Yeni Moderatörümüz 'Nur'; Aramıza Hoş Geldin...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
haltie

haltie

Üye
Aramıza hoşgeldin Nur.Tebrikler.:)

• Beğen
Tepkiler: Tuba

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
http://www.maxicep.com/genel-yoneti...osyalar-bolumu-genel-yoneticisi-2-341278.html

http://www.maxicep.com/genel-yoneti...fonlari-destek-genel-yoneticisi-3-373985.html

Ata verdiğin bu linklere ulaşamıyorum :hmmm

'Nur'
, Sizin bu Sayfaya giriş yetkiniz bulunmuyor. Aşağıdaki sebeplerden birinin rolü olabilir:

1. Üye grubunuzun yetkileri dışında, kısıtlanmış bir alana ulaşmak istediniz.
  2. Giriş için, gereken bazı şartlar olabilir, bu şartları sağlamadınız.
  3. Mesaj yazmak istediyseniz eğer Üyeliğiniz yasaklanmış yada Üyeliğinizin aktifleştirilmesi gerekebilir.
  4. Başka bir Üyenin yazmış olduğu Mesajı değiştirmek yada Yönetici Panelini kullanmak istiyorsunuz.
  5. Forum / Kategori / Konu yada Mesaj, Siteden Kaldırılmış olabilir.
Evet arşive aldım.

Ama burada birisini paylaşayım yeniden :)
Aramıza hoşgeldin Güven :)

Kendisini anlatmaya çok da lûzum yok aslında, siz de iyi tanıyorsunuz onu; forumumuza üye olduğu Eylül 2008'den bu yana çizgisini hiç bozmamış, olgun tavırlarıyla hem kardeşlerine örnek olmuş hem de seviyeli sohbetiyle olması gereken maxicep üyeliğine en iyi örneklerden birisi olmuştur. Aktifliği - aldığı teşekkürler - konularının kalitesi - diğer üyelere olan iletişimi - yardımseverliği... Her şeyiyle burada, bizlerle olmayı, MaxiCep.Com gibi dev bir siteyi 1,5 milyonun önünde temsil etmeyi, hakediyor.

Kendisine forumumuzun kalbi olan dosyalar bölümünde yetki verirken içim oldukça rahat. Zira şu ana kadar güvenimizi sarsacak hiçbir şey yapmamış, aksine, adı gibi Güven dolu birisi olduğunu bizlere göstermiştir.

Görevinde başarılar dilerim Güven.
Dosyalar bölümünün altın kuralı ile başlamak istiyorum:
Dosyaları bilgisayara indirip kontrol etmeden asla onaylamıyoruz :) Üyeler ne derse desin... Eğer zaman yoksa, bekleyecekler!.. Ama kontrol edip öyle açacağız konuları.

Bir diğer konu sana telefonda da bahsettiğim BOL TIKLI / ETİKETLİ KONULAR.
Bol tıkı olan konuları asla çöpe almıyoruz. Kilitle ve bir yere link ver. Tabii benim profilime değil :D Bol ziyaretçi çeken konunun açıkta kalması her zaman yararımızadır. Kendi uygulamamdan bir örnek vereyim:
Diyelim ki iki konu var ve aynı içeriğe sahipler. Ama birisi 5 ay önce diğeri 1 sene önce açılmış. Ne yapmam gerekir?
Geç açılan çöpe gider.
Ama eğer geç açılan 1000 tane tık almışsa asla çöpe atmam. Zira o gerek başlığı ile gerekse konuda yazılanlarla bol üye çekmeyi başarmış bir konudur. Kilitlerim! Son mesaj olarak da eski konuya link veririm :)
Zamanla yolunu bulursun zaten.

Adminlerin mesaj yazdığı konulara müdahalede bulunmuyoruz. Hele ki Anıl Umut kardeşimiz gibi yönetici olur olmaz gidip de ilk iş olarak bir adminin açtığı konuyu kilitlemiyoruz :d: Bir yönetici (admin-moderatör) bir konuya mesaj yazdı ise bu şu anlama gelir:
Ben bu konuyu gördüm ve;
1) Yerini,
2) İçeriğini,
3) Konuda yazılan tüm mesajları
kontrol ettim ve uygun buldum.
4) Gelecekte bu konuya yazılacak mesajları da kontrol edeceğim.

Bu arada tersinden düşünürsek de şu sonuç çıkıyor: yerini-içeriğini-içinde yazılanları konrol etmediğimiz ve gelecekte kontrol etmeyeceğimiz konuya mesaj yazmıyoruz :)
Yani aslında adminin kaşı gözü farklı değil. Moderatör olsun admin olsun, birimiz bir konuya yazdı isek diğerinin ona saygı göstermesi ve yapılan işlemi-eylemi ya da yapılmayan işlemi-eylemi çiğnenemesi esastır :) Adminler bu konuda sadece biraz daha geniş bir yorum yetkisine sahipler.

He adam benim yazdığım konuya girer topunuzun anasını belleyem der. Hasan bu mesaj silmeyecek mi? Silecek elbette zira açık kural ihlali var :)

Şikayet mesajlarına müdahale etmede başlarda biraz bocalayabilirsin. Ama zamanla her şey oturacaktır.
Sağ üstteki "Bildirimleriniz" alanında "Şikayet Mesajları" bölümü çıkacak; ona tıkladığında ise moderatör paneline gideceksin.
Altın kural: Şikayete bak; senin yetki alanında mı değil mi?
1) Yetki alanında değilse hiç dokunma. Mesaj yazma, konumunu değiştirme. O şikayet bakımından üye konumundasın zira.
2) Şikayet senin alanında ise de admin konumundasın. Önce şikayeti "şikayet inceleniyor" konumuna getir "güncelle" de. Sonra ne yapacaksan yap ve yapılanı mesaj paneline yaz ve "kapatıldı" konumuna getirip "güncelle de. Hepsi bu.
Forumdan engelleme işlemleri adminlere ait. Sen küfür gibi, reklam gibi, illegal içerik gibi bir şeyle karşılaşınca yalnızca ilgili mesajı sebep belirterek silmekle yetineceksin.

Mesajları editleyeceksek sileceksek sebep belirtiyoruz.

Diğer konuları da senin sormanı bekliyor olacağız :) İstediğin zaman istediğin şeyi sorabilirsin. Unutma, sormak yanlış yapmaktan her zaman iyidir.

Bu arada aşağıdaki konulara bakmani rica ederim :)

Kolay gelsin kardeşim :oke:

Praetor

(En uzun karşılama mesajı da bu oldu zannımca...)

• Beğen
Tepkiler: Samsunspor ve Tuba
Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Aramıza hoş geldiniz. Hayırlı olsun.

• Beğen
Samsunspor

Samsunspor

Emekli Yönetici
:bud: kardeşim tebrikLer, hayırLı oLsun

haa bir de ALLAH utandırmasın :d:

• Beğen
Ozan

Ozan

Admin
Ben de bir konuya cevap yazacaktım ama hangi konuya diye girdim ve buldum :)

Hayırlı uğurlu olsun ilk gün Ata ile telefonda konuşup karar vermistik, aramıza sorunsuz ve başarıyla katıldıgın için tebrik ve tesekkur ederek iyi çalışmalar diliyorum ..

• Beğen
Tuba

Tuba

Üye
Aramıza hoş geldiniz. Hayırlı olsun.

Hoşbuldum :) Teşekkürler...
Ben de bir konuya cevap yazacaktım ama hangi konuya diye girdim ve buldum :)

Hayırlı uğurlu olsun ilk gün Ata ile telefonda konuşup karar vermistik, aramıza sorunsuz ve başarıyla katıldıgın için tebrik ve tesekkur ederek iyi çalışmalar diliyorum ..
Sağolasın Ozan ben Teşekkür ederim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt