Yazıcı Güncellemelerini Mutlaka Yapın !

• 22 Temmuz 2014
  • 429 Okunma
  • 5 Cevap

1. Columbia Üniversitesi güvenlik araştırmacısı Ang Cui kullanıcıları yazıcı güncellemeleri konusunda uyardı. Hackerlar bu güncellemeleri atlayan kullanıcıların sistemlerine kolaylıkla erişebiliyor. Önce hedeflenen makineye bir pdf belgesi gönderiliyor, bu pdf belgesi doğrudan yazıcıyı hedef alıyor ve eğer yazıcı, komutları yerine getirirse makinenin işletim sistemini ele geçiriyor. Ang Cui nin yaptığı açıklamaya göre kullanıcılardan çok azı bunu bilerek güncellemeleri kuruyor, peki ya diğerleri ne yapsın ?..

Yazan: Bilişim Profesörü
    Mobil cihaz ile gönderdi
    Hermaphroditos ve -Empat- bunu beğendi.
  2. Oha :D
    Pek inanmadım

3. İster inan, ister inanma başına gelince görürsün :D

Mobil cihaz ile gönderdi
  4. Sen inanma Kadir İnanır :D :D :kop2:

Mobil cihaz ile gönderdi
    Bilişim Profesörü bunu beğendi.
  5. Sonra istediği şeyleri yazdırıyor mu veya yazdırdığınız belgelerimi görüyor
    ---
    Sonra istediği şeyleri yazdırıyor mu veya yazdırdığınız belgelerimi görüyor

iPhone ile gönderdi
  6. Bizim belgemizi bir şey yapmaz tabiki de zaten bizim PC lerimizi de ele geçirmez ama daha ciddi işle uğraşan firmalar için önemli olabilir diye haber babında paylaşmıştım. Çünkü bizim PC lerimizde en fazla counter, half life ya da işte uğraştığın işe göre programlar (flash,photoshop vs.) falan olur ama bu sorun genel olarak bir güvenlik açığı yani basit gibi görünüyor ama fark edilirse kötü sonuçlar doğurabilir zannımca.

Gulu Gulu bunu beğendi.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
11/12/2018 - 11:39