wpblue ie11 tarayıcısı WEBGL destegiyle gelicek


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin


Daha önceki haberlerimizde sizlere İE11 tarayıcısının wpblue güncellemesiyle wp8'e gelecegini bildirmiştik. Bu haberimizde ise İE11 tarayıcısının getirecegi yeni ózelliklerden bahsetmeye başlıyacagız.

WebGL, tarayıcılarda grafiklere doğrudan erişim sağlayan javascript tabanlı bir kütüphane.Microsoft standartların asla taraftarı olmadı.Ancak bu internet üzerinden belleklere ve donanıma direk erişimi imkanlı kılan teknoloji, beraberinde güvenlik kuşkularını da beraber getiriyor.

Ancak zaman ilerliyor ve standartlar da yol almaya devam ediyor.Hatta bunu Nokia'nın Here harita servisinde de 3 boyutlu görsellerde kullanabiliyorsunuz.

İyi haberler internet explorer'ın 11 sürümüyle geliyor.Windows Blue ile boy gösteren yeni internet explorer WebGL standardını destekliyor.
François Remy tarafından desteklenmeye başlanan bu yapı kimilerine göre çalışmıyor.Ancak arayüzü hali hazırda tanımlanmış bile.

IE11 de Firefox gibi davranacak ve son sürümlerinde yüksek kapasiteli render motorunu haksız rekabete karşı koymak için kullanacak.

IE11 masaüstü sürümde bir kaç büyük değişiklik göze çarpıyor.Bu değişiklikler muhtemelen yıl sonundaki Windows Phone'un yeni sürümünde bulunacak.
 
  • Beğen
Tepkiler: arkone
DeEenzameMan

DeEenzameMan

Üye
Tskler
 
ardacumhur

ardacumhur

Üye
Güzel haber :)
 

IVI-Elia

Üye
biran önce çıksa şu blue
 
ardacumhur

ardacumhur

Üye
Az kaldı kardeş sabret ;)

- - - Eklendi - - -

Esas olay kernel(çekirdek) değişiklikleri ve düzenlemeleri olacak Blue'da :)
 
Peocawe

Peocawe

Üye
wp 7.8 de desteklese keşke...
 
Gokcenyrc

Gokcenyrc

Üye
:tşk:
 
hllsvrn

hllsvrn

Üye
Haber için teşekkürler..

Firefox'unda çalışmalarını sürdürdüğü bir özellik IE 11'de görmek isteriz.
 
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Haber için teşekkürler dostum :oke:
 
komando04

komando04

Üye
teşekkürler abi
 
savaronajointed

savaronajointed

Üye
Teşekkürler
Sent from my Lumia920 using Board Express
 
pirenuri

pirenuri

Üye
Teşekkürler ama tam olarak ne işe yaradığını anlayamadım
 
ardacumhur

ardacumhur

Üye
Windows Phone Blue ile gelebilir ;)
 
Gokcenyrc

Gokcenyrc

Üye
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Aksine görsel olarak çok daha hoş görüntüler elde ediyor. Bununla ilgili bir video izlemiştim bulabilirsem eklerim inşallah.
[video=youtube;uYcdbSo0tOc]http://www.youtube.com/watch?v=uYcdbSo0tOc[/video]

Bunun gibi birşey mi yani abi?
 
  • Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt