Öneri WP 8.1 Update 1 prew. şebeke sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Tacettinn

Tacettinn

Üye
    Konu Sahibi
WP 8.1 Update 1 prew. şebeke sorunu
Lumia 820 cihazıma 8.1 update 1 prew güncellemesini yaptıktan sonra cihazı gayet normal kullanıyordum ve aradan 2 gün geçince durduk yere şebeke tamamen gidiyor . Çareyi telefonu kapatıp açmakla buluyorum.
Not: Aktif kullanımda şebekede sorun çıkmıyor. Cihazı cebe attıktan 5-10 dk sonra şebeke tamamen kayboluyor.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Sim kartı çıkartıp yeniden yerine takmayı deneyin isterseniz (Bazen bende gidiyor şebeke sanırım gelen son güncelleme ile sıkıntılı bir hale geldi)

• Beğen
Tepkiler: Tacettinn
EsaSOgLaNN

EsaSOgLaNN

Üye
Gdr1'de 3G En yüksek bağlantı hızını 2G olarak ayarlayın Full çeker 3G ile ayarlandığı da ise şebeke sorunu göstermekte Ayarlar.Hucresel-sım.SIM Ayarları.En yüksek bağlantı hızı 2G yapın sorununuz hallolur

• Beğen
emz

emz

Üye
Bende de şebeke var gözüküyor ama ne arama ne ve internet çalışıyor :S Son güncellemeden sonra oldu bu. Ayrıca uçak moduna alınca geçiyor ama ben biraz hızlı basıyorum sanırım bildirim merkezinde, geri kaldırdığımda hala uçak modunda kalıyor çıkamıyorum. Tekrar aktif edip bekleyip kaldırıyorum :ehe

• Beğen
luckysleven

luckysleven

Üye
Avea kullaniyorsan normaldir. Hep diyorum yine diyorum avea gectigim gune lanet ediyorum. Sebeke devamli gidiyor.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper, Tacettinn ve emz
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Güncelleme ve sıfırlamalardan sonra ayarlar/Şebeke+ uygulamasına giriş yapın. Açılışta yeniden başlatma gerekiyor diyecektir. Yeniden başlat yaptıktan sonra farklı bir sorununuz yoksa Problem çözülecektir. Onun dışında orjinal Micro Sim kart kullanamıyorsanız da bu sorunlar oluşabilir.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper ve emz
emz

emz

Üye
Güncelleme ve sıfırlamalardan sonra ayarlar/Şebeke+ uygulamasına giriş yapın. Açılışta yeniden başlatma gerekiyor diyecektir. Yeniden başlat yaptıktan sonra farklı bir sorununuz yoksa Problem çözülecektir. Onun dışında orjinal Micro Sim kart kullanamıyorsanız da bu sorunlar oluşabilir.

Zaten avea da micro sim kart yok ki! Adamlar sadece kesip veriyorlar. Ama çok fark edeceğini sanmıyorum :S

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Zaten avea da micro sim kart yok ki! Adamlar sadece kesip veriyorlar. Ama çok fark edeceğini sanmıyorum :S
Orjinal Micro Sim kart ile kesme arasında batarya süresi bile değişiyor.

• Beğen
emz

emz

Üye
Orjinal Micro Sim kart ile kesme arasında batarya süresi bile değişiyor.

Abi çok aradım ama bulamadım :( Ben şimdi bir de pttcell kullanıyorum onların hiç yok :( Ben süreler konusunda nasıl etki edeceğini tahmin ediyorum. Hatta kartın boyutu bile etkili. Mesela vodafone 64 kb kart takınca yarın gün gidiyor. Kartla uyumsuz. Ya da turkcell taktığında 2 gün gidenler varmış aynı kullanımla. İleride bir de turkcell denemeyi planlıyorum. Bakalım o zaman nasıl olacak :)

atakanakata

atakanakata

Üye
şuan wp 8.1 cyan da da var bu şebeke sorunu. 1020 kullanıyorum ve arada bi hücresel veri kapanıyor. soft reset falan atmak zorunda kalıyorum. düzeltirler yakında umarım.

