Xperia z sugeçirdi ve aksilikler ard arda.. Acill

Sponsorlu Bağlantılar

asdasdres

Üye
    Konu Sahibi
hala bi sonuca varamadım ne kullanıcı hatası dediler nede bu telefon açılmıs garanti dışı diye bişey söylediler bekliyoruz pazartesiyi

Invoke

Invoke

Üye
böyle değişik değişik yorum yapmayın arkadaşlar.olay benim başımdan geçmiş olsa sana derim ki telefon benim değilmi istediğim gibi kullanırım canım sıkıldıkça suya sokarım zaten telefon suda tanıtılıyor bunun bir amacı var heralde adam 160 cm nin yarısa kadar da sokmadım diyor neyse konuya döneyim

telefoncuya gitmeden servise gönderseydin büyük ihtimal ya yeni telefon yada sorunları giderilmiş olarak gelen bir telefonun olurdu kardeşim ve büyük ihtimalde servis telefonun açıldığını anlar kayıtlara bakar daha önce servis görmüşmü diye. ki görmemiş kullanıcı hatası diyip yollarlar malesef :/ şahsi düşüncem budur

Aynen, belirtilen şartların dışına çıkmadıktan sonra su geçirmemesi lazım. Ben de olsa Z ben de suya sokardım :D

taylan08

Üye

Aynen, belirtilen şartların dışına çıkmadıktan sonra su geçirmemesi lazım. Ben de olsa Z ben de suya sokardım :D

ben telefonun her özelliğini kullanmak isterim su geçirmeyen telefonu su geçirir diye suya sokmamak olmaz :D

Invoke

Invoke

Üye
Yani adamın dediğine göre 80cm bile değilmiş ki sorun olmaması gerekirdi, adamlar tanıtımını akvaryumda, banyoda filan yaptılar. Japonya da çıplak kızlarla birlikte telefonu duşa sokup suda yıkamayı biliyorlar. :D
Hatta istanbulda boğaza soktular bu telefonu, derinde olmasa da deniz suyuydu. Bunu başka insanlar yapmadı ki, sony kendisi yaptı.
Onun için servisin bakmaması adilik olur ama artık telefon açılmış... :/ Gerçi bazı yorumlara göre su geçirmiş, sony kabul etmemiş... Ayıp etmiş.

forcerecon

forcerecon

Üye
Merhaba;
Telefonu açtırdığın için açıldığını her türlü anlarlar.İçinde bir kağıt oluyor kapaklara yapışık.Kapak açılır açılmaz kağıt soyuluyor ve açıldığı belli oluyor.2. olarak telefonun içinde bir beyaz kağıda benzer yer var kulaklık kapağını yada şarj kapağını açtığınızda görürsünüz beyaz küçük diktörtgene benzer bir kağıt.O kağıda su deydiğinde kağıt pembemsi bir renk alır ve telefonun su teması geçirdiği anlaşılır bu kağıttan elbetteki telefonun içindede var ve su içeri sızmışsa veya kağıda değmiş ise garanti bunu yine anlar.Ama arkadaşlarında dediği gibi sen bunu 7 iş günü nedeni ile geri verirsen garanti telefonu kontrol etmez ise bu nedenden yenisini alırsın fakat başka türlü çağren yok.Ayrıca arkadaşlar telefon su geçirmiyor diye sualtı kamerası olarak kullanmanında bir anlamı yok.Sıvı geçirmemesi üstüne su döküldü veya çay döküldü gibi mazeretler için yapılmış birşey deniz altında balıkları çekin diye değil.Bu yüzden fazla bir derinlikte uzun süre kalamıyor.

İyi Forumlar..

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Aynen arkadaşlar zaten incelerseniz max. 1 Mt. ve 30 Dk. durabiliyor suyun altında..

mythRex

mythRex

Üye
su geçirmesini garanti kapsamaz 2 yı lgarantiniz var her 1.5 yıl kullanıp telden sıkılan kapağı açsa suya soksa su geçirdi diye servise verse adamalr hangi biriyle uğraşıcaklarki telefon suya dayanıklı evet fakat net oalrak su geçirmez diye bir garanti vermiyor bnm anladığım kadarıyla sony forumlarda su geçirip garantiden faydalanan görmedim henüz. son oalrakta inanılır gibi değil 1850 civarı para verip tel alıyorsun 4. gün ilk sorunda sıradan bi teknik servise götürüyorsun helal olsun valla ne diyim

Son düzenleme:
enver_techno

enver_techno

Üye
Bağlantı noktalarında en ufak bir iz varsa anlarlar ve kullanıcı hatası deyip yüksek masrafı sana mal ederler . Geçmiş olsun demekten başka çare yok kardeşim :(