yeni sisteme format atamamak disk sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

MYGDYNAMO

MYGDYNAMO

Üye
    Konu Sahibi
yeni sisteme format atamamak disk sorunu
Merhaba arkadaşlar ben bilgisayarıma yeni anakart işlemci ekran Kartı aldım ve ek olarak ram taktım ama harddisk yüzünden olduğunu düşünerek söylüyorum pc açılmıyor 'Windowsu normal başlat' diyorum tam win amblemi yüklenirken resetliyor bende hdd yi başka pc de format attım vede öbür pc de Windows açıldı gene benim pc ye taktığımda gene açılmadı format atayım dedim format sayfasını açtım adam gibi attı formatı tam "bilgisayar 10 saniye içinde yeniden açılacak" dedi bilirsiniz o nu şimdi yeniden başlat dedim Windowsun mavi ekranında epey bi süre kaldı herhalde dondu bilmiyorum reset attım yeniden eskisi gibi oldu vede daha önceden format atmaya çalıştığımda Windows starter deyip orada resetliyordu

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
sorun nedir ?

MYGDYNAMO

MYGDYNAMO

Üye
    Konu Sahibi
Evet uyumlular ve eskisi gibi derken açılmamaya başladı

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
harddiski alıyorsun başka pc takıyorsun ona format atıyorsun çalışıyor, kendi pc ne getiriyorsun takıyorsun format atıyorsun veya atmaya çalışıyorsun hata alıyorsun veya format atıp windows açılışında hata alıyorsun, aldığın parçalarda sıkıntı olmalı

MYGDYNAMO

MYGDYNAMO

Üye
    Konu Sahibi
Hayır parçalar sıfır ve sıkıntı olsa pc oraya kadar bile açılmazdı hiç açılmazdı

Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
@MYGDYNAMO kardeş bendede bu sorun çok oluyordu. Ama harddisk kablosunu+güç kablosunu 2 tlye yeniledim. Sorunum çözüldü ama senin parçaların yeni olduğu için sorunun bundan değildir. Harddiske giden kablonun slotunu değiştir. Eğer olmazsa aynısını güç kablosuna yap. Sorunun çözülmesse bana pm at. Oradan hallederiz :)

MYGDYNAMO

MYGDYNAMO

Üye
    Konu Sahibi
@MYGDYNAMO kardeş bendede bu sorun çok oluyordu. Ama harddisk kablosunu+güç kablosunu 2 tlye yeniledim. Sorunum çözüldü ama senin parçaların yeni olduğu için sorunun bundan değildir. Harddiske giden kablonun slotunu değiştir. Eğer olmazsa aynısını güç kablosuna yap. Sorunun çözülmesse bana pm at. Oradan hallederiz :)
Güç kablosu ve yeni olmayan bütün kabloları değiştirdim anca oldu

ismail

ismail

Üye
sebep olur mu bilemem uefi ve başka bi başlama stili vardı windowslarda belki yanlış format atılmışsa sebep olabilir

goldenheros

goldenheros

Üye
Bios saatini güncellemeyi dene.

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Bende de buna benzer sorun vardı acer yazıyor tam geçiş yapacakken reset atıyordu.yeni taktığım ramda sorun varmış biosa girmeye çekiniyorum

goldenheros

goldenheros

Üye
Aslında harddisk kablosu tam takılı degilse ondanda yapar bu sorunu

Üst Alt