Yabancı Dil Öğrenmeye Alternatif Olarak?

Sponsorlu Bağlantılar

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
    Konu Sahibi
Yabancı Dil Öğrenmeye Alternatif Olarak?
Merhaba arkadaşlar, çoğu araştırmam sonucu beynimizin uyurken de algılama ve öğrenme yetisini sürdürdüğünü öğrendim. Üstelik o sırada zihin başka işlerle meşgul olmadığı için daha kolay kavrayıp, bilgileri daha hızlı öğreniyormuş. Düşündüm ki acaba sesli bir ingilizce sözlüğü gece yatarken kulaklıkla uyku boyunca dinlesem ne gibi etkileri olur? Olayı biraz daha araştırınca böyle parayla satılan setlerin olduğunu bile gördüm. Gece yatmadan önce kulaklığı takıyorsunuz. Uyanana kadar öğrenme gerçekleşiyor. Sizin fikirlerinizi öğrenmek istedim birde.. Denemeyi düşünüyorum..

-efşan

-efşan

Üye
Denemeye değer.

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
    Konu Sahibi
Bende öyle düşündüm.. Ama bir örneğini bulsam iyi olur. Parayla alma niyetim yok. Sanırım bir günde bin kadar kelime öğretiyorlar. Ve kelimeleri tekrarlı söylüyorlar. Seti incelemek lazım..

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Denenebilir Ama Uykudan Kalktıktan Sonra Bunu Günlük Hayata Nasıl Yansıtacağız, Yani Öğrendiğimiz Bir Kelimeyi Diyelim Hatırlama Olacak Mı ki :hmmm
Rüya Gibi Düşünüyorum Ben, O Yüzdende Zor Gibi

mcnpl4

mcnpl4

Üye
uyumaya baslarken ve uyanmaya yakin isliyo ve cok da iyi isliyo gece kulaklikla yatardim eskiden bazi sarkilari kendi bestem sandigim bile olmustu. daha sonra radyoda felan duyunca cok sasiriyodum

- - - Eklendi - - -

internet radyosuyla yabanci haber kanallari bulabilirsen daha faydali olur

-efşan

-efşan

Üye
İlk önce kalıpları öğrenmelisin ama. Hiçbir alt yapı yoksa o işlem de zor öğretir.
Kalıpları öğren, sonra o işlemi gece yahut gündüz yaparsın, farketmez.
Daha sonra da düşük seviye yabancı kitaplar alırsın.
Önce bir defa okursun, sonra kitabı tercüme edersin, sonra tekrar yabancı halini okursun.
Kolay kavramana yardımcı olacaktır.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
uyumaya baslarken ve uyanmaya yakin isliyo ve cok da iyi isliyo gece kulaklikla yatardim eskiden bazi sarkilari kendi bestem sandigim bile olmustu. daha sonra radyoda felan duyunca cok sasiriyodum

- - - Eklendi - - -

internet radyosuyla yabanci haber kanallari bulabilirsen daha faydali olur

İlginç :hmmm
Bende Deneyeceğim

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Ben geceleri Audiobook dinliyordum :) Uzmanlar dilin her zaman en iyi dinleyerek ogrenildigini soyler ki dogru.Biz bebekken kalem kitap acip dil ogrenmiyoruz.Duyabildigimiz kadar ogreniyoruz.Bu yuzden alginin gelismesinde duymak cok onemli.Surekli yerli insanlardan yerli dili duyman gerek.Ben oyle yapiyorum.

Uhops

Uhops

Üye
Öğrenmek istiyorsanız ilk önce cümle nasıl kurulur onu öğrenin. Zaten okulda öğretiyolar ama anlayan pek yok benim gibi. Ben çok fazla ingilizce kelime biliyorum yazan pek çok şeyi anlıyorum ama cümle kuramıyorum :) windows7 yi bile ingillizce kullanıyorum şuan.

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Ben de DVD Row buldum,Ultimate atmam gerek.Ben de dil bakimindan problem yok,daha da gelistirmeye bakiyorum kendimi.Seneye de sinava giricem zaten

Anil-D

Anil-D

Üye
bi deneyek

Üst Alt