Yeni PC Alacağım Sizce Bunlar Nası?

Sponsorlu Bağlantılar

Gönüldaş

Gönüldaş

Üye
    Konu Sahibi
Yeni PC Alacağım Sizce Bunlar Nası?
Arkadaşlar sizce bu sitemler nasıl oyun ( Battlefield 4 F1 2015 ) oynaya bilir miyim bu sitemler ile?

Luck Star

Luck Star

Üye
Oynarsın da hazır PC alma toplama yap. Ekran kartları dandik ikisininde.

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen ve Gönüldaş
Luck Star

Luck Star

Üye
20dk sonra evdeyim yazıcam

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Arkadaşlar sizce bu sitemler nasıl oyun ( Battlefield 4 F1 2015 ) oynaya bilir miyim bu sitemler ile?

Ben yardımcı olayım.
Alacağınız her şey (monitör, klavye vb) ile birlikte bütçeniz nedir?

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
net bütçe belirt daha iyi yardımcı oluruz

Gönüldaş

Gönüldaş

Üye
    Konu Sahibi
net bütçe belirt daha iyi yardımcı oluruz
Ben yardımcı olayım.
Alacağınız her şey (monitör, klavye vb) ile birlikte bütçeniz nedir?
Arkdaşlar bütçem 3,000 TL çok iyi oyun PC almak istiyorum. Ama monitör ve klavyem var ben sadece kasa almak istiyorum monitör ve klavye çok iyi daha yeni kasa çok eki her oyunu kaldırmıyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
ikisi de orta ayarlarda zorlanır eğer kaliteli bir oyun deneyimi istiyorsan en kötü gtx750tidan başla
yok indie oyun oynarım diyorsan bunlar yeterli

ayrıca sistem çok dengesiz

ram 16
işlemci 4790 falan

ben de 960 var işlemci olarak 8350 fazlasıyla yeterli oluyor eğer bi 780ti 970 980 980ti gibi bi kart takmayacaksan 4790 pek farkını hissetmezsin kendin topla daha yüksek fps alırsın

örn
intel + nvidia

i5 4690
asus h87-A anakart
gtx750ti (760da olabilir)
8gb ddr3 1600mhz 2x4gb ram
550-600watt psu
tipini beğendiğin ve en az 3 fanlı bi kasa
keyfince bütçene göre kullanımına göre hdd veya ssd

intel + radeon

i5 4690
asus h87-A anakart
R9 280 (285 de olabilir)
600-650watt psu

amd işlemcili

8320 (8350 de olabilir)
msi fxa990 gd65 (gd80 ,asus 990fx evo,pro,gigabyte fx 990ud3 veya ud5) gibi bi anakart
gtx760 veya r9 280x
600-700watt psu (760 ise 600,r9 280x ise 700)

bu sistemlerin hepsi 1080p de battlefield AAA oyunları ultra high ayarlada oynatır parçaların bir çok varyantı var fakat hepsini yazmadım sistemlerden hangisini beğendiyseniz onu üzerinde konuşuruz

yani siz hangi kobinasyonu istiyorsanız onu belirtin yardımcı olurum

a) İntel + nvida
b) AMD + nvida
c)İntel + Radeon
d)Amd + Radeon

----

Lenovo daki gt740 da 4 gb bellek mi var ?
780ti bile 3gb fazlasıyla yetiyor
şimdi aklıma geldi
toplama hem daha uzun ömürlü olur hem de daha ucuza maal edersin
hazır oyun pcleri var experin için gtx760 bulunan 4bin küsür liraya satılan için ssd bulunmayan bellekleri markasız anakarından kısılmış
içinde sadece 4790 olduğu için ürünün isminden daha çok öne çıkarılan bi pc
760 kötü mü ?
hayır.Fakat o fiyata 760 dan çok daha iyi ekran kartı bulunan pcler toplanabilir

bence sen toplayamazsan bile bile birisi ile anlaşıp eline kutusu ile verip toplattır

• Beğen
Tepkiler: Gönüldaş
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Arkdaşlar bütçem 3,000 TL çok iyi oyun PC almak istiyorum. Ama monitör ve klavyem var ben sadece kasa almak istiyorum monitör ve klavye çok iyi daha yeni kasa çok eki her oyunu kaldırmıyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Konuyu unutmuşum şimdi fark ettim, iyi ki de yeni fark ettim.
Yarın 300 serisi tanıtılacak. 18'inde satışa sunulacak. Biraz bekleyin derim. :)

haydelanduka

haydelanduka

Üye
Konuyu unutmuşum şimdi fark ettim, iyi ki de yeni fark ettim.
Yarın 300 serisi tanıtılacak. 18'inde satışa sunulacak. Biraz bekleyin derim. :)
Hocam çıkacak da ucuza mı çıkacak?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Hocam çıkacak da ucuza mı çıkacak?
yanlış düşünüyorsunuz
illaki 300 serisinde alması gerekmiyor
300 serisinin çıkması demek 200 serisinin %10dan daha fazla bi düşüşe geçmesi demek yani 200 serisi ileride birazcık ucuzlayacak yani şuanki r9 270x fiyatına r9 280 alınabilinecek bu olay 1 ay sonra eğer aynı oranda dolar da artmaz ise olur

haydelanduka

haydelanduka

Üye
yanlış düşünüyorsunuz
300 serisinin çıkması demek 200 serisinin %10dan daha fazla bi düşüşe geçmesi demek yani 200 serisi ileride birazcık ucuzlayacak yani şuanki r9 270x fiyatına r9 280 alınabilinecek bu olay 1 ay sonra eğer aynı oranda dolar da artmaz ise olur
Ya hocam babaannemle anlaştım. Bu hafta alıcaz pcyi ancak bekleyim mi ki beklemek istemiyorum 100-150 tl icin.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
yanlış düşünüyorsunuz
Hocam benim yeni actigim konuya da bir bakar misiniz?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ya hocam babaannemle anlaştım. Bu hafta alıcaz pcyi ancak bekleyim mi ki beklemek istemiyorum 100-150 tl icin.
Daha demin eski vatan faturalarımı karıştırırken gördüm

Yıl 2011 ve 750gb lık bi harddisk alacağım
En yüksek sanırım 1tb var yanı bu günün 3 veya 4tb gibi

Dolar 1.75 TL
Ve ben harddisk tam KDV dahil 80tlye almışım şuan bile 500gbler 100tlden başlıyor

Yani beklemek şans işi ama düşme ihtimali çok daha yüksek dolar eğer 3 ü geçmez ise durum böyle

İndirimler ülkemizde etkili olmayabilir veya daha geç hissedilebilir

Yani iPhonelar gibi yurtdışında örn
İp5s eğer 600 dolar
6 çıkınca 600dolar oluyor ve 5s fiyatı örn 400e düşüyor

Ama Türkiye de nasıl
Eğer 5s 2500 ise 6 3000den başlıyor ve 5s nin fiyatı nerdeyse hiç düşmüyor gibi

Eğer ekran kartlarında bu olursa kötü olur

Mesela ben 960 100me yı 892 ye aldım şuan 940 TL ye hatta arka plakası olmayan versiyon satılıyor (not arka plakası msi sitesinde 40$dan satılıyor)
Bunun sebebi ne ?
Tabiki dolar benim aldığım tarihde 2.65 lerdeydi bi ara 2.45 düşüp 2.50 ye geldi ben dedim tekrar yükselebilir hemen parçaları sipariş ettim
Bi ara biraz daha düştü dedim bekleseymidim diye ama şuanı görünce ohh diyorum eğer bugün toplasaydım 4000den daha fazla tutacaktı

haydelanduka

haydelanduka

Üye
Daha demin eski vatan faturalarımı karıştırırken gördüm

Yıl 2011 ve 750gb lık bi harddisk alacağım
En yüksek sanırım 1tb var yanı bu günün 3 veya 4tb gibi

Dolar 1.75 TL
Ve ben harddisk tam KDV dahil 80tlye almışım şuan bile 500gbler 100tlden başlıyor

Yani beklemek şans işi ama düşme ihtimali çok daha yüksek dolar eğer 3 ü geçmez ise durum böyle

İndirimler ülkemizde etkili olmayabilir veya daha geç hissedilebilir

Yani iPhonelar gibi yurtdışında örn
İp5s eğer 600 dolar
6 çıkınca 600dolar oluyor ve 5s fiyatı örn 400e düşüyor

Ama Türkiye de nasıl
Eğer 5s 2500 ise 6 3000den başlıyor ve 5s nin fiyatı nerdeyse hiç düşmüyor gibi

Eğer ekran kartlarında bu olursa kötü olur

Mesela ben 960 100me yı 892 ye aldım şuan 940 TL ye hatta arka plakası olmayan versiyon satılıyor (not arka plakası msi sitesinde 40$dan satılıyor)
Bunun sebebi ne ?
Tabiki dolar benim aldığım tarihde 2.65 lerdeydi bi ara 2.45 düşüp 2.50 ye geldi ben dedim tekrar yükselebilir hemen parçaları sipariş ettim
Bi ara biraz daha düştü dedim bekleseymidim diye ama şuanı görünce ohh diyorum eğer bugün toplasaydım 4000den daha fazla tutacaktı
Teşekkürler hocam. Beklemedeyim. Hayırlısıyla hükümet kurulsunda.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Teşekkürler hocam. Beklemedeyim. Hayırlısıyla hükümet kurulsunda.
İnşallah ama eğer kötüye giderse 3ü görür ve bi daha da inmez siz bence biraz risk alıp 2.5 gibilere düşünce hemen alın kurtulun daha düşmesini beklemeyin daha kötü olma ihtimali daha yüksek

• Beğen
Tepkiler: haydelanduka

Üst Alt