S40 ve S60'dan Maxicep kullananlara tavsiyeler | güncel (2)

Sponsorlu Bağlantılar

Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
    Konu Sahibi
S40 ve S60'dan Maxicep kullananlara tavsiyeler | güncel (2)
İlk olarak ben bu anlattıklarımı dokunmatik özelliği olan bir symbian'dan yapabiliyorum. Dokunmatik olmayan symbian telefonlarda da herhalde yapılabilir diye düşünüyorum... Bence maxicep ve diğer sitelerde gezinmek için opera mini kullanılmalı. zaten anlatacaklarımı en rahat opera mini uygulamasında yapabilirsiniz...

1-Önemli İlk önce muhakkak ayarlardan yatay görünümü seçiyoruz neden? Çünkü bu hem maxicep'te üst panelin tam olarak görüntülenmesi (klasik dikey görünümde " neler yeni " ve " arama " sekmesi görünmüyor sorunu ) için işe yarar hemde diğer gireceğiniz bir çok sitenin daha iyi görüntülenmesini sağlar.

2- Büyük ihtimalle diğer symbian kullanıcılarında da maxicep'teki tikleri işaretleyememe sorunu vardır mesela ben gelişmiş arama kısmında "yalnızcaa başlıkları ara" seçeneğini seçemiyorum peki ne yapıyoruz? Tabiki tek sütün görünümü ayarını açıyoruz ve böylece tikler işaretlenebilir hale geliyor. işaretleyip arama yaptıktan sonra sonuçlara göz atabilirsiniz...

3- S40 ve S60 görünümde smile ve diğer BB kod paneli yok ifadenin metin kodunu girerek gönderebiliyoruz ama hangi ifadenin metninin ne olduğnu nereden bileceğiz? bunun içinde maxicep'te zaten olan bir sayfa var İfadeler bu sayfadan ifade kodlarına yine aynı yardım kısmında BB Kodu sayfasından da BB kodlarınada bakabilirsiniz...

4- Sol üstteki "biz" le ilgili olan yan paneli açan tuşa basarsanız panel sayfanın en altına gelir. Buradan hesabınıza girip bir çok ayar üstünde oynayabilirsiniz...

5- Maxicep'te bir konudan bir şey indereceksiniz ve karşınıza 5 saniye beklemenizi söyeleyen maxicep'e ait bir indirme sayfası çıkar normalde süre hiç azalmaz sayfayı yenilersenizde azalmaz yükeniyor yazısına tekrar tekrar basarak sürenin ilerlemesini sağlayabilirsiniz. En sonunda indirme butonu gelir arttık dosyayı indirebilirsiniz...

7- Rütbenizin ne renk olduğunu mesaj sayısına bakarak öğrenebilirsiniz mesaj sayınıza göre rütbeler : Duyuru - Yeni Rütbe Sistemi 💡 Eylül 2019

8- Maxicep klasik temayı öneririm... Temayı sayfanın en altından değiştirebileceğiniz gibi yatay moddayken üst panelin en sağ tarafına tıklayın orada ışığı açma kapama düğmesi var oradanda temayı değiştirebilirsiniz

9- Önemli Dokunmatik kullanmayan arkadaşlarımıza opera mini mod' u öneririm. Bu uygulama da mouse tarzı bir içerik var mouse'u yön tuşlarıyla hareket ettirerek çok daha kolay gezinebilirsiniz ayrıca masa üstü görünüm de mevcuttur...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: XXXturi01, Silinen Üye 484994, MAERKEK ve 6 diğerleri

PALA.

PALA.

Üye
3- Ben hiç maxicepte bilgisayar ve ya akıllı telefondan yanıt yazmadım veya konu açmadım o yüzden bilmiyorum bu yazı yazma yerinin yanında bir ifade(smile) kutusu var mı? Galiba var ama symbian görünümde yok o yüzden ifadenin metin kodunu girerek gönderebiliyoruz ama hangi ifadenin metninin ne olduğunu nereden bileceğiz bunun içinde maxicep'te zaten olan bir sayfa var İfadeler bu sayfadan ifade kodlarına bakabilirsiniz...
:) Ben çok kullandığım ifadeleri böyle ekliyorum hatta ezberledim bazıların ör :cool
Hatta symbiandan emojili tepki bile atılıyor. Beğen butonuna uzun basılı tutup açılan yeni sekmenin sonundaki 1 sayısını 2,3,...,9 a kadar değiştirerek.
Siteye girerkende girişi yeni sekme yaparak dalıyorum içeri :cool
Symbian belleden yazmak ayrı bir tat veriyor kağnı arabası gibi :ehe

