Xperia S telefonumda RAM sorunumu var acaba ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cgrylmz7

cgrylmz7

Üye
    Konu Sahibi
Xperia S telefonumda RAM sorunumu var acaba ?
Arkadaşlar forumumuz olsun veya yabancı kaynaklı diğer siteler olsun araştırdım ama sıkıntımın çaresini bulamadım en sonunda konu açmakta karar kıldım.öncelikle aklıma takılan şey RAM.. benim telefonumda 1GB ram takılı olduğu reklam edilip yazılıp çiziliyordu.. bende bu özelliğinden dolayı bi nevi tercih ettim ama az önce ''system info'' adlı bi program indirdim kurdum kullandım,ram kapasitesi 697 mb olarak yazıyor. toplam ram 697 yazdığını görünce şok oldum. uygulamalar bölümünden girip tekrar baktım çıktım tekrar girdim telefonu açıp kapattım ama yok olmadı normal yerden girincede aynı gösteriyor. yani 1GB veya 1000 küsür mb değil rami.. bu neden böyle acaba kalan kısmı telefon kendisi falan mı kullanıyor diye düşündüm mesela bu androidden dolayımı böyle arkadaşlar ? sizlerde kendi telefonunuzda baksanız veya bildiğiniz birşey kesin eminseniz eğer söyleseniz yoksa yarın yine yetkili servise gideceğim işkillendim yani bu işten.. ayrıca benim işlemcimde 1.5 GHZ çift çekirdek olarak görünmesi gerekiyor ama o programda tek çekirdek 1.5 ghz olarak görünüyor acaba içindeki parçalarla mı oynadılar falan diye korku sardı yani içimi şuan?? ,,

LÜTFEN YARDIMCI OLUN YOKSA BU GECE UYUYAMAM :D

---------- Eklendi @ 03:38:05 ---------- Yazıldı @ 01:57:53 ----------

ya beyler kimsenin telefonu böyle değilmi yani 1gb yazan ram toplamda 1 gb mi görünüyor yine bana bilgi verebilirmisiniz ?

klongs

klongs

Üye
markaya gore degisiyor ama hicbirinde 1000 mb degil bir kismi osa gidiyor orn samsungta 834 mb htcde 768mb

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
arkadaşım öncelikle 697 ram miktarının görünmesi çok normal çünkü kalanını sistem kullanıyor hatta oyun uygulama vs. yükledikçe düşüyor benm telefonumda ortalama 450 mb falan ram kalıyordu boşta mesela yandex uygulamasını yüklersen spb shell 3d yaklaşık 100 mb ram kullanıyor

google play a benchmark yazdığında Quadrant Standard Edition bu programı yükle en iyisi bu diyebilirim

çift çekirdek olduğunu görürsn telefon daha yeni çıktı toplama çin malı yok içi değiştirlmş vs.. için çok erken daha okey için rahat olsun onlra çok takma sen ekranını iyi korumaya bak çabuk çizilebiliyor narin bir camı var

KayraBey

KayraBey

Üye
Takma kafana böyle şeyleri.Göremediğin kısımları sistem kullanır.Örneğin Galaxy Ace telefon hafızası 151 mb falan yazar ama aslında 180mb.kalan kısım sistem tarafından kullanılıyor çünkü.o kısmı özellikleri yazarken düşüyorlar.Senin telefonda tersi yapılmış.Tam bilgi verilmiş.Sistemin kullandığı kısımlar düşülmemiş.

cgrylmz7

cgrylmz7

Üye
    Konu Sahibi
turkcell bayisinden aldım telefonu garantili kutusunda herşeyiyle tamamen bir cihazdı içinden hiç bir şey eksik çıkmadı ama bu konu aklıma takıldı bende pek ihtimal vermedim ama işlemciyi tek işlemci ramide max 697 olarak yazınca şaşırdım.. kurcaladım ettim 3 4 farklı programla baktım hemen hemen hepsi aynıydı şaşırdım o yüzden.. hemen konu açtım yardımlarınız için teşekkürler bugün bi galaxy nexus ile aynı testi yine yapacağım eğer ondada bi kısmı eksik görünürse içim rahat edecek diyebilirim :) cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.. öğrenci halimle gidip onca taksitle aldım ister istemez oturuyor adamın içine :)

KayraBey

KayraBey

Üye
turkcell bayisinden aldım telefonu garantili kutusunda herşeyiyle tamamen bir cihazdı içinden hiç bir şey eksik çıkmadı ama bu konu aklıma takıldı bende pek ihtimal vermedim ama işlemciyi tek işlemci ramide max 697 olarak yazınca şaşırdım.. kurcaladım ettim 3 4 farklı programla baktım hemen hemen hepsi aynıydı şaşırdım o yüzden.. hemen konu açtım yardımlarınız için teşekkürler bugün bi galaxy nexus ile aynı testi yine yapacağım eğer ondada bi kısmı eksik görünürse içim rahat edecek diyebilirim :) cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.. öğrenci halimle gidip onca taksitle aldım ister istemez oturuyor adamın içine :)

:good:

cgrylmz7

cgrylmz7

Üye
    Konu Sahibi
ram eksikliği diye düşündüğüm şey bi sorun değildir demi üstadlar :)

KayraBey

KayraBey

Üye
Arada sırada temizlersin olur biter...

femtv

Üye
Arkadaşlar forumumuz olsun veya yabancı kaynaklı diğer siteler olsun araştırdım ama sıkıntımın çaresini bulamadım en sonunda konu açmakta karar kıldım.öncelikle aklıma takılan şey RAM.. benim telefonumda 1GB ram takılı olduğu reklam edilip yazılıp çiziliyordu.. bende bu özelliğinden dolayı bi nevi tercih ettim ama az önce ''system info'' adlı bi program indirdim kurdum kullandım,ram kapasitesi 697 mb olarak yazıyor. toplam ram 697 yazdığını görünce şok oldum. uygulamalar bölümünden girip tekrar baktım çıktım tekrar girdim telefonu açıp kapattım ama yok olmadı normal yerden girincede aynı gösteriyor. yani 1GB veya 1000 küsür mb değil rami.. bu neden böyle acaba kalan kısmı telefon kendisi falan mı kullanıyor diye düşündüm mesela bu androidden dolayımı böyle arkadaşlar ? sizlerde kendi telefonunuzda baksanız veya bildiğiniz birşey kesin eminseniz eğer söyleseniz yoksa yarın yine yetkili servise gideceğim işkillendim yani bu işten.. ayrıca benim işlemcimde 1.5 GHZ çift çekirdek olarak görünmesi gerekiyor ama o programda tek çekirdek 1.5 ghz olarak görünüyor acaba içindeki parçalarla mı oynadılar falan diye korku sardı yani içimi şuan?? ,,

LÜTFEN YARDIMCI OLUN YOKSA BU GECE UYUYAMAM :D

---------- Eklendi @ 03:38:05 ---------- Yazıldı @ 01:57:53 ----------

ya beyler kimsenin telefonu böyle değilmi yani 1gb yazan ram toplamda 1 gb mi görünüyor yine bana bilgi verebilirmisiniz ?

bende 944 var

cgrylmz7

cgrylmz7

Üye
    Konu Sahibi
bugün timlerde bulunan xperia s telefonları aldım tek tek baktım arkadaşlar hepsinde hemen hemen durumlar aynı en sonunda teknik servis elemanı geldi yanıma sordu elinde xperia s varken neden baska bi xperia inceliyorsun diye güldü falan bende ona anlattım derdimi oda 1 gb ram olduğunu doğrularcasına anlattı ve android olduğu için kalan kısmı sistem kendisine ayırıyor tamamını tlfla ortak kullansa kasılmadan duramaz dedi telefon için :) ayrıca sarı ekran sorununu sordum baktı benim tlfu inceledi falan sarı ekran veya pixel hatası yok dedi demekki üretilen 1.part xperia slerde bu sorun genel birşey değilmiş arkadaşlar..

klongs

klongs

Üye
bütün oslarda böyle bir kısmı sisteme gider

hotlock

hotlock

Üye
android sisteminin özelliği odur ama sende biraz fazla yiyor sanki , bnmki 768 ama 620 gösteriyor.

klongs

klongs

Üye
toplam ram 697 mb az değil s2 de toplam ram 834 mb

cgrylmz7

cgrylmz7

Üye
    Konu Sahibi
evet adamda söyledi 1000 mblık ramin sadece 697 sini sana ayırmış falan dedi.. bikaç ayar yaptı 724ü zorladı ama pek değişiklik görmedim sanırım ben biraz görsellik ön planda olan ekran koruyucusu widget falan kullanıyorum onlardanmı oldu acaba diye düşündüm herşeyi hareketsiz sabit olan görüntülerle değiştim sürekli online durumda bulunduğum sosyal ağları kapattım bayagı bi arttı gibi...

klongs

klongs

Üye
bos rammi toplam kullanılabilen ram mi 697

dadaraz

dadaraz

Üye
üzülme, sony xperia s alarak çok ama çok doğru bir karar vermişsin... :yuru

---------- Eklendi @ 21:17:07 ---------- Yazıldı @ 21:15:33 ----------

Senin telefonun ne? Xperia S mi yoksa N95 mi?
:alkis

PriZm

PriZm

Üye
Custom kernel yükleyerek o rakamı 800-900 e kadar çıkarabilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt