Xperia Z-de hangi oyunlar kasır?

Sponsorlu Bağlantılar

orhan424

orhan424

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Z-de hangi oyunlar kasır?
Yakında Z alıcam.Oyun heveskarıyım.Gameloft oyunlarını çok seviyorum.Zde böyle kasma ve ya oyundan atma gibi sorunlar olur mu?

Invoke

Invoke

Üye
Bence alma gardaş, kalsın. Ben alacaktım vazgeçtim mesela.

- - - Eklendi - - -

Bak bir konuda şöyle bir şey yazmıştım tam da bu sebeplerden vazgeçtim:

"HTC One, alın bence de. Tek kusuru bana göre: Alüminyum kasası. O da nasıl kusur? Kolay çizilir, biraz koruyacaksınız, kılıfla filan kullanacaksınız. Bu kadar. Onun haricinde alüminyum ısıyı daha iyi yayar. 1080p ekranı var ikisinin de ama Z'nin işlemcisi 720pye uygun. 1080p biraz geri de kalacaktır. Bu yıl olmasa önümüzdeki yıl. Çok oyun oynamıyorsanız sorun olmaz ama "oyun oynarız tabi o kadar para veriyoruz" diyorsanız, Z ileri ki oyunlarda daha düşük performans verecektir.
Su geçirmiyor, dayanıklı camı var, filan ama şunu bilin: dayanıklı cam. Kırılmaz cam değil kıran yine kırıyor. Ayrıca ekran demişken HTC One'ın IPS ekranı, Z'nin ekranından daha güzel bir görüntü sunacaktır. Bravia Engine filan fayda etmez. Bir Xperia kullanıcısı olarak söylüyorum bunları.
Sesi de az çıkıyormuş (test etmedim.) ama lüzum yok zaten One'dan iyi ses vermesi imkansız.
Su geçirmeme olayına tekrar gelirsek: internette bazı yerlerde yazıyor z su geçirdi diye. Açıkcası ben inanmıyorum bunlara ama kapakları düzgün kapattığınız da geçirmez. Kapakların kolay kolay kırılacağını da sanmam ama şu var: ne kadar gerekli bir özellik? Evet hoş bir özellik ve biraz cezbediyor, ama üstte yazdıklarıma bakarsak daha kaliteli ekran dedik daha yüksek performans dedik, sizce performans önemli yoksa Z'yi akvaryuma atıp eve gelenlere hava atmak mı? Z eğer qualcomm 600 ile gelseydi o zaman Z derdim. Ama şuan demiyorum.
Z'nin tek artısı geliştirmeye daha müsait olması diye düşünüyorum. Bir de tasarımı daha güzel, bana kalırsa. Kamera konusuna da değinirsek, ben Z'nin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ama çok fark yok, ayrıca HTC One da yazılımsal özellikler eklenmiş, kamerasına...
Ayrıca denize de sokabilirsiniz, ama tuzlu su sony tavsiye etmiyor ve şöyle diyor: "kurumadan normal suyla yıkayın."
Denizde gezdirdikleri videosu vardı, Z'nin gayet başarılı iş çıkarıyor. Kutuplarda da vardı. O da güzeldi.

Aslına bakarsan ikisi de pişman etmez... Dediğim gibi Z'nin performansı ilerde daha çabuk düşecektir, donanımı bir tık geride. Geri dediğim dandik değil Nexus 4'ün işlemcisini kullanıyor. Ama fark şu nexus 4 720p, Z 1080p yarın bir gün çıkacak oyunda "vay efendim o kadar para verdik böyle iş mi olur? " diyebilirsiniz. Ha yine açar, çalıştırır, her türlü, ama Oneda High oynarken Z medium oynar. Ya da İkisi de high oynar, One daha performanslı olur? Anlatabilmişimdir, umarım."

- - - Eklendi - - -

Ben eylüldeki fuarda sonynin duyurcağı yeni telefonu bekliyorumi Xperia Honami, acelen yoksa bekle derim.
Ha şimdi alacaksan da Nexus 4 al daha iyi ya da htc one.
Z alma derim oyun ağırlıklıysan, yoksa teli ben de çok beğendim, tasarımı, kamerası, su geçirmemesi vs. Ama donanımı beklediğim gibi gelmeyince hevesim kursağımda kaldı :D

- - - Eklendi - - -

Yani ileriki yıllarda özellikle daha geri kalacaktır, daha çok az performans verecektir, rakiplerine göre, o kadar para veriyoruz bence değmez :D

orhan424

orhan424

Üye
    Konu Sahibi
Bence alma gardaş, kalsın. Ben alacaktım vazgeçtim mesela.