• Cool
  • Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: MAERKEK, DeV/AsA ve Selim Baltaci
Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
    Konu Sahibi
:) Ben çok kullandığım ifadeleri böyle ekliyorum hatta ezberledim bazıların ör :cool
Hatta symbiandan emojili tepki bile atılıyor. Beğen butonuna uzun basılı tutup açılan yeni sekmenin sonundaki 1 sayısını 2,3,...,9 a kadar değiştirerek.
Siteye girerkende girişi yeni sekme yaparak dalıyorum içeri :cool
Symbian belleden yazmak ayrı bir tat veriyor kağnı arabası gibi :ehe
hoşuma gitti fakat asha 303 klavyeli yani benim için sıkıntı yok :ehe :ehe

• Cool
Tepkiler: PALA.
Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
    Konu Sahibi
Ya eski symbiancılarda ne zehir gibi kafa var bea o adress in sonundaki rakamı değiştirmek ahahjsk

• Cool
  • Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993 ve DeV/AsA
PALA.

PALA.

Üye
Ya eski symbiancılarda ne zehir gibi kafa var bea o adress in sonundaki rakamı değiştirmek ahahjsk
Bunlar ne ki, asıl daha eskiler neler yapıyordu...
Şu symbian döneminde maxicep uygulaması yapılsaydı, katılım daha çok olurdu.

• Üzüldüm
Tepkiler: Selim Baltaci
Baydırman

Baydırman

Moderator
Eskiden eziyetti zaten de iyice eziyet olmuş galiba :zong:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
çoğu sitede sıkıntı oluyor webdeki html5 leri güncelleniyor telfeondakı eski kalıyor hadi bakalım uğraş dur.keşke güncelleyebilseler

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
Ozan

Ozan

Admin
Değerli ipuçları için teşekkürler, üst konu olarak sabitleyelim. :bira:

• Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: TheNightMare., PALA. ve Selim Baltaci
Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
    Konu Sahibi
Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
    Konu Sahibi
Eskiden eziyetti zaten de iyice eziyet olmuş galiba :zong:
vallaha şu anda daha iyi eskidende göz atmıştım maxicep'e... Karalama kağıdı gibi görünüyordu hiç bulaşmadım :ehe... Sonradan yeni tema gelince CİLLOP gibi olmuş android ile karşılaştırdım... Tek farkı resimleri tam göstermemesi emojili ifade bırakamak,emoji ekleme kutusu ve rütbe simgesinin renksiz olması gibi ufak ayrıntılar bunlar önemli değil zaten hem bunun yanında benim telefon dokunmatik birde üstüne klavyeli OH MİS :ehe :ehe

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Baydırman

Baydırman

Moderator
vallaha şu anda daha iyi eskidende göz atmıştım maxicep'e... Karalama kağıdı gibi görünüyordu hiç bulaşmadım :ehe... Sonradan yeni tema gelince CİLLOP gibi olmuş android ile karşılaştırdım... Tek farkı resimleri tam göstermemesi emojili ifade bırakamak,emoji ekleme kutusu ve rütbe simgesinin renksiz olması gibi ufak ayrıntılar bunlar önemli değil zaten hem bunun yanında benim telefon dokunmatik birde üstüne klavyeli OH MİS :ehe :ehe
Bundan önceki tema da iyiydi bildiğim kadarıyla tabi ilk zamanlarını gördüm sanırım sonradan bozulduysa bilemem. İlginç şekilde uyumlu olmuş bu tema da galiba. İyi olmuş sevindim symbian kullanıcıları adına.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Selim Baltaci
Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi yeni konu açacağız. Konu başlığının yanında okuyucuların konunun ne ile alakalı olduğunu öğrenmesi için konudaki amacımızı seçebileceğimiz bir kutu var (satılık, oyun vb.) Ben size uygulamayı yatay olarak kullanın diye bir tavsiyede bulunmuştum. Yatay olarak girdiğinizde kutudaki tüm seçenekler çıkmıyor. Bunun için uygulamayı tekrar dikey görünüme almanız sorunu çözecektir.

• Beğen
Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
    Konu Sahibi
Evet yeni bir tavsiye daha : Bazen yazdığınız uzun yazılar gidebiliyor. Bunun için sık sık yazınızı opera mini'nin kopyalama özelliği ile kopyalayın. Opera mini kapandığı zaman kopyaladığı yazıları silecektir. Bu yüzden kapatırım sonra yazmaya devam ederim diyede güvenmeyin. Bunun acısını çekmiş biri olarak sizi uyarıyorum :)...

• Kahkaha
ismntr

ismntr

Üye
.

Son düzenleme:
ismntr

ismntr

Üye
.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: gonyalı
XXXturi01

XXXturi01

Üye
Eziyeti fanteziye çevirenlerdir, symbiancılar...
:ehe
Haklısın. Çevirmeli bağlantı hala aktif olsa 2730 da kullanırdım çünkü çok eğlenceli fantezili bişe😂😂😂. Şuan da internete girerken aklımdan çevirmeli bağlantının cızırtı sesini hayal ediyorum sanki dial up baglanti yapar gibi :zong:

Üst Alt