Yeni 41MP'lik Nokia "EOS" Bu Yaz Amerikada !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ardacumhur

ardacumhur

Üye
    Konu Sahibi
Yeni 41MP'lik Nokia "EOS" Bu Yaz Amerikada !
İşte Yeni Nokia EOS!

Guardian'ın son haberlerinde(habere BURADAN ulaşabilirsiniz) adı geçen Nokia'dan yeni haberler sızmaya devam ediyor.Nokia 41 Megapiksel kameralı "EOS" kod adlı cihazını hazırlıyor.ABD için
bu yaz piyasaya üst uç sınıf bir cihaz(amiral gemi) olarak sunulacak.

The Verge kaynağına göre bu ikinci bilgilerndirme bizlere cihazın
piyasaya sürümüne çok yaklaşıldığı mesajını veriyor.

Nokia'nın yeni telefonlarının tanıtımını yapmasını MWC 2013'de bekliyoruz.MWC 2013 konusuna ulaşmak içn tıklayınız.

Yaklaşık bir yıl öncesinde Nokia tüm piyasayı alt üst edecek bir kamerayı telefonunda kullanmıştı.Nokia PureView 808 ! Çektiği fotoğrafların büyüklüğü 5 megapikseldi ancak kullanılan sensör tam 41 megapiksellik bir canavardı.

Nokia bu avantajı unutmadı ve geliştirmeye devam etti.2012'nin sonlarında ise PureView Nokia Lumia 920'yi tanıttı.Özelliklı düşük ışık koşullarında yaptığı başarılı çekimlerle kullanıcıların beğenisini kazanan bu cihaz,ayrıca optik görüntü sabitleyici özelliğine de sahip.

Çok net olmamakla birlikte Nokia'nın bu Pureview karışımı cihazı kullanıp kullanmayacağını henüz bilmiyoruz.Eğer kullanırsa bu 'sağlam' fotoğrafları işlemek için de Qualcomm'dan iyi bir işlemci de istemek zorunda kalabilir.

EOS'un Muhtemel Özellikleri:

2012'nin başlarına döndüğümüzde Nokia yine buna benzer bir haberle(41MP Windows Phone) gündemi sarsmıştı.Ancak Windows Phone 7 ile istediği performansı yakalayamamış ve zaman kısıtlamasına rağmen daha esnek,dinamik ve güçlü bir sistem olarak Windows Phone 8'i çıkartmıştı.

Nisan aylarrında ortaya çıkan bu fotoğrafta 'sözde' bir pureview Windows Phone yer alıyor.Bu cihazın 25 Şubat'ta çıkması beklenen cihazla aynı olup olmayacağı ise büyük bir merak konusu.

Burada telefonun sarı renkte olduğunu görüyoruz.(Tahminlerimize göre bir kaç farklı renk seçeneği de mevcut olacak.)Bu renk seçimi çok ilginç çünkü bu fotoğraf piyasaya çıktığında
Nokia Lumia 920'nin çıkmasına 6 ay vardı!

Söylentilere Göre Teknik özellikler:
  • Kavisli camıyla HD görüntü sunan ekran teknolojisi,
  • 41MP sensör,Carl-Zeiss optik ve PureView teknolojisi,
  • 1080p video kayıt özelliği ve Zengin kayıt teknolojisi,
  • Adreno 320'li çift çekirdekli işlemci,
  • Windows Phone işletim sistemi

EOS mu Lumia Mı?

Bir diğer merak konusu ise cihazın Lumia olarak anılmaya devam edeceği mi yoksa yeni bir isim mi kazanacağı.Uzun süredir Nokia bu cihazın Lumia olacağını belirtiyor ancak bu tamamen farklı bir durum ve bu cihaz bazı yeni teknolojiler ve özellikler içeriyor.

Buna kısaca EOS Lumia diyebiliriz.Bu Finlandiyalı firmanın bu alandaki ilk cihazını merak ediyoruz.Muhtemelen Eos olarak karşımıza çıkacak.

İsmin ne önemi var?Eos ve kökenleri.

Eos hakkında çok fazla şey bulunmuyor.Şimdilik sadece Yunan tanrısı olarak biliyoruz.

Lumia ismi gibi 20.Yüzyıl sanatçılarından Thomas Wilfred'in
ışık sanatından ilham alındığını,Nokia'nın aynı tema üzerinden yola devam ettiğini görüyoruz.Işık! Bu açıdan Eos,Lumia markalaşması ile uyum sağlıyor.

Birkaç hafta sonra Barselona'da herşey açıklık kazanacak.Bizler de sizlere buradan haberlerini vermeye devam edeceğiz.Forumdan ayrılmayın ;)

• Beğen
Tepkiler: Web Designer, OttomaN TigeR, n000k ve 2 diğerleri

Türe

Türe

Üye
İğrenç bir tasarımı var :zzz: Umarım bu değildir.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Haber için teşekkürler kardeşim.
Ancak Lumia ailesinin isim değişikliğine uğrayacağını sanmıyorum.
Çünkü Nokia yetkilileri röportajlarında Windows Phone sistemini kullanan aileyi "Lumia" olarak adlandırdıklarını söylemişlerdi.

EOS Lumia diye bir tabir kullanılacağını da sanmıyorum.
"EOS" yalnızca çıkarılması planlanan bu cihazın kod adı...
Hatta bu kod adının uzun olarak açılmış şekli ve bir anlamı da olabilir ;)
Bu arada görsellerde yer alan resimler bir konsepte aitti sanırım.
"EOS"un öyle bir cihaz olacağına ihtimal vermiyorum.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Bence de Lumia ismi uzun bir sure değiştirilmeyecektir. Haber için teşekkürler,

papakudioflu

papakudioflu

Admin
snapdragon s4 pro 1.5ghz dual core,1gb ram,adreno320 gpu,4.7" puremotion hd+ ekran, 64gb'a kadar arttirilabilir 32gb dahili hafiza. 9-10mm kalinlik,130-150gram agirlik,2300-2600mah batarya,dts ses chipi,minimum 16mp pureview arka 2mp ön kamera. :hmmm

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
snapdragon s4 pro 1.5ghz dual core,1gb ram,adreno320 gpu,4.7" puremotion hd+ ekran, 64gb'a kadar arttirilabilir 32gb dahili hafiza. 9-10mm kalinlik,130-150gram agirlik,2300-2600mah batarya,dts ses chipi,minimum 16mp pureview arka 2mp ön kamera. :hmmm

Her şeye el atmışken ram ve işlemciye de elleseler bari :kıskıs:
WP'de çok lazım değil ama fazlası göz çıkarmaz :eller:
Gerçi ram ve işlemci hemen hemen aynı kalacak sanırım.
Söylentiler de bu ikisi dışında diğer özelliklerde revizyona gideceklerini gösteriyor.

papakudioflu

papakudioflu

Admin

Her şeye el atmışken ram ve işlemciye de elleseler bari :kıskıs:
WP'de çok lazım değil ama fazlası göz çıkarmaz :eller:
Gerçi ram ve işlemci hemen hemen aynı kalacak sanırım.
Söylentiler de bu ikisi dışında diğer özelliklerde revizyona gideceklerini gösteriyor.

siz yine de benden duymuş olmayin:kıskıs:
Ama yine de benim aklimi kurcalayan,Nokia'nin sadece bu şekilde basit donanim iyileştirmeleriyle yetinmeyecegidir. Ya şok edici bir teknolojiyi on plana cikaricaklar ya da aykiri bir tasarimla dikkatleri topluyacak.

roadrunner2635

roadrunner2635

Üye

Tahmini çıkış fiyat ne olur acaba ? Ayrıca ses cipi değişik mi Lumia 920'den ? Daha mı iyi ses verir kulaklığa ?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Tahmini çıkış fiyat ne olur acaba ? Ayrıca ses cipi değişik mi Lumia 920'den ? Daha mı iyi ses verir kulaklığa ?

tecrube ve bazi duyumlara dayanarak tahminlerimi yazdim. Fiyatinin lumia920'den yuksek olmasi buyuk ihtimal. Cunku Nokia bu sefer tarafli tarafsiz kimsenin laf soyleyemiyecegi bir cihaz cikartmak istiyor.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
zannetmiyorum ama olabilir de. Grafen daha yeni bir teknoloji değil geçen yıldan beri konuşulan tartışılan bir olay.

roadrunner2635

roadrunner2635

Üye

tecrube ve bazi duyumlara dayanarak tahminlerimi yazdim. Fiyatinin lumia920'den yuksek olmasi buyuk ihtimal. Cunku Nokia bu sefer tarafli tarafsiz kimsenin laf soyleyemiyecegi bir cihaz cikartmak istiyor.

Peki ses çipi ve kulaklık ses kalitesi nasıl olur 920'ye göre ?

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Igrenc Bir Tasarimm =S
Haber Icin Tesekkurlerr

papakudioflu

papakudioflu

Admin
roadrunner2635

roadrunner2635

Üye
daha iyi olur diye tahmin ediyorum.çünkü Nokia'nın müzik servislerine önem vermesinin de bazı sonuçları olucaktı bunlar.

Haydaa. Beklesem mi acaba ? Fiyat nasıl olur ki. Of çok kötü bir şey bu ya :D

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye

Tasarım bu olmayacak di mi :hmmm

Bu tasarım bir konsepte ait diye hatırlıyorum.
Muhtemelen photoshop benzeri bir programda "Nokia PureView 808" modelinin üzerinde oynama yapılarak ortaya çıkarılmış.
Çıkacak olan modelin tasarımının bu şekilde olması çok düşük bir ihtimal.

ardacumhur

ardacumhur

Üye
    Konu Sahibi
Bu tasarım Nokia Lumia'nın çıkmasından bile 6 ay önce yapılmış bir tasarım :)

Artık tasarım anlayışları değişmiştir :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...