Yağız Avcı'nın dördüncü zaferi


Temperature

Temperature

Üye
    Konu Sahibi
Castrol Ford Team Türkiye, Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından Bolu'da düzenlenen Hitit Rallisi'nde de dört aracını finişe ulaştırarak çıkışını sürdürdü.
Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi sezonun dördüncü galibiyetine imza atarken Castrol Ford Team Türkiye, üç aracı ilk 10’da yer almayı başardı.

Castrol Ford Team Türkiye ekibi, Türkiye Ralli Pilotlar Şampiyonası lideri Yağız Avcı ve Türkiye Ralli Co-Pilotlar Şampiyonası lideri Bahadır Gücenmez, Ford Fiesta S2000 ile 37’nci Hitit Rallisi’nde sezonun dördüncü galibiyetine imza attılar. Zorlu parkurda aşırı sıcakla mücadele eden ekipler 111,60 km’si özel etap
olmak üzere toplam 292,71 km’yi geride bırakırken start alan 38 ekibin 34’ü finişe ulaşabildi. Castrol Ford Team Türkiye, tüm araçlarını finişe ulaştırma serisini sürdürerek Ford Fiesta otomobillerin dayanıklılıklarını da kanıtlamış oldu.

Bir özel etabın güvenlik gerekçesi ile normal geçildiği Hitit Rallisi’nde Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi genel klasmanda en yakın rakiplerini 37 saniye geride bırakarak podyumun en üst basamağında yer almaya hak kazandı. Hitit Rallisi’ne Türkiye Ralli Şampiyonası liderliğiyle start alan ikili, elde ettikleri zaferle şampiyonluklarını pekiştirmenin yanı sıra şampiyonadaki takipçileriyle de puan farkını açtı.

2010 sezonunda yarıştırdığı dört Fiesta otomobille önemli bir seri yakalayan Castrol Ford Team Türkiye, Hitit Rallisi’nde de tüm araçlarını finişe ulaştırdı. Genel klasmanda ekibin 3 aracı ilk 10’da yer alırken Türkiye’nin en genç pilotu Murat Bostancı, rallinin 4’üncü etabında yaşadığı bir şanssızlık sonucu genel klasmanda geriye düşse de, Hitit Rallisi’ni Gençler Klasmanı’nda ikinci sırada bitirdi. Co-pilotluğunu Onur Vatansever’in yaptığı Murat Bostancı, Türkiye Genç Sürücüler Şampiyonası’nda liderliğini sürdürüyor.

Hem Türkiye’de hem de dünyada bu sezon ilk kez parkurlara çıkan S2000 ile dördüncü zaferini geride bırakan Castrol Ford Team Türkiye, Ford Fiesta R2 otomobilleriyle yine pek çok güçlü dört çeker rakibini geride bıraktı. Emre Yurdakul-Burak Erdener ikilisi Hitit Rallisi’nde de en iyi iki tekerlekten çekişli yarışan ekibi olurken Boğaziçi Rallisi sonrasında Türkiye Ralli Şampiyonası Grup A ve Sınıf 7 Birinciliği’ni garantilemiş olmasına rağmen Hitit Rallisi’nde de bu sınıflarda liderliği kimseye bırakmadı.

Castrol Ford Team Türkiye’nin diğer genç ve yetenekli pilotu Orhan Avcıoğlu ve co-pilotu Burak Akçay, Ford Fiesta R2 ralli otomobilleri ile takım arkadaşları Emre Yurdakul-Burak Erdener ikilisinin hemen ardından finişe gelerek en iyi ikinci iki tekerlekten çeker otomobil ile yarışan ekip oldu.

Bu sezon yüzde 100’e yakın finiş oranı ile çok iyi bir sezona imza attıklarını ifade eden Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, “Bu sene tüm ekip adına çok büyük bir başarıya imza atıyoruz. Özellikle Fiesta S2000 gibi sadece Türkiye’de değil dünyada da ilk kez parkura çıkan Fiesta S2000 otomobilimizle dördüncü zafere imza attık. Diğer Fiesta’larımız ise sezon boyunca yüzde 100’e yakın finiş oranıyla dayanıklılıklarını kanıtlarken pek çok
daha güçlü dört çeker rakibi geride bırakmaları da, pilot ve co-pilotlarımızın yetenek ve deneyimlerini ortaya koyuyor. Ekip olarak bu başarılarımızı sürdürürsek, sezonu çok iyi bir sonuçla noktalayacağımıza inancım tam” dedi.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt