Öneri Xperia Z5 antutu sonucu

Sponsorlu Bağlantılar

kralberk13

kralberk13

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Z5 antutu sonucu
test ettim antutu dan 62244 aldı nasıl sonuç

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bu Testler İle Cihazim İyi Kötü Demek Yanliş Bence

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
aynı fikirdeyim ama yapçak başka bişey varmı özellikleri dışında
Ne Bileyim Oyun Yükleme Olsun Kapnıp Açılma Olsun O Gibi Şeylerde Olabilir Bu Programlar Her Zaman Neti Göstermz Ki Hille Yapıldığınıda Bizzat Üreticiler Açıkladı

Buğra

Buğra

Admin
Şimdi size şöyle bir şeyler söyleyeyim htc samsung ve medıatek mtk işlemci firması hile yapıyor antutu da bu kanıtlandı hatta mtk hilesini bende biliyorum rom yaptığım için dıscoverye
Örneğin htc A 9 snap615 işlemci var normal şartlarda o işlemci kullanan benzer cihazlar 30-35 bin arasında alıyor ama htc one a9 fhd bir cihaz olmasına rağmen nedense 40-50k civarında puan alabiliyor çok ilginç bir şekilde :)

byAndroid

byAndroid

Üye
Şimdi size şöyle bir şeyler söyleyeyim htc samsung ve medıatek mtk işlemci firması hile yapıyor antutu da bu kanıtlandı hatta mtk hilesini bende biliyorum rom yaptığım için dıscoverye
Örneğin htc A 9 snap615 işlemci var normal şartlarda o işlemci kullanan benzer cihazlar 30-35 bin arasında alıyor ama htc one a9 fhd bir cihaz olmasına rağmen nedense 40-50k civarında puan alabiliyor çok ilginç bir şekilde :)
Yanlışin var. Hile olayları çok eskiden di. Şimdi yok öyle şeyler. Htc A9 Snapdragon 617 işlemci vardır ve daha performanslıdir. Bu arada bu puanların da önemi yok gerçekten. Önemli olan yazılım da biter bu iş. 20k puan alan bir telefon 40k alandan daha stabil olabilir. Normal kullanıma bak sen puanların önemi yok. Uygulama arası geçişler Chrome da 4-5 sayfa açıp geçişler yapma uygulama dan çıkarken vs tepkiler önemli.

Buğra

Buğra

Admin
Yanlışin var. Hile olayları çok eskiden di. Şimdi yok öyle şeyler. Htc A9 Snapdragon 617 işlemci vardır ve daha performanslıdir. Bu arada bu puanların da önemi yok gerçekten. Önemli olan yazılım da biter bu iş. 20k puan alan bir telefon 40k alandan daha stabil olabilir. Normal kullanıma bak sen puanların önemi yok. Uygulama arası geçişler Chrome da 4-5 sayfa açıp geçişler yapma uygulama dan çıkarken vs tepkiler önemli.
617 615 ile aynı işlemci teknik olarak tek farkı biri 150mb hız destekliyor diğeri 300mb internet hızı :)
GPu cpu hızları vs aynı cortex a53 var

byAndroid

byAndroid

Üye
617 615 ile aynı işlemci teknik olarak tek farkı biri 150mb hız destekliyor diğeri 300mb internet hızı :)
AZ da olsa fark var cpu da. Zaten Snapdragon 615 li bir cihaz 37-38k alırken Snapdragon 617 40k alıyor. Normal birşey aradaki küçük bir fark var. Biri htc A9 biride lenovo vibe p1 cihazların sonuçlar böyle. Anormal bişey yok

Koradam

Üye
Kernel olarak daha iyi ayarlamış olamaz mı ? Ayrıca bahsettiğin durum öyle ise Aosp tabanlı rom kurunca cihazın epey bi dusuk puan alması lazım

• Beğen
Tepkiler: 0343434 ve byAndroid

esgalci

Üye
Bu da benim 5s :D

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
konuyla alakasız ama @kralberk13 bir sorum olacaktı dh forumunda sürekli bahsediyorlar ses problemi vede parmak izi ile ilgili sorunlar varmış sen rastladınmı telefonda öle bir soruna :)

kralberk13

kralberk13

Üye
    Konu Sahibi
hayır parmak sensöründe herhngi bir sorun yok kapattım gerçi ekrana çift tıklayıp açıp kapatıyorum ayrıca ses çok gür müzikte konuşurkende seste problem yok
maşallah diyelimde nazar felan deymesin

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Tamamen kernel den kaynaklı sonuc, voltaj yülseltip calışma frekansı ile oynarsanız sonuc %70 artıyor.
OnePlus 2 ile aldıgım sonuc,

Üst Alt