Xperia Z 4.3 Root Ve rom Yükleme Bu Kadar Basit

Sponsorlu Bağlantılar

blackboyz

blackboyz

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Z 4.3 Root Ve rom Yükleme Bu Kadar Basit
Merhaba arkadaş lar size Xperia Z nin root ve rom işlemini kısaca anlatacağım çok uzun bi konu gibide görünse yapacağınız işlemler çok basit ve kolay işlemler sırasında oluşabilecek sorunlardan sorumlu değilim bunu belirteyim.

Şimdi Sırasıyla talimatları izlerseniz başarılı bir şekilde telefonumuzu rootlamış olacağız.
Gerekli Programlar
1- Flashtool programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz
Link:
2- Kingoroot programını bilgisayarımıza indirip kuruyoruz
Link:
3- 10.3.1.A.2.74 sürümü stock rom
Link:

10.4.B.0.569 kernel
Link:

4- XZrecovery.apk
Link:

5-BusyBox.apk
Link:
Root İşlemi
1- Kurmuş olduğumuz Flashtool programının klasörüne girip içinde firmwares klasörü bulunuyor bunun içine c6603_.274_3 Denmark .ftf ve C6603_10.4.B.0.569_Stripped.ftf dosyalrını atıyoruz.
2- Flashtool programını çalıştıralım flashmode dedikten sonra c6603_.274_3 Denmark .ftf dosyasını seçip flash butonuna basalım telefon kapalı durumda ses kısma tuşuna basılı tutarken usb kablasunu pc ye bağlıyoruz ve telefonumuz .274'e flashlamış olduk.
NOT: Bazı sitelerde Kernel dosyasınıda aynı şekilde flashlıyorlar ama ben gerek duymadığım için anlatmayacağım.İsteyen Aynı yöntemle flashlayabilir.
3- Flashlama işlemi bittikten sonra telefonumuzu açalım Ayarlar-Telefon hakkında-Derleme Numarası yolunu izledikten sonra Derleme Numarasına Artık Geliştiricisiniz diyene kadar Arka arkaya basalım
4- Geliştirici şeçeneklerinden Usb Hata Ayıklamayı işaretleyelim.
5- Kingoroot programını çalıştırıp ROOT butonuna basalım telefon kapanıp yeniden açıldığında root işlemi bitmiş olacaktır.
Not: menüde SuperSu programını görüyorsanız buraya kadar herşey iyi gidiyor devam edelim.
Recovery Yükleme
1- Busybox.apk kurduktan sonra açıp install dememiz gekiyor
2- XZRecovery.apk kurup İnstall Recovery diyoruz recovery işlemide bitmiş oluyor
NOT: Bu arada bu programları kurarken SuperSu bizden surekli izin isteyecek bizde haliyle izin vermemiz gerek :)

Costum Rom Yükleme
Costum Rom Link:
Not: Costum Rom Sd karta atınız

1- Telfunumuzun menüsünden XZRecovery programını çalıştırıp Rebot Recovery butonuna bastığımızda telefonumuz kapanıp recovery moda geçer.
2- Recovery Modda yapılacaklar
  1. advanced/wipe dalvik cache
  2. advanced/fix permissions
  3. wipe cache partition
  4. wipe data/factory reset
3- Costum Romumuzu install zip from internal sd card diyoruz.
Romumuzu seçiyoruz, üstüne tıklıyoruz ve açılan sayfada yes deyip romumuzu yüklüyoruz.

4- Yükleme işlemi bittikten sonra telefonumuzu kapatıyoruz
Kapatamayanlar için Güç Düğmesi - Ses açma tuşuna aynı anda basıp telefon 1 kere ve ardından 3 kere titrediğinde telefon kapanacaktır.
5- Flashtool programını açıp C6603_10.4.B.0.569_Stripped.ftf kerneliyle flash işlemini yapıyoruz.

Not: Costum rom şu siteden alıntıdır başka bir rom yüklemeniz halinde telefonunuz açılmayabilir. Eğerki açılmadı Flashtool programı ile .274 ile tekrar flashlarsanız telenunuz kullanıma açılacaktır.

Site:
Telefonumuz artık kullanıma hazırdır.

Hayırlı Olsun...

Şuan için linkleri başka sitelerden alıntı yaptım kendi upload larımı en kısa sürede yeni linklerle değiştireceğim.

Yönetici tarafından düzenlendi:

Üst Alt