Yardımınıza ve fikrinize ihtiyacım var..

 • 13 Ekim 2012
 • 521 Okunma
 • 7 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Merhaba arkadaşlar,öncelikle konu doğru yerde değil ise özür dilerim. Nokia N8 kullanıcısıyım. Telefonları okulda metal kutu içine koyuyoruz yani 15-20 telefon açık kapalı karışık bir arada duruyor. ben telefonu koydum daha sonra aldım telefonu açtım ve ekranın yarısı kırmızı yarısı beyaz şeklindeydi. Kapatıp açtım düzeldi. Arada bir yine oluyor. Sebebi nedir? Yazılımsal bir sorun mudur donanımsal mı çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
   


  Yazan: tupyupp
 2. öncelikle konuyu symbian^3 cihaz destek bölümüne açmalısın.... yazılımsal sorunsa format at suitten yazılımı tekrar yükle veya flash at düzelir donanımsalsa ekran filmi zarar görmüş olabilir servisliktir
   
 3. Manyetik alanla ilgili bir problemin olacağını düşündüm. O kadar telefonun bir kutuda, olması ekrana zarar vermiş olabilir.
   
 4. Çok sık karşılaştığım bir sorun değil mazelock programı da bu sorunu yapıyor olabilir mi? çünkü genelde bu programı açtıktan sonra da olabiliyor. programı sildim şimdilik problem yok. Mesaj yazmanın dışında. Mesaj yazdıktan sonra sürekli mesajı erteliyor 10 mesajda 2-3 kez başıma gelebiliyor bunun sebebi ne olabilir? :( İlginiz için teşekkür ederim..

  Konuyu taşımayı beceremedim. :/
   
 5. Konuyu Moderatörler taşır sen taşıyamazsın ama konu burda kalmalı zaten şimdilik. Soft format at. :)
   
 6. Soft format nedir? Nasıl atılır ve neler silinir? Biraz yabancıyım bu işlere :) Özellikle mesaj işi çıldırtıyor insanı. bir mesaj yazıyorum gönder diyorum telefonu bırakıyorum 10 dakika sonra fark ediyorum ki mesaj gitmemiş giden kutusunda duruyor tekrar mesaja gelip gönder diyorsun falan çok sıkıcı gerçekten :vur
   
 7. Soft format yada flash cozum degil.
  Cihazi metal kutuya koymaniz zaten kendi basina hata bundan vazgecin yada cihazi kapatarak koymalisin.
  Cihazda bircok diyotlar manyetik alan olusturur oda metal bir kutuda durursa alan daralir be her bir diyot kendi ekseninde toplar ve cozulmeai hatalara neden olur.
  Tek care baska konulcak bir alan bulmaniz.
   
 8. Zaten kapatarak koyuyorum. Ilginiz için çok teşekkür ederim şu mesaj problemine de bir çözüm bulsanız süper olacak her şey için teşekkürler..
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/12/2018 - 15:12