- - - Eklendi - - -

Bak bir konuda şöyle bir şey yazmıştım tam da bu sebeplerden vazgeçtim:

"HTC One, alın bence de. Tek kusuru bana göre: Alüminyum kasası. O da nasıl kusur? Kolay çizilir, biraz koruyacaksınız, kılıfla filan kullanacaksınız. Bu kadar. Onun haricinde alüminyum ısıyı daha iyi yayar. 1080p ekranı var ikisinin de ama Z'nin işlemcisi 720pye uygun. 1080p biraz geri de kalacaktır. Bu yıl olmasa önümüzdeki yıl. Çok oyun oynamıyorsanız sorun olmaz ama "oyun oynarız tabi o kadar para veriyoruz" diyorsanız, Z ileri ki oyunlarda daha düşük performans verecektir.
Su geçirmiyor, dayanıklı camı var, filan ama şunu bilin: dayanıklı cam. Kırılmaz cam değil kıran yine kırıyor. Ayrıca ekran demişken HTC One'ın IPS ekranı, Z'nin ekranından daha güzel bir görüntü sunacaktır. Bravia Engine filan fayda etmez. Bir Xperia kullanıcısı olarak söylüyorum bunları.
Sesi de az çıkıyormuş (test etmedim.) ama lüzum yok zaten One'dan iyi ses vermesi imkansız.
Su geçirmeme olayına tekrar gelirsek: internette bazı yerlerde yazıyor z su geçirdi diye. Açıkcası ben inanmıyorum bunlara ama kapakları düzgün kapattığınız da geçirmez. Kapakların kolay kolay kırılacağını da sanmam ama şu var: ne kadar gerekli bir özellik? Evet hoş bir özellik ve biraz cezbediyor, ama üstte yazdıklarıma bakarsak daha kaliteli ekran dedik daha yüksek performans dedik, sizce performans önemli yoksa Z'yi akvaryuma atıp eve gelenlere hava atmak mı? Z eğer qualcomm 600 ile gelseydi o zaman Z derdim. Ama şuan demiyorum.
Z'nin tek artısı geliştirmeye daha müsait olması diye düşünüyorum. Bir de tasarımı daha güzel, bana kalırsa. Kamera konusuna da değinirsek, ben Z'nin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ama çok fark yok, ayrıca HTC One da yazılımsal özellikler eklenmiş, kamerasına...
Ayrıca denize de sokabilirsiniz, ama tuzlu su sony tavsiye etmiyor ve şöyle diyor: "kurumadan normal suyla yıkayın."
Denizde gezdirdikleri videosu vardı, Z'nin gayet başarılı iş çıkarıyor. Kutuplarda da vardı. O da güzeldi.

Aslına bakarsan ikisi de pişman etmez... Dediğim gibi Z'nin performansı ilerde daha çabuk düşecektir, donanımı bir tık geride. Geri dediğim dandik değil Nexus 4'ün işlemcisini kullanıyor. Ama fark şu nexus 4 720p, Z 1080p yarın bir gün çıkacak oyunda "vay efendim o kadar para verdik böyle iş mi olur? " diyebilirsiniz. Ha yine açar, çalıştırır, her türlü, ama Oneda High oynarken Z medium oynar. Ya da İkisi de high oynar, One daha performanslı olur? Anlatabilmişimdir, umarım."

- - - Eklendi - - -

Ben eylüldeki fuarda sonynin duyurcağı yeni telefonu bekliyorumi Xperia Honami, acelen yoksa bekle derim.
Ha şimdi alacaksan da Nexus 4 al daha iyi ya da htc one.
Z alma derim oyun ağırlıklıysan, yoksa teli ben de çok beğendim, tasarımı, kamerası, su geçirmemesi vs. Ama donanımı beklediğim gibi gelmeyince hevesim kursağımda kaldı :D

- - - Eklendi - - -

Yani ileriki yıllarda özellikle daha geri kalacaktır, daha çok az performans verecektir, rakiplerine göre, o kadar para veriyoruz bence değmez :D

Öncelikle teşekkür ederim.Tam razıyım.Htc one bizim ülkede Xperia zden 300Tl paha.E bu da çok.Oyun bakımından one iyi.Kameradan Z iyi.Teli hiç zaman suya sokmam.Bende ipad mini var.Onda gameloft oyunlarında kasmıyor ancak bazen oyundan atıyor.Zni kendime daha yakın tutuyorum.Söylediklerin doğru.Bana en iyi xperia z vs one videosu bulabilir misin?

Invoke

Invoke

Üye
Beklerim diyorsan bekle derim:

Sony 25 Haziran’da etkinlik düzenlemeyi planlıyor

Bence sonynin bu seneki bombası Z değildi, daha iyileri gelecek.

- - - Eklendi - - -

Usta youtubeu kullan ne diyim :D

Z oyunları açar zaten. Ama fps kaybı olur. 1080p ekrana göre yetersiz kalacak. Bir kaç yıl sonra kötü duruma düşecek, bence.

- - - Eklendi - - -

Videoya da lüzum yok ya bence izlersen, game performance şeklinde arat izle. Performansı dışında** ben olsam Z'yi alırdım.

- - - Eklendi - - -

Ki aralarında o kadar büyük fark da olmaz ya ikisi de adreno 320 kullanıyor, bana kalırsa htc one kötünün iyisi. Bu firmalar 1080p ekranlı telefonları erken çıkarttılar. Qualcomm 800 ve Adreno 330lu bir tel bekliyorum ben :D

- - - Eklendi - - -

Burda ne tanıtacağı belli değilmiş,
playstation ya da ultrabook ya da togari olabilirmiş. Ama 3. çeyrek sonlarına doğru gelir honami.

orhan424

orhan424

Üye
    Konu Sahibi
Beklerim diyorsan bekle derim:

Sony 25 Haziran’da etkinlik düzenlemeyi planlıyor

Bence sonynin bu seneki bombası Z değildi, daha iyileri gelecek.

- - - Eklendi - - -

Usta youtubeu kullan ne diyim :D

Z oyunları açar zaten. Ama fps kaybı olur. 1080p ekrana göre yetersiz kalacak. Bir kaç yıl sonra kötü duruma düşecek, bence.

- - - Eklendi - - -

Videoya da lüzum yok ya bence izlersen, game performance şeklinde arat izle. Performansı dışında** ben olsam Z'yi alırdım.

- - - Eklendi - - -

Ki aralarında o kadar büyük fark da olmaz ya ikisi de adreno 320 kullanıyor, bana kalırsa htc one kötünün iyisi. Bu firmalar 1080p ekranlı telefonları erken çıkarttılar. Qualcomm 800 ve Adreno 330lu bir tel bekliyorum ben :D

Nokia Androide geçseydi her bakımdan iyi olurdu bence
Yani her markanın kötü ve iyi yanları var.

Invoke

Invoke

Üye
Ama onun da özellikleri tam belli değil, qualcomm 600 ile gelirse kötü olur. :/
Xperia Z sizi idare eder aslına bakarsanız (şuan) :D Ama ilerde pişman edebilir.

- - - Eklendi - - -

Nokia Androide geçseydi her bakımdan iyi olurdu bence
ahauaha :D
O iş artık imkansız.

orhan424

orhan424

Üye
    Konu Sahibi
Ama onun da özellikleri tam belli değil, qualcomm 600 ile gelirse kötü olur. :/
Xperia Z sizi idare eder aslına bakarsanız (şuan) :D Ama ilerde pişman edebilir.

- - - Eklendi - - -

ahauaha :D
O iş artık imkansız.

2 yıl? :)
Her telimi 2yıldan 1 değişiyorum

Invoke

Invoke

Üye
Ha bir de custom rom işine filan gireceksiniz htc one da yapamazsınız, yaparsınız da sony kadar olmaz. Sony tüm kaynak kodları açık bırakıyor, böylece daha çok özelleştirme imkanın oluyor. XDA da çeşit çeşit sony için rom, mod vardır. Bence önemli bir özellik...

- - - Eklendi - - -

2 yıl? :)
Her telimi 2yıldan 1 değişiyorum

Şuan ne kullanıyorsunuz?
Valla, net bir şey diyemem sonuçta, ama bence 2 yıllık ömrü yok. Yani var da şöyle var: bir yılı çıkarsın sonrasında çıkacak yüksek performans isteyen oyunlar da yine açar oyunu ama htc one olsun galaxy s4 olsun Zden daha iyi performans verir.

orhan424

orhan424

Üye
    Konu Sahibi
Ha bir de custom rom işine filan gireceksiniz htc one da yapamazsınız, yaparsınız da sony kadar olmaz. Sony tüm kaynak kodları açık bırakıyor, böylece daha çok özelleştirme imkanın oluyor. XDA da çeşit çeşit sony için rom, mod vardır. Bence önemli bir özellik...

Kafam ağrıdı ya custom rom xda falan filan :/

Invoke

Invoke

Üye
Aceleniz yoksa bekleyin, diyorum. Eğer hemen alacaksınız da, alın yani 2 yıl sana idare eder. Ben biraz fazla ezdim galiba telefonu da öyle kötü değil, ama keşke sony 1080p değil de 720p ekran koysaydı sıkıntımız olmazdı :D
Ben olsam 2 yıl sonra değiştireceksem, idare eder yani. Sıkıntı yapmaz. Hem suya sokarsınız :D

orhan424

orhan424

Üye
    Konu Sahibi
Aceleniz yoksa bekleyin, diyorum. Eğer hemen alacaksınız da, alın yani 2 yıl sana idare eder. Ben biraz fazla ezdim galiba telefonu da öyle kötü değil, ama keşke sony 1080p değil de 720p ekran koysaydı sıkıntımız olmazdı :D
Ben olsam 2 yıl sonra değiştireceksem, idare eder yani. Sıkıntı yapmaz. Hem suya sokarsınız :D

