Yeni üyelere konu açma sınırlaması

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
CABBAR

CABBAR

Üye
    Konu Sahibi
Yeni üyelere konu açma sınırlaması
Maxicep'e yeni üye olan birçok arkadaş forumla ilgili çok fazla bilgiye sahip olmuyor ve gerekli gereksiz birçok konu açılıyor. Benim tavsiyem (daha önce forumda bi arkadaşta söylemişti böyle bişey) yeni üyelerin belirli bi mesaj sayısına kadar konu açamaması. Mesela üye 100 mesaj atmadan konu açamasın. Bi öneri yapılırsa iyi olur gibi geliyor bana. Konu kalabalığı azalmış olur ve kaliteli konular açılır diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: .Murat. ve haydaravısyon

CABBAR

CABBAR

Üye
    Konu Sahibi
Evet konu açıldı var mı destek veren karşı gelen yorumları bekliyorum

.Murat.

.Murat.

Üye
bırak kardeş isteyen açsın
mesaj kısıtlaması koyarsan 100 mesajı tamamlamak için heryer geeksiz mesajla dolar

• Beğen
Tepkiler: CABBAR
CABBAR

CABBAR

Üye
    Konu Sahibi
Şu anda zaten gereksiz mesaj dolu ne değişir ki dostum?

.Murat.

.Murat.

Üye
konu beni aşar fikrimi söyledim
ama isteğin kabul olmaz yeni üyeyi kısıtlarsan çeker gider sende bende kısıtlamayla karşılaşmak istemeyiz yeni üye olduğumuz bir yerde

• Beğen
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Maxicep'e yeni üye olan birçok arkadaş forumla ilgili çok fazla bilgiye sahip olmuyor ve gerekli gereksiz birçok konu açılıyor. Benim tavsiyem (daha önce forumda bi arkadaşta söylemişti böyle bişey) yeni üyelerin belirli bi mesaj sayısına kadar konu açamaması. Mesela üye 100 mesaj atmadan konu açamasın. Bi öneri yapılırsa iyi olur gibi geliyor bana. Konu kalabalığı azalmış olur ve kaliteli konular açılır diye düşünüyorum.

sanırım o arkadaş bendim :) yeni üyeler açıtıgı konular ile foruma saldırı düzünlemekteler
hiç arama yapmadan aynı sorun için defalarca konu açılmış olmasına ragman konu açıp sorunu anlatıp
cözüm istemekteler aşırı bilgi kirliği oluşuyor

• Beğen
yaren_dede

yaren_dede

Üye
zaten konuları belli bir aktifliğe ulaşana kadar denetimden geçiyor ve yorumlarıda denetimden geçiyor

• Beğen
.Murat.

.Murat.

Üye
konu kirlilik diyorsanız bunun çözümü zaten var her forumda olduğu gibi burada mod. arkadaşlar var göverlerini yerine getiriyorlar
bize kalan gereksiz konuyu bildirmek
mesajı şikayet et butonunu boşa koymamışlar

CABBAR

CABBAR

Üye
    Konu Sahibi
sanırım o arkadaş bendim :) yeni üyeler açıtıgı konular ile foruma saldırı düzünlemekteler
hiç arama yapmadan aynı sorun için defalarca konu açılmış olmasına ragman konu açıp sorunu anlatıp
cözüm istemekteler aşırı bilgi kirliği oluşuyor

Evet evet sendin Haydar :) şimdiden böyle bişey yapılmayacak gibi görünüyor yalnız bence olmalı.

benighted

benighted

Üye
sozlukler gibi caylak donem olabilir aslinda yonetici onayi olmadan mesajlar yayinlanmasa belli sayida daha sonra ust rutbeleti almaya devam etse olur. @.murat arkadas da hakli ancak dedikleri bence yeni forumlar icin gecerli maxicep in belirli sayida uyesi ve yeni uye alma potansiyeli yuksek.

CABBAR

CABBAR

Üye
    Konu Sahibi
zaten konuları belli bir aktifliğe ulaşana kadar denetimden geçiyor ve yorumlarıda denetimden geçiyor

Sanırım ilk 15 mesaj denetimden geçiyor öyle biliyorum ben. Denetimden geçmesine rağmen sorun yaşıyorsak bence kesin yapılmalı bu.

.Murat.

.Murat.

Üye
bu konuları ince eleyip sık dokuyup düşünmüşlerdir yönetmdeki arkadaşlar
gereksiz gördüklerinden kabul görmemiştir yine kabul olmayacaktır
hem kısıtlama yapmak bu foruma yakışmaz
tabi gereksiz mesaj konuda yakışmaz
ama gereksiz konunun mesajın çaresi var
diğerine yok

• Beğen
Tepkiler: yasin-48

yasin-48

Üye
sınırlama yerine gereksiz konular acınca uyarılsalar daha ii olur mesaj olsa arkadaşın dediği gibi her yer mesaj dolar bu seferde kirlilik daha da artar yani kardeşim

ANIL

ANIL

Admin
Şuanki sistem yeterli bence daha fazla kısıtlamak doğru olmaz. Yeni gelen üye sorununu çözmek için gelecektir. Çözüm bulamassa başka forumlara dalacaktır. Onaya gitmesinin bir sebebide doğru yere konu açmayı sağlamaktır. Yanlış yere açılmış ise biz moderatörler olarak doğru yere taşırız üyede anlar ve ona göre konu açar. 50 mesaj 100 mesaj sonra konu açma forum mantığına pek uymuyor bana göre...

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bencede şuanki sistem devam etmeli.üye arkadaşlar gereksiz konu ve yorumlar için şikayet et butonu verimli kullanırsa sorun kalmaz.

.kamanlı...

Üye

ref5 gibi mi istiyorsun. Oradada günde 5tane konu açma hakkı var. Bir de frmtr gibi konu açmak için konu onay bekliyor yöneticilerden kabulse açılıyor..

asigsasi

asigsasi

Üye
şu an iyi kötü bi durum olması halinde şikayet butonunu kullanalım

CABBAR

CABBAR

Üye
    Konu Sahibi
ref5 gibi mi istiyorsun. Oradada günde 5tane konu açma hakkı var. Bir de frmtr gibi konu açmak için konu onay bekliyor yöneticilerden kabulse açılıyor..

Bahsettigin sitelere daha önce girmedim bilmiyorum. Benim isteğim Yeni üyeler forumu tanıyana kadar gerekli-gereksiz Bi sürü konu açıyor. Bunun önüne geçilebilir diye düşünmüştüm.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bahsettigin sitelere daha önce girmedim bilmiyorum. Benim isteğim Yeni üyeler forumu tanıyana kadar gerekli-gereksiz Bi sürü konu açıyor. Bunun önüne geçilebilir diye düşünmüştüm.

O Yeni üye çok donanımlı biride olabilir onu engellemiş oluyoruz ozaman

CABBAR

CABBAR

Üye
    Konu Sahibi
O Yeni üye çok donanımlı biride olabilir onu engellemiş oluyoruz ozaman

O da var tabi ama genel itibarı ile gereksiz bir sürü konu var.

Benim 3 tane önerim vardı aslında 2'si onaylandı birisi bu konu ile aynı içerikli diye çöpe taşındı. O konu (bana göre) bu konuyla aynı içerikli değildi. Ben o konuda forumun belirli dönemlerde üye alımı yapmasını önermiştim yine bu üyelerle ilgili bi sıkıntıdan dolayı. Bunu değilde keşke o konuyu onaylasaymış mustafa abi. Neyse o konunun içeriği;
"Forumda birçok üye var ve son zamanlarda tartışma, küfür aldı başını gitti. Yeni üye olmuş birisi bu sebeplerden ban yiyor ve Yeni Bi hesapla gelip yine aynı şeyleri tekrarlıyor. Forum belirli dönemlerde üye alırsa bu engellenebilir" demiştim. Mustafa abi uygun görmedi sanırım onaylamadı. Benim bu iki konuyu da açmamdaki en büyük etken her gün Bi tartışmanın olması, küfürlerin olması. Bunları önleme arayışı idi. Boşa uğraşmışım gibi geliyor bana. Bunlar benim düşüncelerimdi yapılır ya da yapılmaz sadece önerdim

- - - Eklendi - - -

O konudaki içerikle birebir aynı değil hatırladığımı yazdım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...