Haber Wp8.1 ile wp rengarenk halini kaybediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

fraps34

Üye
    Konu Sahibi
Wp8.1 ile wp rengarenk halini kaybediyor.
Arkadaşlar iyi güzel wp8.1 e güncelledik ama wp nin o rengarenk simgeleri ortadan kaybolmaya başladı. Tüm kutucuklar şeffaf arka plana destek vereceğim diye hepsi tema rengiyle aynı olmaya başladı. Ben arka plan resmini kullanmıyorum , arayüz resmen tek renk olmaya başladı.

Zaten basit görünen bir arayüzümüz vardır şimdi ise iyice hesap makinesine dönmeye başladı.

Uygulamaların hepsinin aynı renk olmasından dolayı artık aradığım uygulamayı bulmakta zorlanıyorum öncede renginden dolayı hemen buluyordum.

Bu wp nin başında kim varsa hemen kovsunlar bir platform bu kadar kötü yönetilemez arkadaş , bu adamlar en basit şeyleri bile düşünmekten acizler.

Son düzenleme:

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Bence bu mesajınızı kullanıcılar kulübüne yazmalısın. Ayrıca görüşünüze ben katılmıyorum. Ben şu anki halini eskisinden daha çok sevdim.

Dumanla gönderildi.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: jasonwie, maydinmaydin, erknlmn ve 1 kişi daha
alical33

alical33

Üye
bence de şu anki hali daha iyi ama zevk meselesi tabi

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Transparan olduğu için o karolar tema rengini almadı uygulamalar tema rengine göre değişiyor buda geliştiricinin yapabileceği birşey.

8.1'in adam olmasını bekleyen Lumia 520 ile gönderildi.

Ercument33

Üye

Aynı sıkıntı bende de vardı şu arka plan iyi oldu sanki siyah çizgiler için

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

luckysleven

luckysleven

Üye
Ben arkadasa katiliyorum hatta 8.1 ile bu ozelligi kullanmaya basladigimda cinlilerin android icin hazirladigi launcherlara benzetmistim. Arka plana ne kadar kaliteli resim koyarsak koyalim w8 deki goruntu olmuyor siradan sade bir hale geliyor telefon . Gelistiricilere buyuk rol dusuyor burada. Mesela ilk aklima gelen tile lara ayri ayri arka plan ekleyebilme ozelligi gelirse ekrana renk katar.

Çağrı Gündüz

Çağrı Gündüz

Üye
Konuyu açan kardeşim seninle aynı fikirdeyim. 1520 ilk kutudan çıktığında açtığımda nasıldı şimdi nasıl. Çok değişti çok.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
aslında o geliştiriciye bağlı, program içerisinde bize bir kaç tema koyabilirler, aslında istediğiniz program lar için meil atarsanız yaparlar bence

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

dakamon

dakamon

Üye
O değilde sanki tamamen renk verme gitmiş gibi konuşuyorsunuz :D temalardan isteyen yapabilir yani yine öyle renkli :)

braayn

braayn

Üye
Arkadaşın fikrine saygı duymak lazım bence şuanki hali eskisine nazaran çok çok daha iyi renga renk istiyorsam arka plana rengarenk bir resim koyuyorum ama sade istiyorsam bir dünya renk beni bekliyor istetiğimi koyuyorum.Aradığını bulamama konusuna gelince karolarını ilk düzenlediğinde 1 gün yabancılık çekersin ama ertesi gün herşey yerli yerinde bulabiliyorsun alışmakla alakalı yoksa internet exlporer hangi renge koyarsan koy yerini unutmadığın sürece simgesi hep aynıdır.Eski halindeyken algıda seçicilik dah kolaydı ama şimdi ise alışınca bulmak zor olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: skynet ve parberk99

fraps34

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar sizde önünüze ne koyulursa sorgulamadan sevmeye başlıyorsunuz. Bu arayuzun savunulacak hiçbir yanı yok. Eskiden hiç değilse arayuz rengarenkti şimdi ise arka plan ayağına tek renk menüye dönüştü. Estetik açıdan resmen wp8.1 işi batırdı.Arka plan desteği geldi diye eski yapıyı bozmak hangi akıla sığıyor. Birde bunun uygulamalar menusu boyutu var oradada aradığımı zor buluyorum orasıda tek renk olma yolunda ilerledi.

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Konuyu açan arkadaşa katılıyorum. Eğer böyle giderse ortada o Lumia canlılığı kalamayacak. Lakin benim ekranım gayet renkli. :D

4MaGuS

4MaGuS

Üye
arkadaşlar sizde önünüze ne koyulursa sorgulamadan sevmeye başlıyorsunuz. Bu arayuzun savunulacak hiçbir yanı yok. Eskiden hiç değilse arayuz rengarenkti şimdi ise arka plan ayağına tek renk menüye dönüştü. Estetik açıdan resmen wp8.1 işi batırdı.Arka plan desteği geldi diye eski yapıyı bozmak hangi akıla sığıyor. Birde bunun uygulamalar menusu boyutu var oradada aradığımı zor buluyorum orasıda tek renk olma yolunda ilerledi.
bazı programar ile veya kendiniz paintte yaptığınız her hangibir resim ile ana ekranın neresini renkli yapmak istiyorsanız yapabilirsiniz bence bu daha ayrıcalıklı ve güzel bir şey ben eskisini pek sevmiyordum açıkçası bu süper oldumesela örnek fazla uğraşmadım ama

dikey yapmam gerekiyordu normalde pek uğraşmadım

biraz uğraşarak tam olarak ölçüleri belirledikten sonra 2 sutun 6 satır aynı renk diğerlerini farklı farklı herşey yapılabilir

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Microsoft ne yaparsa yapsın yaranamayacak

• Beğen
Tepkiler: PureFood ve 4MaGuS
osmanmert94

osmanmert94

Üye
Yok Usta.

smltrl

Üye
Arka plan arka plan diye bağırıyordu millet geldi herkesi memnun etmek imkansız

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Ben şimdiki halini daha çok sevdim şeffaf tam değilde yarı olsaydı kutucukların bir tarafı şeffaf diğer tarafı tema rengi

#suseninhayatınhayatınasahipçık

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Bence bu mesajınızı kullanıcılar kulübüne yazmalısın. Ayrıca görüşünüze ben katılmıyorum. Ben şu anki halini eskisinden daha çok sevdim.

Dumanla gönderildi.

birde şu live tileler üzerindeki bildirim metinlerinin fontları biraz küçültülse iyi olacak. kocaman fontla üç kelime sığıyor ne olduğu belli olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
bycoo32

bycoo32

Üye
arkaplan olmalı güzel düşünülmüş isteyene. ama kutucuğun rengini orjinalini bozmamak için şeffaflığı kaldır yada koy diye seçenekler getirilebilir. bunuda micrasoft değil uygulamaları yazanlar eklemeli.

smltrl

Üye
birde şu live tileler üzerindeki bildirim metinlerinin fontları biraz küçültülse iyi olacak. kocaman fontla üç kelime sığıyor ne olduğu belli olmuyor.
Aynen hocam bildirim merkezi de aynı şekilde

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin

Üst Alt