Xperia Ray Rom Yükleme Yardım!

Sponsorlu Bağlantılar

ak_al

ak_al

Üye
    Konu Sahibi
Miui'yi yükledim pek hoşuma gitmedi. Performans olarak nasıldır bilmiyorum ama görüntüsüne pek alışamadım, iphone sevmiyorum demek ki :-) birde diğerini deneyeceğim.

zızzz

zızzz

Üye
olabilir zevk meselesi. değişik kilit ekranlarıyla çok iyi oluyor özellikle bu transformers ın yeni sarı teması ile

ak_al

ak_al

Üye
    Konu Sahibi
Ayrıntılı kurcalamadım aslında. Biraz daha kurcalamak lazım ;-) gerçi amacım şarj meselesine çare bulmak.

ak_al

ak_al

Üye
    Konu Sahibi
24 saat olsa iyide şu an kullandığım rom ile 12saati zor görüyorum :-)

Invoke

Invoke

Üye
24 saat olsa iyide şu an kullandığım rom ile 12saati zor görüyorum :-)

Sürekli bildirim geliyor, internete bağlı, senkronizasyon açıkcasa ya da sürekli oyun oynuyorsan normal olabilir, telefonu kullandıkça batarya ömrü azalır zaten. Kullanmasan bile bataryayı çıkarıp bir yerde 1 yıl beklet, ilk günkünden düşük performans verir.

Ama normal şartlarda 12saati zor görüyorsan, romu değiştirmen gerek :D

ak_al

ak_al

Üye
    Konu Sahibi
Sürekli bildirim geliyor, internete bağlı, senkronizasyon açıkcasa ya da sürekli oyun oynuyorsan normal olabilir, telefonu kullandıkça batarya ömrü azalır zaten. Kullanmasan bile bataryayı çıkarıp bir yerde 1 yıl beklet, ilk günkünden düşük performans verir.

Ama normal şartlarda 12saati zor görüyorsan, romu değiştirmen gerek :D
Sanırım bu aralar nette gezinme olayını abartıyorum. Senkronize kapalı. Oyun nadir oynuyorum ama dediğim gibi çok fazla nete bağlı kalıyor. Aslında akşamdan sabaha yani ben uyurken %3 falan ancak gidiyor demek ki sorun benim kullanımda :-)

Invoke

Invoke

Üye
Sanırım bu aralar nette gezinme olayını abartıyorum. Senkronize kapalı. Oyun nadir oynuyorum ama dediğim gibi çok fazla nete bağlı kalıyor. Aslında akşamdan sabaha yani ben uyurken %3 falan ancak gidiyor demek ki sorun benim kullanımda :-)

Yoğun kullanımda normal 12saat, aslında az evet ama ne yazık ki akıllı telefonların sorunu bu, normal yani :/
Boştayken %3 gitmesi de normal. Hangi romu kullanıyorsun?

ak_al

ak_al

Üye
    Konu Sahibi
Yoğun kullanımda normal 12saat, aslında az evet ama ne yazık ki akıllı telefonların sorunu bu, normal yani :/
Boştayken %3 gitmesi de normal. Hangi romu kullanıyorsun?

Bu konunun ilk mesajında belirttiğim var kurdum onu kullanıyorum. Şimdi sizin önerinizi kuracaktım ama biraz daha zaman geçsin değişiklik yapmış oluruz ;-)

Invoke

Invoke

Üye
Anladım, ben de mi denesem diye sordum da. Paranoid tablet romu sayılır ya, biraz daha büyük ekran için, pek hoş olmuyor bizim 3,3lük ekranda. Senin kullandığın romu denemedim ama uzun süre pac kullandım oradan biliyorum, neyseki ayarları çok geniş, istediğin gibi düzenleyebiliyorsun :D

ak_al

ak_al

Üye
    Konu Sahibi
Anladım, ben de mi denesem diye sordum da. Paranoid tablet romu sayılır ya, biraz daha büyük ekran için, pek hoş olmuyor bizim 3,3lük ekranda. Senin kullandığın romu denemedim ama uzun süre pac kullandım oradan biliyorum, neyseki ayarları çok geniş, istediğin gibi düzenleyebiliyorsun :D
Benim kullandığımı ben tavsiye etmem. :-) yani güzel ama orijinalde çok bi farkı yok ya da ben çözemedim :|

Invoke

Invoke

Üye
Ultimate HD romunu deneyebilirsin istersen, bir zamanlar onu da uzun süre kullanmıştım, iyiydi ama ICS romu, jb değil =)

ak_al

ak_al

Üye
    Konu Sahibi
ICS tabanlı iced bean adlı rom'u yükledim dün. Telefonu şarj ettim gece çıkardım yaklaşık 15saat geçti batarya göstergesinde tık yok hala %100 gösteriyor. Bu arada görüşme yaptım, nette haber okudum ve yaklaşık bir saat oyun oynadım. Eğer yazılımsal olarak bir sıkıntı değilse bu sanırım romumu buldum. Ama tereddüt ediyorum bu kadar dayanması mümkün değildi normal şartlarda... Birden düşecek gibi geliyor bana. Sonucu yine paylaşırım.

Invoke

Invoke

Üye
ICS tabanlı iced bean adlı rom'u yükledim dün. Telefonu şarj ettim gece çıkardım yaklaşık 15saat geçti batarya göstergesinde tık yok hala %100 gösteriyor. Bu arada görüşme yaptım, nette haber okudum ve yaklaşık bir saat oyun oynadım. Eğer yazılımsal olarak bir sıkıntı değilse bu sanırım romumu buldum. Ama tereddüt ediyorum bu kadar dayanması mümkün değildi normal şartlarda... Birden düşecek gibi geliyor bana. Sonucu yine paylaşırım.

Tabi ki öyle kalmış, normalde %100 değil. Birden düşer, hatta belki birden kapanır. :/CWM>>Wipe Battery Stats deneyin.
Sorun kernelde de olabilir.
Olmadı başka rom kuracaksınız :/

ak_al

ak_al

Üye
    Konu Sahibi
Tabi ki öyle kalmış, normalde %100 değil. Birden düşer, hatta belki birden kapanır. :/CWM>>Wipe Battery Stats deneyin.
Sorun kernelde de olabilir.
Olmadı başka rom kuracaksınız :/
:) başa döneceğiz desene. Neyse psikolojik rahatlığı yeter ekranda sürekli %100 yazıyor:D

Invoke

Invoke

Üye
:) başa döneceğiz desene. Neyse psikolojik rahatlığı yeter ekranda sürekli %100 yazıyor:D

Birden giderse... :DBen bunu kurdum dün :D

Invoke

Invoke

Üye
Kernelde sıkıntı varsa yeniden flashlasam romuda yeniden yüklemem gerekiyor mu?

Gerekmez.Bu arada üstte attığım romu pek tavsiye etmiyorum :D Güzel aslında hoş, görünüyor filan ama root olayı sıkıntılı, eksikleri var. Gereksiz yere sürekli o durdu bu durdu diyor :d

ak_al

ak_al

Üye
    Konu Sahibi
Kerneli flashladım, düzeldi şimdi %62 gözüküyor. Bir kaç günde bu romla devam edeyim sonra bakalım :D Birde ben bu miui leri pek sevmedim zaten.

Üst Alt