Xperia Z 10.3.1.a.0.244 Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

eryaman

eryaman

Üye
    Konu Sahibi
paralık bi iş yokki internetten her bişiyin apk sı var zaten :D:D
neden geri döndürdün ki :Dkarakapak
-Flashtoolu kurdun ve flashtool driversdan flashmodu fastbootmodu ve xperiaznin olduğu seçenekleri işaretleyip flashtool driversıda kurdun.
bu işlem telefon pc ye bağlıykenmi yapılcak? bağlı degilken tıkladıgımda

21/054/2013 21:54:49 - INFO - List of connected devices (Device Id) :
21/054/2013 21:54:49 - INFO - List of ADB devices :
21/054/2013 21:54:49 - INFO - - none
21/054/2013 21:54:49 - INFO - List of fastboot devices :
21/054/2013 21:54:50 - INFO - - none

dior

Larismus

Larismus

Üye
bozulursa yenisini alır diye :D hatta varsa o kadar paran htc one al yapmayı dene. hep merak etmişimdir :D

Invoke

Invoke

Üye
paralık bi iş yokki internetten her bişiyin apk sı var zaten :D:D
neden geri döndürdün ki :Dkarakapak
-Flashtoolu kurdun ve flashtool driversdan flashmodu fastbootmodu ve xperiaznin olduğu seçenekleri işaretleyip flashtool driversıda kurdun.
bu işlem telefon pc ye bağlıykenmi yapılcak? bağlı degilken tıkladıgımda

21/054/2013 21:54:49 - INFO - List of connected devices (Device Id) :
21/054/2013 21:54:49 - INFO - List of ADB devices :
21/054/2013 21:54:49 - INFO - - none
21/054/2013 21:54:49 - INFO - List of fastboot devices :
21/054/2013 21:54:50 - INFO - - none

dior

Bağlıyken ya da değilken farketmez. Driverlar yüklenmiyor mu yani?
bozulursa yenisini alır diye :D hatta varsa o kadar paran htc one al yapmayı dene. hep merak etmişimdir :D

Root yaparken bozulan cihaz olmaz, en fazla yanlış yaparsın bir şeyi boot ekranında kalırsın tekrar uğraşırsın düzelir, yani cihazın pert olması 1850liranın çöpe gitmesi gibi bir olay yok. Bootloader açarsan ayrı tabi garanti dışı bırakır bootloader, ben z1 alıcam büyük ihtimalle, ilk gün rootlarım. :D

• Beğen
Tepkiler: eryaman
eryaman

eryaman

Üye
    Konu Sahibi
:) yok ya. Ne parası z yi alana kadar 1 yıl harçlık biriktirdim bide aileden destek aldım yoksa zor alırıdm bu telefonu :):) ama root atmayı düşünüyorum boat loader ı kapamıcam öle olunca 4.3 le.brraber normale döner telefon :)

Invoke

Invoke

Üye
:) yok ya. Ne parası z yi alana kadar 1 yıl harçlık biriktirdim bide aileden destek aldım yoksa zor alırıdm bu telefonu :):) ama root atmayı düşünüyorum boat loader ı kapamıcam öle olunca 4.3 le.brraber normale döner telefon :)

Kapalı zaten hacı, açmıcan :DBu arada kara papak, kara kapak değil :D

eryaman

eryaman

Üye
    Konu Sahibi
resimdeki gibi oluyo yukardaki devices sonra check drives e tıklıyorum resimdeki şey oluyo ehhehe evet karapapak mış :D:D:D:D: karakapak diorum sabahtan beri :D

Invoke

Invoke

Üye
Hacı C:Flashtool/Drivers/flashtool-drivers.exe çalıştırıp kurdun mu driverları? Cihazın bağlı olmasına gerek yok.ADB Driverlarının da kurulu olması gerekir, daha önce sony pc companion kurdun mu pcye? Kurduysan kuruludur. Kurmadıysan kur. Ya da bunu kur:

eryaman

eryaman

Üye
    Konu Sahibi
yoo kurmadım kuruyom şimdi :D:D sony pc companion 2.1 kurulu

Invoke

Invoke

Üye
yoo kurmadım kuruyom şimdi :D:D sony pc companion 2.1 kurulu

Tamam o zaman pc comp varsa, üstteki linke gerek yok. Sen flashtool/drivers/flashtool-drivers.exeden kuracaksın.Ben biraz afkyim, ama gelince veririm cevap. :D

eryaman

eryaman

Üye
    Konu Sahibi
tm kardeşm saol ben bi sorun oldukca yazarım acelem yok sorun olmasın telefonda yeterli :D:D

Invoke

Invoke

Üye
tm kardeşm saol ben bi sorun oldukca yazarım acelem yok sorun olmasın telefonda yeterli :D:D

Yanlış bir işlem yapmadıkça olmaz.Bakmak istersen doomlord'un orijinal konusu:

Burada da başta anlattığımı anlatmış:
423kerneli flashlayıp rootlayıp tekrar 244 flashlıyorsun diyor.

• Beğen
eryaman

eryaman

Üye
    Konu Sahibi
burda sağdaki kerneli işaretlicekmiyim ??

cavit63

cavit63

Üye
Hayır sagda hiç birşey işatetli olmayacak

• Beğen
eryaman

eryaman

Üye
    Konu Sahibi
-Animasyonlu bir ekran gelecek, cihazı pcden ayıracaksın. Kapatacaksın. Kapandıktan sonra, ses kısma tuşuna basılı tutarak kabloyu takacaksın. Flashmodda bağlanmış olacak ve işlem başlayacak. Bittiğinde kabloyu çekip, telefonu açabilirsin. Artık .423 kernelini flashladın. Flashtoolu kapat.
bu işlemi yaptım anca telefonun ayarlar menüsündeki telefon hakkı kısmında telefon sürümü hala 244 ? olmadımı yoksa zaten bölemi görünmesi gerekmekte ?

cavit63

cavit63

Üye
Öyle gözükür şimdi doomloardın tolkit 18 ile rootla tekrar 244 kernel ile flaşla

• Beğen
Invoke

Invoke

Üye
Yok hacı, işaretleme. Öyle görünsün boşver sen devam et.

• Beğen
eryaman

eryaman

Üye
    Konu Sahibi
peki runme_win.bat da açdım pencereyi şimdi ne yapıyım direk enter e mi tıklıyım yoksa 1-2-3-4-5- fln bi tuşu yazıpmı basmam gerekiyor ?

Invoke

Invoke

Üye
Hata ayıklaması ve bilinmeyen kaynakların açık ve telefon pcye bağlı ise
herhangi bir tuşa basman yeterli, sonra elleme, bir iki işlem yapacak. Rootlanmış olacak.PC comp. ve flashtool kapalı olsun.

• Beğen
eryaman

eryaman

Üye
    Konu Sahibi
bu şekilde bitti ve telefon kapandı kablo çekmeden tekrar normal şekilde açıldı telefon ama sen son menüde super us yok ? :(

Invoke

Invoke

Üye
Sanırım 423ü flashlayamamışsın.

• Beğen

Üst Alt