Bişiy olmaz 2 yıl idare ederiz :) 2 yıla hep bakarsınız nasıl teller çıkar :)

Invoke

Invoke

Üye
Bişiy olmaz 2 yıl idare ederiz :) 2 yıla hep bakarsınız nasıl teller çıkar :)

Doğru diyorsunuz sürekli beklersek yeni duyurulacak olanı, zaten tel. alamayız. :D

Ama Honamiden ümitliyim Qualcomm 600 ile gelmesin, sony beni deli etmesin. :D

Şuan hangi telefonu kullanıyorsunuz?

orhan424

orhan424

Üye
    Konu Sahibi

doğru diyorsunuz sürekli beklersek yeni duyurulacak olanı, zaten tel. Alamayız. :d

ama honamiden ümitliyim qualcomm 600 ile gelmesin, sony beni deli etmesin. :d

şuan hangi telefonu kullanıyorsunuz?

n8 :'(
2 yıl durdu ama sap sağlam

Invoke

Invoke

Üye
Hmm. Bence alabilirsin Z'yi üzmez seni. İdare eder, madem beğenmişsin. Zaten ben de çok beğenmiştim de işte :D

- - - Eklendi - - -

Dur sana bir iki video koyam :D

Invoke

Invoke

Üye

IPS ekranın (HTC One) farkını gördün mü?

- - - Eklendi - - -

Ama bir şey ekleyim: o alttaki videoda adam xperia z'nin parlaklığını kısmış olabilir. Ben gidip inceledim, çünkü cihazı ekran bu kadar dandik durmuyordu, hoştu, güzeldi, netti.

- - - Eklendi - - -

dk 07:00 dan aç

- - - Eklendi - - -

Ayrıca Z'ye geçenlerde güncelleme geldi, kamerasında olan bir hatayı ve beyaz dengesini düzenlemişler, bu videolarda güncelleme yüklü değildir, çünkü eskiden çekilmiş videolar.

- - - Eklendi - - -

Bu da marifetleri :D

- - - Eklendi - - -

orhan424

orhan424

Üye
    Konu Sahibi

IPS ekranın (HTC One) farkını gördün mü?

- - - Eklendi - - -

Ama bir şey ekleyim: o alttaki videoda adam xperia z'nin parlaklığını kısmış olabilir. Ben gidip inceledim, çünkü cihazı ekran bu kadar dandik durmuyordu, hoştu, güzeldi, netti.

- - - Eklendi - - -

dk 07:00 dan aç

- - - Eklendi - - -

Ayrıca Z'ye geçenlerde güncelleme geldi, kamerasında olan bir hatayı ve beyaz dengesini düzenlemişler, bu videolarda güncelleme yüklü değildir, çünkü eskiden çekilmiş videolar.

- - - Eklendi - - -

Bu da marifetleri :D

- - - Eklendi - - -

Sağol.Yarın hepsine bakıcam.

Invoke

Invoke

Üye

Bunu izleyin bence.

- - - Eklendi - - -

Epey video koydum. :D İyi geceler, dilerim. Ben çıkıyorum.

- - - Eklendi - - -

Sanırım azerbaycandasınız, sizin orda daha geçtir saat :D

orhan424

orhan424

Üye
    Konu Sahibi

Bunu izleyin bence.

- - - Eklendi - - -

Epey video koydum. :D İyi geceler, dilerim. Ben çıkıyorum.

- - - Eklendi - - -

Sanırım azerbaycandasınız, sizin orda daha geçtir saat :D

Evet.Hepsine baktım en iyisi şu çıkolataya salması :D

Invoke

Invoke

Üye
Valla, hepsine baktın mı cidden? :D :D

- - - Eklendi - - -

Denizdeki videoda süper değil mi? Kutulardaki de... :D

- - - Eklendi - - -

Oyun performansı da kötü değil bana kalırsa, ama dediğim gibi bir htc one a göre geri kalır. nexus 4e göre geri kalır, neden aynı donanım ama 1080p ekran. Anlatabilmişimdir umarım?

- - - Eklendi - - -

tft ekranı çok abartıp kötülediler de ben sorun olduğunu düşünmüyorum. En iyi yanı tasarımı :D

- - - Eklendi - - -

Yanında ki o kapakçıklar falan çıkıntılı filan değil, dümdüz telefonu yanlamasına koyduğunda yani dik koyduğunda düşmüyor yani. Bence basit ama hoş şeyler :D

Üst Alt