Pocophone F1 Root Atma ve TWRP Yükleme

 • 15 Mart 2019
 • 36 Okunma
 • 0 Cevap


 1. Dünyanın en ucuz Snapdragon 845 işlemciye sahip amiral gemisi Pocophone F1 hem dünyada hemde ülkemizde büyük bir ses getirmişti. Sahip olduğu üst düzey özellikleri çok uygun bir fiyata müşterilerine sunan Xiaomi, oluşturduğu yeni Poco markası ile piyasaya çok dikkat çekici bir model sunmayı başarmıştı. Şuanda ülkemizde hem resmi olarak hemde ithalatçı firma garantili olarak satışta olan Poco F1 yaklaşık 2500 Türk Lirası civarında bir fiyat ile satılıyor.

  Bu yazımda sizlere Poco F1 root atma ve Poco F1 twrp yükleme işlemleri nasıl yapılıyor kısaca onu anlatacağım. Öncelikle aşağıda yer alan işlemler sonucunda cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir yazılımsal veya donanımsal sorundan ben veya maxicep.com sorumlu değildir. İşlemlere başlamadan önce telefonunuzda yer alan bütün dosyaların bir yedeğini alın. Çünkü kilit açma işlemi sırasında telefonunuz sıfırlanacaktır.

  Pocophone F1 TWRP Yükleme

  İlk olarak BURAYA tıklayarak Poco F1 bootloader kilidi açma işlemini yapın. Sonrasında BURAYA tıklayarak bilgisayarınıza adb driver dosyalarını yükleyin. Ardından BURAYA tıklayarak Poco F1 twrp recovery dosyasını bilgisayara indirin ve adını recovery.img olacak şekilde değiştirerek adb klasörünün içine atın. Telefonunuzu tamamen kapatın. Ses kısma + güç butonlarına aynı anda basarak telefonunuzu fastboot modunda açın ve bilgisayara bağlayın.

  Sonrasında cmd ekranını adb driver yüklü olan ( recovery attığınız klasör ) yerde açın. Öncelikle
  Kod:
  fastboot devices
  kodunu yazın. Sonrasında
  Kod:
  fastboot flash recovery recovery.img
  kodunu yazın ve enter butonuna basın. Birkaç saniye sürecek işlemin ardından Poco F1 recovery yükleme işlemi bitecektir.

  Pocophone F1 Root Atma

  Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra BURAYA tıklayarak ve BURAYA tıklayarak Poco F1 root dosyasını indirin. Her iki zip dosyasını da direkt olarak telefonunuzun hafızasına atın. Ardından telefon kapalıyken ses açma + güç butonlarına aynı anda basarak twrp recovery menüsünü açın. Buradan Yükle ( Install ) kısmına gelerek önce Verity dosyasını seçin ve yükleyin. Sonrasında Magisk dosyasını seçin ve yükleyin. Telefonu yeniden başlatın ve kullanmaya başlayın. Poco F1 root atma işleminden sonra root checker benzeri uygulamalar ile root yetkisini kontrol edebilirsiniz.
   


  Yazan: Buğra

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
25/03/2019 - 17:29