Yeni iPhone lansmanı bugün!

Sponsorlu Bağlantılar

SİZCE PİYASAYA HANGİSİ DAMGA VURACAK?

• Kullanılan toplam oy
    6
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ozakin70

ozakin70

Üye
    Konu Sahibi
Yeni iPhone lansmanı bugün!

Bu seneki tarihler geçmeden önce geçmiş yılları (iOS6 ve iPhone 5′in lansman tarihleri) bir hatırlatmakta fayda görüyorum. Böylelikle bu seneyi tahmin etmek çok zor olmayacaktır.

• 19 Eylül 2012 – iOS 6′nın Yayınlanması (Tüm Kullanıcılara)
  • 21 Eylül 2012 – iPhone 5′in Amerika ve bir çok Avrupa ülkesinde satışının resmen başlaması.
  • 14 Aralık 2012 – iPhone 5′in Türkiye’de operatörler ve yetkilisi satıcılar tarafından resmen satışının başlaması.
Geçen yıla ait yukarıdaki önemli tarihleri bir hatırladıktan sonra artık bu yılki tahminlere geçebiliriz.

Yeni iPhone modellerinin (iPhone 5S ve iPhone 5C)tanıtım lansmanı ne zaman olacak?

Apple’ın açıklamasına göre lansman bugün (10 Eylül) saat 20:00'da olacak.

Apple genelde hep yeni iPhone modelinin satışına yakın yeni iOS sürümünü herkese açıyor. Dolayısıyla lansman günü yani 10 Eylül’de değil, satışın başlayacağı tarihe yakın bir tarihte iOS 7′nin herkese açılması bekleniyor. Amerika’daki Apple mağaza çalışanlarında 15-25 Eylül tarihleri arasında izinler kaldırılmış. Bir çok yabancı operatörde de 20 Eylül Cuma ve 22 Eylül Pazar arası izinler kaldırılmış. Bu da demektir ki büyük ihtimal 20 Eylül Cuma günü Amerika ve Avrupa’da yeni iPhone satışları başlayacak. (Satışlar genellikle Cuma günleri başlar.)

Geçmiş yıllarda da yeni iPhone satışından birkaç gün önce yeni iOS sürümü herkese açıldığı için, bu sene de iOS 7′nin 20 Eylül’den birkaç gün önce, yani18 Eylül gibi dağıtılacağını tahmin edebiliriz. (Bunun tamamen tahmini bir tarih olduğunu hatırlatırım.)

Bu arada Apple iOS 7′i tüm kullanıcılara açtığında iOS 6 güncellemeleri gibi cihazlar üzerinden

(Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme menüsünden) iOS 7 yüklemesi yapılabilecek.

Peki yeni iPhone modellerinin Türkiye’de satışı ne zaman başlar?

Ülkemizdeki cep telefon ithalat süreçleri diğer ülkelerden çok farklı olduğu için yeni telefonların ülkemize gelişi biraz daha geç oluyor. (İthalatçı firmaların getirttikleri tüm telefonları BTK‘ya kaydettirmeleri gerekiyor.) Bu nedenle geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de yeni iPhone modelinin Aralık ayı gibi Türkiye’de resmi satışının başlayacağını tahmin ediyorum. Elbette Apple’ın resmi satıcıları haricinde bazı firmalar paralel ithalat yöntemi ile yeni iPhone modellerinin satışına daha önce başlayabilir. Fakat resmi satış aralıktan olacak gibi gözükmüyor.

iPhone 5C ve iPhone 5S tam olarak nedir?

