Yapacağım yayın için düşüncelerinize ihtiyacım var !

Sponsorlu Bağlantılar

Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
    Konu Sahibi
Yapacağım yayın için düşüncelerinize ihtiyacım var !
Esenlikler arkadaşlar,

Ses veya görüntü kaydı biçiminde, süresi 30 dakika-1 saat arasında değişen haftalık video paylaşacağım bir YouTube kanalı veya Podcast yayını hazırlamayı düşünüyorum.
Düşüncem şu: Geçmiş haftadaki gerçekleşen olayları (politik, ekonomik, güncel her neyse) yanımda sürekli değişen veya hiç değişmeyen tek bir arkadaşla (bir konuk daha getirebilirim) analiz edip yorumlama/üzerine konuşma şeklinde kayda alıp dinleyiciye sunmak. Bu düşünce; o haftaki göze çarpan gündem yapan makaleleri ve haberleri okuyup yorumlamak, gündemin yönünü değiştiren açıklama ve kararları yorumlamak gibi genişletilebilir bir düşüncedir. Her gün en az 2 gazete okuyorum.
Şimdilik görüntü kaydı ve yayını olanaksız gibi görünüyor çünkü yeterli donanımım yok ve bu durumda sadece ses kaydı yayınlamak durumunda olurum. İnsanlar eğer bilgisayar başındaysa YouTube sayfasına boş boş bakacaktır ben 1 saatlik bir şeyi YouTube'dan dinlemek izlemek istemem şahsen. Sizlerin de bu kanaatte olacağını düşünüyorum. Bu yüzden YouTube'dan ziyade süreli ses kaydı yayınlayıp paylaşabileceğim Podcast arenasını gözüme kestirdim.

Şimdi sorularıma geçelim:
1- Rantable mıdır? Tutar mı bu düşünce? (Tutmasa da elbet bir gün tutar ben yine de yapacağım inatla :) Rahatlamaya ihtiyacım var.)
2- Podcast için kendi siteme veya radyo hostingine ihtiyacım var mıdır?
3- Tekrar düşünmemi önerdiğiniz herhangi bir nokta var mıdır?

Lütfen herkes düşüncelerini yazsın ben de bu konu hakkındaki fikirlerimi olgunlaştırayım. Akıl akıldan üstündür derler :) Vereceğiniz tüm cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum :)

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Kardeşim düşünce çok güzel tebrik ediyorum inşallah hedefine ulaşırsın başarılı olursun. Ben hem sorularına cevap vereyim hem öneride bulunayım. Öncelikle bu olay tutar fakat oldukça fazla kişiye ulaştırman, sıkmaman ve ciddi olman gerekir. Yayın için youtube yeterli olacaktır kanaatindeyim ben. Sadece ses olacaksa hiç girme derim. En kötü güzel bir telefon kamerasını sabitleyip öyle kayıt alabilirsin diye düşünüyorum. Yalnız 1 saat çok fazla gibi bunu indirmen gerekecektir. Video sonuna o konu ile ilgili kısa sokak soruları gibi bişey olabilir mesela. Yalnız bu sokak videosu tarzında olan görüntüyü hem ekle hem ayrı yayınla. Bu şekilde güzel olacağını düşünüyorum. Tekrar başarılar kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: ghstr ve Quantal Quetzal
Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim düşünce çok güzel tebrik ediyorum inşallah hedefine ulaşırsın başarılı olursun. Ben hem sorularına cevap vereyim hem öneride bulunayım. Öncelikle bu olay tutar fakat oldukça fazla kişiye ulaştırman, sıkmaman ve ciddi olman gerekir. Yayın için youtube yeterli olacaktır kanaatindeyim ben. Sadece ses olacaksa hiç girme derim. En kötü güzel bir telefon kamerasını sabitleyip öyle kayıt alabilirsin diye düşünüyorum. Yalnız 1 saat çok fazla gibi bunu indirmen gerekecektir. Video sonuna o konu ile ilgili kısa sokak soruları gibi bişey olabilir mesela. Yalnız bu sokak videosu tarzında olan görüntüyü hem ekle hem ayrı yayınla. Bu şekilde güzel olacağını düşünüyorum. Tekrar başarılar kardeşim.

Uğraşıp da yazdığın için teşekkür ederim kardeşim. Mikrofonu telefona bağlamak sorun olmasa hiç durmazdım :) bugün çıkıp gezeceğim bende Lumia var dolayısıyla kamera iyi eğer Jack girişinden alabilecek mikrofon bulursam dadından yenmez :) sokak soruları çok klasik olur kardeş bir tek orada hemfikir değiliz...

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
yazdığın konularda bilgi sahibi isen kısa sürede tutmasada bir ilerleme kaydedersin, eski ve yeni olayları iyi biliyorsan bunu zaten kullanıcı alır ve ilerlemen için kitle oluşmaya başlar

• Beğen
Tepkiler: Quantal Quetzal
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Uğraşıp da yazdığın için teşekkür ederim kardeşim. Mikrofonu telefona bağlamak sorun olmasa hiç durmazdım :) bugün çıkıp gezeceğim bende Lumia var dolayısıyla kamera iyi eğer Jack girişinden alabilecek mikrofon bulursam dadından yenmez :) sokak soruları çok klasik olur kardeş bir tek orada hemfikir değiliz...
Ben teşekkür ederim mikrofonu tek başına girişe bağlayamazsın kardeşim. Sokak sorularını klasik tarzda yap demedim ki :D akıllı birisin değiştir geliştir :D

Emrah_-06

Emrah_-06

Üye
Bencede en iyi kitleye ulaşacağın yer YouTube dur. Fakat 1 saat gibi bi süre bastan sıkabilir. Belli bi kitleye ulaşıp sevildikten sonra istediğin kadar uzatabilirsin bu süreyi. Eğlenceli halede getirmeye çalış, ana haber bülteni gibi olmasın bence.

• Beğen
foreverthe

foreverthe

Üye
1 saatten sıkılır insanlar, şahsen ben sıkılırım mesala. Bence konuları ciddi yapabilirsin ama birde olaya bazı yerlerde yani uygun bölümlerde mizah ile süslersen çok daha izlenebilir olur her türlü kitleye ulaşabilir. Birde sonlarında anket yaparsan ya da daha iyi düşünceleriz falan filan yaparsan kitle seni sever. Birde yorumlara falan cevap vermeye çalış. Hadi inşallah başarılı olursun :bira:

• Beğen
Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
    Konu Sahibi
yazdığın konularda bilgi sahibi isen kısa sürede tutmasada bir ilerleme kaydedersin, eski ve yeni olayları iyi biliyorsan bunu zaten kullanıcı alır ve ilerlemen için kitle oluşmaya başlar

Uzun süredir yakın takipteyim kendi siyasetimi oluşturdum.

Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
    Konu Sahibi
1 saatten sıkılır insanlar, şahsen ben sıkılırım mesala. Bence konuları ciddi yapabilirsin ama birde olaya bazı yerlerde yani uygun bölümlerde mizah ile süslersen çok daha izlenebilir olur her türlü kitleye ulaşabilir. Birde sonlarında anket yaparsan ya da daha iyi düşünceleriz falan filan yaparsan kitle seni sever. Birde yorumlara falan cevap vermeye çalış. Hadi inşallah başarılı olursun :bira:

:bira: :bira: :bira: Sağolasın o konuları biliyorum söylemesi ayıp bende kaynak var

Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
    Konu Sahibi
Bencede en iyi kitleye ulaşacağın yer YouTube dur. Fakat 1 saat gibi bi süre bastan sıkabilir. Belli bi kitleye ulaşıp sevildikten sonra istediğin kadar uzatabilirsin bu süreyi. Eğlenceli halede getirmeye çalış, ana haber bülteni gibi olmasın bence.

Haber Bülteni şeklinde olmayacak. Yorum programına benzeteceğim biraz. Yarım saat uygun mudur hocam sizcrie

Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
    Konu Sahibi
Ben teşekkür ederim mikrofonu tek başına girişe bağlayamazsın kardeşim. Sokak sorularını klasik tarzda yap demedim ki :D akıllı birisin değiştir geliştir :D

Fikri değişen bir insanım

• Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Meslek nedir usta

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
uzun süredir takipteyim derken kaç sene ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
mesaj gereksiz ise konu ile alakasız ise silinir bununla sorumun bir bağlantısı yok :)

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR

Üst Alt