Xperia X10 FeraLab Romları ve Ana Konusu

Sponsorlu Bağlantılar

zızzz

zızzz

Üye
    Konu Sahibi
Xperia X10 FeraLab Romları ve Ana Konusu
Arkadaşlar size şimdi Xperia X10 için XDA gelişticilerinden birinin konusunu paylaşmak istiyorum.
Konunun sahibi FeraVolt tur.

Romların bir listesi aşağıdadır.

(28/02/2013)

(17/11/2012)

(02/06/2012)

(01/01/2013)

(17/01/2013)

Bu işlemlerin yapılabilmesi için Telefonun Rootlu olması gerekir.Bazı Romları için de Bootloader ının açık olması gerekir(Unlocked Bootloader).

Bu nedenle biraz dikkatli olun. Yanlış yapılan bir işlemden dolayı mesuliyet kabul etmem.

FGFC820

FGFC820

Üye
Kardeşim ben androide yeni atıldım :) şu ana kadar root ve xrecovery yükeye bildim. bu bootloader nasıl birşeydir? ben de rom yüklümük arzusundayım kaç seferdir fakat benim konuda da gördüğün gibi pek de başarılı değilim. Bunun kolay yolu varmıdır? nasıl ve nereden başlaya bilirim?

zızzz

zızzz

Üye
    Konu Sahibi
hangisini yüklemek istiyorsunuz ics harici diğerlerin de bootloader açmaya gerek yok.

- - - Eklendi - - -

Birde bu rom haricin de diğer romlarda bootloader ı açmana gerek yok.

- - - Eklendi - - -

Yani >>

>

bu romlarını bootloader ı kırmadan yükleyebilirsin.

FGFC820

FGFC820

Üye
kardeşim, FeraLab_New_Generation_ROM bu romu yüklemeye koydum. Elimde x10 (rootlanmış ve xrecovery yüklü) var. başka neler edinmem gerek?

zızzz

zızzz

Üye
    Konu Sahibi
başka bir şeye gerek yok şimdiye kadar cevap yazmadım xrecovery nin hata çıkaracağından dolayı

Şimdi xrecovery yi düzeltiysen romu aşağıdaki linklerden indir.

>>
ya da

İndir ve sd card a at zip halinde sonra telefonu kapatıp xrecovery ye gir

Sonra;

Factory Reset / yes (bu işlem telefondaki bürtün uygulamalar mesaj ve rehberin silinir.)

Wipe Cache Partition / yes

Advanced optiona girip Wipe Dalvik cache / yes

Advanced a girip Wipe Battery stats yapın / yes

Install Custom Zip ardından Choose from SD Kart a girip romu bul ve yükle işlem bittikten geri tuşu ile geri gelip reboot yap.

Sonra telefonu aç ilk açılış biraz uzun olur. Biraz kurcala ve kapat sonra update paketi kur bu sefer bu üstteki yerleri yapmayabilirsin direkt romu updateyi kur.

FGFC820

FGFC820

Üye
tamamdır kardeşim sağ olasın. deneyeceğim gece bunları... Sonucu bildiririm

zızzz

zızzz

Üye
    Konu Sahibi
olur ben buralardayım.

Yigit315

Yigit315

Üye
hocam hiç bilmeyenler temel şeyleri nerden öğrenecek? Bende x10 var. Yorumlarınızdan anladığım kadarıyla ilkönce rootlamam gerek cihazı. Detaylı anlatılmış linkler verirmisiniz acaba?

zızzz

zızzz

Üye
    Konu Sahibi
Fera ICS v4 e,
Fera New Generation Rom(NG Rom) 2.09 a
FeraKernel ICS v5.1 e,
FeraKernel GB v3.6 ya yükseltilmiştir.

zızzz

zızzz

Üye
    Konu Sahibi
Konuya Jb Kernel 1.7 eklenmiştir, Feralab v20 Stock Final sürümü v21 Unlimited veriyonuna yükseltilmiiştir.

zızzz

zızzz

Üye
    Konu Sahibi
sürümü eklenmiş ve kendi sitesini kullanıma açmıştır.

kadir2654

Üye
xpera x10 kullanıyorum. telefonum bir iki kez rom atmaya kalktığımda kapandı açılmadı açılırken de sadece ekranda sony ericson yazısı kaldı upload dan hallettim ama şimdi rot ve rom atmak istiyorum ancak beceremiyorum enson flash tool la denediğimde '' Please Accept root permissions on the phone '' hatasını almaya başladım daha doğrusu bu eskiden de vardı. bu işlerden anlamam yardımcı olacak arkadaşlar olursa benimle [email protected] adresinden iletişime geçerlerse çok sevinirim.

Üst Alt