hd oluyodu. Miui de max. 360p bi kaç romda böyle yapıyor. Çözümü bilen varmı

Üst Alt