Xperia Z1'imi uzun süre kullanmayacağım. Yardım!!!

Sponsorlu Bağlantılar

redmullet

redmullet

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Z1'imi uzun süre kullanmayacağım. Yardım!!!
LYS'ye hazırlandığımdan dolayı ders çalışmamı engelleyen telefonumu kapatıp Haziran'a kadar kullanmayacağım. Telefonumun bataryasında oluşacak bir sorun sonrasında bataryasını kendi imkânlarımla değiştirme şansım olmadığından bu konuda yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Bu işlem öncesi dikkat etmem gereken bir şey var mı ve telefonumu bu uzun süreli beklemeye bırakırken şarjı dolu mu yoksa boş mu olmalı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ExpertMurderer

ExpertMurderer

Üye
sıkıntı olduğunda ver bi telefoncuya değiştirsinler

redmullet

redmullet

Üye
    Konu Sahibi
Cevap için teşekkür ederim, ama ben sıkıntı olursa ne yapmalıyım diye sormadım. Sıkıntı oluşmaması için ne yapmalıyım diye sordum.

muxo

muxo

Üye
Bataryayı boş bir şekilde bırakma. Yarıya yakın (%80) dolu bir şekilde şarj et öyle sakla. Birde bataryayı cihazdan çıkarıp öyle sakla. Cihazla batarya kesinlikle ayrı dursun. İkisini Kuru nemsiz ve serin bir yerde sakla (buzdolabında değil )
Bu şekilde hiç bir sorun çıkmaz. Yıllarca bile bekler

redmullet

redmullet

Üye
    Konu Sahibi
Bataryayı boş bir şekilde bırakma. Yarıya yakın (%80) dolu bir şekilde şarj et öyle sakla. Birde bataryayı cihazdan çıkarıp öyle sakla. Cihazla batarya kesinlikle ayrı dursun. İkisini Kuru nemsiz ve serin bir yerde sakla (buzdolabında değil )
Bu şekilde hiç bir sorun çıkmaz. Yıllarca bile bekler
Maalesef Z1'in arka kapağı açılabilir olmadığından telefonla bataryayı ayrı tutma gibi bi şansım yok. Ama %80 olayını dikkate alırım. Cevap için teşekkürler.

tmytrnc_

tmytrnc_

Üye
doldurursun 2-3 gün bitmez eger kullanmazsan 2 gün de bir bak %15 te geri koyarsın yada sen ugrasmıycaksan yapabilecek birine verebilirsin

redmullet

redmullet

Üye
    Konu Sahibi
doldurursun 2-3 gün bitmez eger kullanmazsan 2 gün de bir bak %15 te geri koyarsın yada sen ugrasmıycaksan yapabilecek birine verebilirsin
Öneri için teşekkürler; en mantıklısı bu gibi.

• Beğen
Tepkiler: tmytrnc_
Cenqizhan.

Cenqizhan.

Üye
Sen bataryayi kullanmasan bile biter.yapicak bisi yok.yuzde 50 sarj et kapat bari.

Üst Alt