• Beğen
papakudioflu

papakudioflu

Admin
şuan wp 8.1 cyan da da var bu şebeke sorunu. 1020 kullanıyorum ve arada bi hücresel veri kapanıyor. soft reset falan atmak zorunda kalıyorum. düzeltirler yakında umarım.
Hücresel veri batarya güç tasarruf moduna geçtiğinde veya akıllı wifi nedeniyle otomatik kapanabilir.

atakanakata

atakanakata

Üye
Hücresel veri batarya güç tasarruf moduna geçtiğinde veya akıllı wifi nedeniyle otomatik kapanabilir.
akıllı wifi kullanmıyorum ayrıca batarya güç tasarruf modu sınırından epey uzakken yapıyor bunu. her zaman değil ara ara oluyor. son şebeke+ güncellemesinden sonra olduğunu tahmin ediyorum ama tam da emin değilim tabi.

Tacettinn

Tacettinn

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu sıfırlamadım henüz. Şebeke+ ya girince normal açılıyor yeniden başlatma bildirimi gelmiyor. Vodafone kullanıcısıyım kesilmiş sim kullanıyorum. Ayrıca birşey daha farkettim şebeke varken 2g ile 3g arası manuel geçiş yaptığım anda şebeke gidiyor ve telefonu kapatıp açana kadar gelmiyor. Ayrıca mobil veriyi aktif edince 20 dk gibi Bi sure sonra şebeke geliyor.Sim kartı çıkarmak vb. gibi işlemlerin bi artısı olmuyor. Ayrıca telefonu kapatıp açınca da şebeke gelmemeye başladı.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Sim kart yokmuş gibi görüyorsa, o sorun orjinal yerine kesme mikro simkart kullanılmasından da kaynaklanabiliyor.
Aynı sorun bende de vardı, orjinal mikro sim kart'a geçince düzeldi.

• Beğen
Tepkiler: Tacettinn ve Esendağlı
Tacettinn

Tacettinn

Üye
    Konu Sahibi
Sim kartı görüyor . Telefonu sıfırladım değişen birşey olmadı. Nokia nın kurtarma programını kullanırsam 8.1 dönebilir miyim?

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Sim kartı görüyor . Telefonu sıfırladım değişen birşey olmadı. Nokia nın kurtarma programını kullanırsam 8.1 dönebilir miyim?
Yazılımı yeniden yükleseniz bile şebeke uygulaması güncellenecek ve gene aynı sorun karşımıza çıkabilir.

Tacettinn

Tacettinn

Üye
    Konu Sahibi
Yazılımı yeniden yükleseniz bile şebeke uygulaması güncellenecek ve gene aynı sorun karşımıza çıkabilir.
Şu anda NSR ile yazılımı geri yüklüyorum. Gelişmeleri bildiririm.Arkadaşlar NSR ile bi yazılım yükledim ama yine aynı yazılım olduğunu farkettim. Şu anda 8.1 sürümüne dönmeye çalışıyorum.Resmi Wp 8.1 e dönemiyorum arkadaşlar nasıl bi yol izlemeliyim ?

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye

Bu programı kurup güncellemeleri yapın.
Daha sonra telefonu usb kablo ile bağlayın. Yazılım sürümünü kontrol edecek. Çıkan sürümü download edecek (1.5 gb,civarında).
Download bitince kuruluma başlar sakın usb kabloyu çekmeyin. Yapamazsanız takıldığınız yerde yazın destek oluruz.

Tacettinn

Tacettinn

Üye
    Konu Sahibi

Bu programı kurup güncellemeleri yapın.
Daha sonra telefonu usb kablo ile bağlayın. Yazılım sürümünü kontrol edecek. Çıkan sürümü download edecek (1.5 gb,civarında).
Download bitince kuruluma başlar sakın usb kabloyu çekmeyin. Yapamazsanız takıldığınız yerde yazın destek oluruz.
Teşekkür ediyorum. Ancak bu uygulamanın indirdiği sürüm ile yüklü olan sürüm ayni. Sonu 0003 ile biten sürüm indiriyor.Indirdiği sürümü yükledim değişen bir şey olmadı. Çünkü sürüm ayni :)

skynet

Üye
Teşekkür ediyorum. Ancak bu uygulamanın indirdiği sürüm ile yüklü olan sürüm ayni. Sonu 0003 ile biten sürüm indiriyor.Indirdiği sürümü yükledim değişen bir şey olmadı. Çünkü sürüm ayni :)
Hocam zaten pfd yüklü olsa bile o sürüm no değişmiyor :)

• Beğen