Apple’ın bu sene klasik iPhone serisinin dışına çıkıp bir de iPhone 5C isminde bir cihaz çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor. Biliyorsunuz Apple, son 4-5 senedir sırasıyla iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S ve iPhone 5 isminde yeni modeller çıkardı. Bu isimlendirme sırasına göre yeni modellerden birinin iPhone 5S olmasına ve mevcut iPhone 5′in daha gelişmiş bir versiyonu olmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Yeni iPhone 5S‘teki muhtemel farklı/yeni özellikler de şunlar olacak:
  • 12 MP Kamera
  • Çift LED Flaş ışığı
  • Ana Ekran (Home) tuşunda parmak izi okuma özelliği (iOS 7 beta test sürümlerinde buna dair kod parçaları bulunmuştu)
  • Muhtemelen daha gelişmiş ve hızlı bir işlemci
  • Şampanya/altın renk seçeneği (beyaz ve siyah haricinde)
Bu arada yukarıdaki bilgiler ve dedikoduları kaynağı genelde iPhone’ları üreten uzakdoğudaki fabrikalarda çalışanlar oluyor.

NOT: Arkadaşlar anket cevapları fazla uzamasın diye çoklu seçim yaptım.

Son düzenleme:

AkiliBidik

AkiliBidik

Üye
ios 7 ( oylama bence )

-Emre

-Emre

Üye
hadi hayırlısı :D

ozakin70

ozakin70

Üye
    Konu Sahibi
ios 7 ( oylama bence )
Olsun yinede oylayalim cunku sizan bilgiler arasinda parmak okuyucu olacagi soyleniyor ben sanmiyorum ama ya olursa hesabi bugun saat 20:00 e kadar oylama surecek bu tahmin anketi:D

AkiliBidik

AkiliBidik

Üye
İos 7 çıksınds :D

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
şimdi 3gs ye gelmiyecek dimi bu ıos7 ozaman 3gs için en son sürüm 6.1.3 mü

AkiliBidik

AkiliBidik

Üye
ios 7 güncelleyince ugulamalar gidermi çok değerli oyunlar var birdaha indiremem fifa 13 , gangsatr , vice city nova felan varda

ozakin70

ozakin70

Üye
    Konu Sahibi
ios 7 güncelleyince ugulamalar gidermi çok değerli oyunlar var birdaha indiremem fifa 13 , gangsatr , vice city nova felan varda
Hayır bilgilerinize hiç bir şey olmaz ama il zamanlar oyunlarda belki sorun yapabilir ma zamala düzelir güncellemelerlearkadaşlar diğer bi yönden ucuz iPhone da yıla damga vurabilir gibi sonuçta bu cihazıda Apple yapıyor ve kalitesiyle stabilitesiyle ön plana çıkan bi firma yani eğer diğer ürünleri gibi kaliteli yaparsa patlama yapar diye düşünüyorum sizlerin düşüncesi nedir?

• Beğen
Tepkiler: AkiliBidik
ozakin70

ozakin70

Üye
    Konu Sahibi

KcygtYsn

KcygtYsn

Üye
Süper yaaa

ozakin70

ozakin70

Üye
    Konu Sahibi
evet lansman bitti ben 5S e hayran kaldım özellikle şampanya rengi bir afet;D

ozakin70

ozakin70

Üye
    Konu Sahibi
Içki kullanmıyor ve renklerini de bilmiyorum kusura bakma :)
he ben zaten su gibi içerim ;D bende sitelerden duyduklarımla konuuyorum tanıtımında şampanya rengi diye duyuruldu ben de orjinal ismini kullandım yoksa işim olmaz;D

KcygtYsn

KcygtYsn

Üye
he ben zaten su gibi içerim ;D bende sitelerden duyduklarımla konuuyorum tanıtımında şampanya rengi diye duyuruldu ben de orjinal ismini kullandım yoksa işim olmaz;D
Bende hep altın kasa diye duydum fiyatıda 3 bin gerçek altın olması muhtemel :)

ozakin70

ozakin70

Üye
    Konu Sahibi
Bende hep altın kasa diye duydum fiyatıda 3 bin gerçek altın olması muhtemel :)
oradaki altın kaplama gerçek 24 ayar altın değil 18 14 bile değil zaten yapamazlarda ;D sadece boyanın rengi bunun bu fiyata imkansız olduğunu söyleyebilirim yanılmayın altın kasa diye hele altın bukadar yüksekken bide işçiliği filanı fırtı eklense Türkiyey ye giremezdi:thumbup:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt