Boğaziçi Rallisi başladı!


Onur Saka

Onur Saka

Üye
    Konu Sahibi
Boğaziçi Rallisi başladı!


Avrupa Ralli Şampiyonası'nda (ERC) 2010 sezonunun 5. ayak yarışı olan Boğaziçi Rallisi (Bosphorus Rally) İstanbul'da verilen startla başladı.
İstanbul'un Anadolu yakası ile Kocaeli'deki hızlı ve düzgün zeminli toprak etaplardan oluşan ve 3 gün sürecek yarışın startı Bağdat Caddesi'nde verildi.
Suadiye ile Şaşkınbakkal semtleri arasında trafiğe kapatılan bölümde oluşturulan platforma start alan otomobilleri vatandaşlar da ilgiyle izlerken, şampiyona için 32, ulusal seri için 4 ve klasik seri için de 8 otomobil start aldı.
St Racing takımının İtalyan pilotları Luca Rosetti ve Chiarcossi 1, Corrado Fontana takımının İtalyan pilotları Corrado Fontana ve Nicola Arena 2, 2009 Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez de 3. sırada start aldı.
Boğaziçi Rallisi'nde Avrupa Şampiyonası'na kayıtlı 6 yabancı takım yarışacak.
Avrupa Ralli Şampiyonası ile birlikte Türkiye Ralli Şampiyonası'na da puan verecek organizasyon toplamda 251.3 kilometre olan 16 özel etapta gerçekleştirilecek. Ekipler 3 gün boyunca toplam 771.6 kilometre yol kat edecekler.
Bu akşam İstanbul'da olmak üzere 2 etapta yarışacak ekiplerin mücadelesi, 25 Temmuz Pazar günü Pendik'te sona erecek.
 

Benzer KonularMaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt